Zmogus ir gamta
5 (100%) 1 vote

Zmogus ir gamta

Aš pasirinkau šią temą todėl, kad aš gyvenu kaime ir man rūpi gamta bei jos išsaugojimas.

Nuo senų senovės žmogus yra neatskiriamas nuo gamtos dalis. Jau pirmykštėje bendruomenėje jis visą savo buitį siejo su gamta. Gamta jam teikė šilumą, maistą, apdarą. Žmogus norėdamas pavalgyti eidavo į mišką uogauti ir medžioti, o sumedžiojęs kokį žvėrį ne tik maisto turėdavo, bet ir apsirengdavo. Vėliau žmogus sugalvojo gyventi prie vandens, nes ten galėdavo žvejoti ir girdyti prisijaukintus gyvulius. Bėgant laikui žmogus darėsi sumanesnis ir norėdamas palengvinti savo darbą gamino įrankius, mašinas ir kitus prietaisus.

Žmogus – įvairių prietaisų, mašinų kūrėjas, savo prietaisus daugiau kreipia naikinimui, nei kūrybai. Po to tenka pjauti tai, ką pasėjo. Planetą ypač sargdina gyvūnijos ir augmenijos niokojimas. Natūrali gamtos pusiausvyra pažeidžiama, kai kertami natūralūs miškai. Dirbtinai pasodintas parkas skiriasi nuo natūralaus miško savo psichine prigimtimi ir energetiniu sąskambiu. Užterštas miškas priželia krūmokšnių, samanoja medžiai.

Dar vienas gresiantis pavojus – atmosferos pokyčiai apie Žemę arba jos auroje. Padidėjus Saulės aktyvumui, keičiasi gamtos sąlygos: šyla atmosfera, tirpsta ledynai. Ozono skylės susidarė ašigaliuose, kur švariausia atmosfera ir didžiausios gyvo vandens atsargos. Tai sukelia siaubingas ligas. Tik žmogus atsakingas už savo namus-planetą. Tą atsakomybę reikia suvokti, kitaip prarasim ateitį.

Geografinė aplinka daro didelės įtakos žmonių materialiniam ir dvasiniam gyvenimui. Nuo gamtos ypatybių priklauso gyventojų fiziniai ir dvasiniai privalumai. Žemės derlingumas, žemės gelmių turtai, susisiekimo keliai, įrankių obulumas, gamtos reiškinių pažinimas bei mokėjimas juos panaudoti turi įtakos šalies gyvenimui. Jei žemė yra derlinga, tai žmonės verčiasi žemės darbu ir turi pragyvenimo išteklių savo krašte, neieškodami jų svetur, kaip senovės egiptiečiai. Nederlingo krašto žmonės, neturėdami pakankamai išteklių savo krašte, ieško jų kitose šalyse, kas skatina prie ankstyvos kolonialinės politikos. Buvimas arti jūros daro gyventojus drąsius, energingus, nebijančius pavojų.

Šaltas klimatas trukdo pažangų gyvenimą, nes žmogus dirba visą laiką, kad pasitiektų būtiniausių reikmenų, kaip maisto, drabužių, pastogę. Karštame klimate nėra noro žmogui dirbti, nes gamta viskuo aprūpina, išlepina. Vidutiniškas klimatas patogiausias, nes žmogus turi norą dirbti, kai reikia pasigaminti gyvenimui reikalingų dalykų. Dirbdamas ir tobulindamas savo darbą, žmogus dar turi laiko ir dvasinėms vertybėms kurti.

Šiuo metu Jūs matote 58% šio straipsnio.
Matomi 420 žodžiai iš 729 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.