Smurtas šeimoje
5 (100%) 1 vote

Smurtas šeimoje

Jeigu muša vadinasi myli? Ne, ne tik tradicinėje rusų santuokoje galioja šis posakis. Ir mūsų žmonų tarpe yra tokių, kurie reguliariai yra vyrų mušamos. Kodėl, kam ir ką su tuo daryti?

Moterys irgi muša vyrus. Tik rečiau – juk jos turi kur kas labiau efektingą ginklą – žodį. Smūgiai žeidžia kūną, o žodžiai – sielą. Žinodami savo atsilikimą šioje srityje vyrai kartais – supykus ir išgėrus – uždaro savo kalbos centrus ir paleidžia motorinius centrus. Tuo metu jiems vystosi įniršio reakcija. Kodėl vyrai muša savo žmonas?

Imkime atvejį, kai vyras „pratrūksta“. Tai taip vadinama „trumpo sujungimo reakcija“. Su meile ji nieko bendro neturi.

Moterys kartais sako, kad taip elgiasi tik menkai besijaučiantys vyrai. Tačiau tai tik reliatyvi tiesa. Reikia prisiminti, kieno atžvilgiu menkesniu turi jaustis vyras. Iš tikrųjų vyro agresija, tarkime, seksualiai nesukalbamai moteriai kyla tuomet, kai jis laiko šią moterį savo rato žmogumi.

Tarkime, karalienė, kuri sako „ne“ paprastam valstiečiui, nesukelia jo įniršio, nes jis žino, jog ji – kitokio pasaulio atstovė. Jo pasaulis jau iš anksto žemesnis už karalių pasaulį, todėl pažeminimas neįmanomas, nes jis jau pats pripažino savo žemesnę padėtį. O štai jei „ne“ jam sako tokia pat valstietė – jis pyksta. Nes ji – jo rato žmogus, kuris žemina jį jo rato viduje.

Tiesa, po to, kai prancūzų švietėjai paskelbė, jog visi žmonės yra lygūs, paprasti žmonės ėmė su pasimėgavimu plėšyti bei prievartauti kilmingas damas… Nemanykime, kad už demokratiją nereikia mokėti.

Iš tikrųjų, į žiaurumą labiau linksta vyrai, kurie dėl įvairių priežasčių jaučiasi pažeminti. Dažniausiai vyras, kuris tai daro, tuo metu, kai muša, savo vaizduotėje akimirkai užima aukštesnę hierarchinę padėtį. Jo galvoje trumpam atsijungia protas, sąžinė ir meilė, o suveikia „roplio smegenys“, kurių pagalba žemesnieji gyvūnai aiškinasi savo padėtį bandoje.

Mušimo tikslas čia – ne sunaikinti, o pastatyti kitą į silpnesnę poziciją, priversti jį paklūsti ir pripažinti savo menkesnį statusą. Todėl mušimai nutrūksta, kai mušamas maldauja pasigailėjimo. Tačiau žmogus yra jau nebe gyvūnas, ir turi savo galvoje aukštesniems gyviams būdingas smegenis- jos užsiima emocijomis, protu ir morale.

Ir žinoma, normaliam vyrui iš karto po to būna labai nemalonu- iš pradžių tuščia, o paskui ateina graužatis. Ir tai reiškia, kad prieš mušdamas ar po to jis turi kažkaip save pateisinti. Tarkime, moteris, jo suvokimu, ėmė jam „tampyti nervus“, „prašytis mušama“, „provokuoti“. Tai – apie pasiruošimo stadiją, kurios metu vyro viduje kaupėsi įniršis. Sąžiningiau jam būtų ne moterį kaltinti, o pasakyti: „tuo metu ėmiau virti viduje“. Kodėl?

Greičiausiai todėl, kad moters tonas, elgesys, žodžiai bylojo apie vis tą patį: “tu man nesvarbus“ arba „tu esi menkas“. Klausimas, ar vyras tiksliai interpretavo moters elgesį – ypač jei jo sąmonė buvo aptemdyta alkoholiu.

Kartais žmonės priduria: “jis ilgai negalėjo išsikrauti, nes neturėjo sekso“. Taip, tačiau ne pats fiziologinis sekso neturėjimas padidina vyrų agresyvumą. Savo noru atsisakantis sekso vienuolis netampa agresyvesnis. Reikalas tame, kad moteris, su kuria vyras turi intymius santykius, pakelia vyro vertę. O ta, kuri jam sako „ne“, sumažina jo seksualinį reitingą. Tai įveda vyrą į pažeminimo situaciją ir tuomet lengviau suveikia jo roplio smegenys…

Bet stop. O štai čia prasideda skirtumai. Suveikia, kaip jūs puikiai žinote, ne tik roplio smegenys, o ir žinduolio, ir žmogiškosios, todėl čia viskas gali pakrypti kitaip. Skirtingiems vyrams ir skirtingu metu tam pačiam vyrui. Šioje vietoje ir yra vyro pasirinkimo bei atsakomybės taškas.

Savitvarda – štai resursinė būsena, kuri reikalinga daugeliui vyrų šiame taške. Tegul moteris sąmoningai ar nesąmoningai mažina jo poziciją, tegul ji tiesiog, jo akimis, yra provokuojanti ir prašosi mušama… Savitvarda plius humoras, plius sugebėjimas numatyti pasekmes…

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 669 žodžiai iš 1271 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.