Vilijamo šekspyro hamletas
5 (100%) 1 vote

Vilijamo šekspyro hamletas

Vilijamo Šekspyro “Hamletas”

Analizė ir interpretacija

Vienas žymiausių Renesanso epochos dramaturgų Viljamas Šekspyras per savo gyvenimo metus sukūrė daugybę dramos kūrinių bei sonetų. Pasaulio istorijoje V.šekspyras žinomas kaip tragedijų autorius. Šis dramaturgas savo kūriniuose parodo blogio kovą prieš gėrį, nusivilima žmogumi, bet kartų sukuria itin drasius ir garbingus charakterius. Vienas iš garsesnių Šekspyro kūrinių yra „Hamletas“.

Tragedijoje „Hamletas“ Viljamas Šekspyras išsako žmonių blogąsias savybes, prieš kurias stoja kovoti garbingas ir sąžiningas žmogus. Šis veikėjas yra iškalbus, neryžtingas, daug ka apmąstantis.

Vienoje ištraukoje Hamletas kalbasi su motina. Jis parodo žmogaus nuodėmes, tokias kaip susituokusių žmonių priesaikos nesilaikymas, jos sulaužymas, po kurios eina vien apgavistė ir melas. Taip yra pasielgusi Gertrūda, tekėdama už kito vyro, ji sulaužė šventą priesaiką, jog mylės tik vieną žmogų, bet jai labiau rūpėjo tūrtas ir karalienės sostas. Kalbėdama karalienė yra pasimetusi, vis dar nesupranta, ką Hamletas tuo nori pasakyti, koks gi tas svarbus dalykas.

Herojaus žodžiuose, atsakymas į mamos klausimą skamba garsiai, išraiškingai, jis palygina du du karalius, savo nužudytąjį tėvą ir esamą karalių. Hamletas savo tėvą apibūdina gražiai, jo kūno dalis pavadina planetomis, norėdamas parodyti, jog jis buvo pats galingiausias ne tik žemėje, bet ir visatoje, parodo savo mamai, koks jis buvo stiprus ir sumanus vyras. Būsimąji karalių Hamletas apibūdina su panieka, pagieža: „Kulėta varpa, savo sveika brolį/ Užkrėtusi nuodais. Kur jūsų akys?“. Hamleto akimis karalius yra tikra nuodinga gyvatė, kuri nunuodijo jo tėvą. Jis klausia mamos pakėlęs balsą, norėdamas parodyti, atverti akis, koks ižtikrųjų šis pabaisa, kuris greičiau primina „kalnų ganyklas“. Tokiais herojaus žodžiais Gertrūda gėdinama, parodoma jos neištikimybė.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 307 žodžiai iš 580 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.