Vytauto mačernio vizijų pabaigos analizė ir analize
5 (100%) 1 vote

Vytauto mačernio vizijų pabaigos analizė ir analize

Vytautas Mačernis- jauniausias literatūros klasikas, naujosios lietuvių poezijos pradininkas, vienas pačių reikšmingiausių savo kartos poetų. Jo kūryba- didelių vertybių, gyvenimo prasmės ieškančios, besikankinančios, dvejojančios ir vėl nušvintančios sielos istorija. V. Mačernio poezija priklauso humanistinei filosofinei lietuvių literatūros tradicijai. „Vizijas“ galima pavadinti savotiška dvasine poeto autobiografija, kurioje filosofiniai apmąstymai susipina su senos žemiškos sodybos realijomis, autorius prisiminimais, peraugančiais į regėjimus, kupinus poezijos ir spinduliuojančios prasmės.

Ciklo „Vizijos“ „Pabaigos“ pirmosios eilutės- laiko nusakymas:“…jau ne vakaras, ne vėjas. Tai nakties…“.Naktis keičia vakarą. Naktis sutapatinama su Pasauliniu karu, kuris apgobia viską. „Užtemdo“ dangų ir žmonių širdis, kelia siaubą, šiurpulį. Naktis- ir mirties simbolis. „Nakties negyvos akys“ stebi gęstančias gyvybes, aptemdydama viską aplink. Namai- saugumo simbolis, tačiau ir jie netenka dalies savo „galios“, kai juos apglėbia naktis. Lyriniam subjektui naktis kelia šiurpą. Pirmosios strofos paskutinės eilutės nusako lyrinio „aš“ dvasinę būseną. Neramiai daužosi širdis :“…lyg paukštis, kurs kadais krantan saulėtan plakės“. Neviltis skverbiasi į lyrinio „aš“ sielą:“…virš tuštumos sūpuoja ilstančius sparnus“.

Ypač ryškus mirties vaizdas iškyla antroje strofoje. „Nakties keleiviai“ eina į nebūtį. Tačiau „Vizijų“ žmogus nepriklauso „silpniesiems“, kurie neatlaiko nebūties „žvilgsnio“. Lyrinis „aš“ trokšta nugalėti tamsą, pakilti aukščiau jos. Prieš jo akis „atsiveria“ naujas vaizdas. Subjektas regi viziją. Regėjimą apie milžinų kartą: ištvermingą, susikaupusią:“… be aimanų, be skundo…“. lyrinio subjekto regėjimas „degina“ jį tarytum liepsna. Jis trokšta, jog regėjimas būtų tikrovė, bet kartu tikisi kitokios pabaigos. „Naujoji milžinų karta“ pasiruošusi aukotis dėl savo tikslų nors ir žino, kad niekad nenugalės. Debesys per tiršti, kad leistų saulei nušviesti „šviesos pasiilgusias akis“ (laisvės troškimas). Ryškėja tamsos ir šviesos opozicija.

Šiuo metu Jūs matote 68% šio straipsnio.
Matomi 318 žodžiai iš 471 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.