V šekspyras hamletas
5 (100%) 1 vote

V šekspyras hamletas

Ištraukos iš V.Šekspyro tragedijos ,,Hamletas“ interpretacija

Viljamas Šekspyras – didysis anglų dramaturgas, renesanso atstovas, svarstęs visiems opias valdovo ir tautos, žmogaus laisvės ir atsakomybės, valdžios ir dorovės problemas. Vieną žymiausių savo dramų ,,Hamletą“ jis sukūrė brandžiuoju kūrybos laikotarpiu. Tai penkių veiksmų tragedija, kurioje susipynę meilė, kerštas ir išdavystė.

Šios tragedijos pagrindinis veikėjas jaunasis Danijos princas Hamletas yra kupinas dvejonių, sielvarto ir skausmo. Jį slegiantis likimas – skaudi motinos išdavystė, tėvo mirtis ir kerštas. Dėl tokių stiprių išgyvenimų šios ištraukos vidiniame monologe Hamletas svarsto mirties ir gyvenimo galimybes. Princas yra labai sutrikęs ir bando įžvelgti, kas yra kilniau šiame sudėtingame pasaulyje: ,,Būt ar nebūt“. Jei gyventi – tai teks iškęst visus gyvenimo išbandymus, ,,smūgius“, jei numirti – tai miegot neramia siela. Šiame vidiniame monologe Hamletas atsiskleidžia kaip protingas veikėjas, kuriam rūpi ne tik kerštas, bet pagrindinis dėmesys sutelktas į svarbiausius gyvenamojo meto moralinius ir filosofinius klausimus. Kalbėdamas apie pasaulio neteisybę, jis tarsi parodo, koks yra didis teisybės ieškotojas.

Anksčiau laikytos didžiausiomis vertybėmis: meilė, motiniškumas ir moters idealas, tampa vertės netekusiais idealais. Toks pasikeitimas jį veda į neviltį, bodėjimąsi tomis vertybėmis. Kadangi Hamleto pasaulėžiūra yra labiau idealistinė, nei reali, prarastos vertybės, laikytos idealais, jį visai sugniuždo.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 234 žodžiai iš 462 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.