Turinys:
Įvadas 3
Apie AB „Snaigė“ 4
Apyvarta 4
Investicijos 4
Rinkos 4
Technologijos 4
Kompanijos „snaigė“ prioritetas – aplinkosauga 5
Saugo išteklius 5
Projektuoja ir tobulina gaminį 5
Tinkamų medžiagų parinkimas 5
Ne tik ekologiški, bet ir ekonomiški 6
Privalumai ir stiprybės 6
Kokybės vadybos sistema ISO 9001 6
Akivaizdi nauda 7
Kokybė – neatsiejama įmonės veiklos dalis 7
Parama 7
Veiklos sąlygų pokyčiai per penkerius metus ir jų įtaka kompanijos gerovei 8
Išvados 11
Naudotos literatūros sąrašas: 12
Įvadas
Visos Lietuvos organizacijos, tiek biznio, tiek ir nesiekiančios pelno, išgyvena esminių permainų laikotarpį. Radikaliai kinta jų aplinka, „žaidimo joje taisyklės“, susiduriama su iki tol nepažįstamais reiškiniais. Prognozuoti šių kitimų lėtėjimą ar paprastėjimą būtų gana neatsargu. Nesuvokus giluminių šių pakeitimo priežasčių ir galimo poveikio, praktiškai sunku kalbėti apie bent kiek labiau pagrįstos strategijos sukūrimo galimybes. Taip pat klaidinga būtų manyti, kad daugelis šių kitimo tendencijų būdingos tik Lietuvai. Gilinantis į problemos esmę matyti, kad didžioji dalis šių kitimų pasaulio praktikoje neblogai pažįstama: visa tai kur nors vyksta šiuo metu arba jau vyko per pastarąjį dešimtmetį. Gal kiek kita išraiška, problemų kompleksiškumas, kitimų greitis ir kai kurie kiti aspektai.
Būtinumą nuodugniai aptarti organizacijų veiklos sąlygų kitimo tendencijas sąlygojo tokios priežastys:
• Tik gerai suvokus vykstančių pasikeitimų tendencijas ir jų priežastis, galima pagrįsčiau prognozuoti savo organizacijos perspektyvą.
• Žinant veiklos sąlygų įvairiuose jų kitimo etapuose ypatumus ir užsienio organizacijų (firmų) veiksmus bei strategijas, lengviau sukurti efektyvią savo organizacijos veiklos strategiją, išvengti dalies klaidų.
• Strateginio valdymo koncepcijos ir teorijos daugiausia yra kuriamos, vadovaujantis įvairių organizacijų veiklos praktika. Suprantant šią praktiką, aiškesnės tampa ir atskiros koncepcijos, prieštaravimų tarp jų esmė ir juos sąlygojusios priežastys.
Taigi šiame darbe nagrinėsiu AB „Telekomo“ veiklos sąlygų pokyčius per pastaruosius penkerius metus.
Apie AB „Snaigė“
1992 m. „Snaigė“ buvo įregistruota kaip akcinė bendrovė. Tačiau pati pradžia – 1963 m., kai šaldytuvų gamykloje buvo sukurti pirmieji septyni buitinių šaldytuvų modeliai. Keturiasdešimties metų patirtis bei faktas, kad „Snaigė“ iki šiol yra vienintelė buitinių šaldytuvų gamintoja ne tik Lietuvoje, bet Baltijos šalyse, bendrovei atveria dideles galimybes.
AB „Snaigė“ gamina aukštos kokybės buitinius šaldytuvus, šaldiklius bei jų atsargines dalis.
Apyvarta
2002 m. išplėtus gaminių asortimentą ir įdiegus naujų technologijų, pardavimai žymiai padidėjo ir pelnas išaugo iki 22.92 mln. Lt. Palyginti su 2001 m., praėjusių. metų bendrovės „Snaigė“ pardavimai ir pelnas sparčiai išaugo. Bendrovė per 2002 m. pardavė produkcijos už 250,4 mln. Lt ir, lyginant 2001 metais, pasiekė 127 proc. augimą.
Investicijos
Kiekvienais metais „Snaigė“ daug lėšų skiria naujiems gaminiams kurti, ekologijos problemoms spręsti, gaminių kokybei gerinti ir gamybos kaštams mažinti. Per pastaruosius keletą metų, įmonė atliko rekonstrukciją, kuri vertinama maždaug 40 mln. JAV dolerių. 2002 m. investicijoms buvo skirta 17,9 mln. Lt. Darbuotojų ugdymo programai 2001 metais įvykdyti buvo skirta 57 tūkst. litų.
Rinkos
Kadangi nuolat tobulina savo gaminius, kuriems gaminti naudoja naujas ekologiškas medžiagas, mažina gamybos kaštus, todėl daugelyje Europos rinkų padaugėjo pardavimų. Daugiau nei 90 proc. produkcijos eksportuojama į Vakarų, Rytų bei Centrinę Europą, kur kompanijai atstovauja patikimi partneriai. 2002 m. AB „Snaigė“ išplėtė savo eksporto rinkas ir šiuo metu parduoda savo produkciją net trisdešimt penkiose šalyse. Daugiausiai eksportas išaugo, lyginant 2001 ir 2002 metus, Rytų šalių ir Centrinės Europos šalių regionuose. Eksportas į Rytų šalis išaugo daugiau negu du kartus. Įėję į naujas rinkas ir sustiprinę pozicijas esamose rinkose, žymiai padidino eksporto apimtis. Ekologiški, ekonomiški ir šiuolaikiško dizaino „Snaigės“ gaminiai turi didelį augimo potencialą daugelyje Europos rinkų.
Technologijos
Jau nuo pat „Snaigės“ egzistavimo pradžios įmonė visą laiką investuoja į technologines naujoves, kartu tobulindama ir produktą. Įmonė kiekvienais metais skiria vidutiniškai apie 15 mln. litų investicijoms į naujas technologijas. „Snaigės“ šaldytuvai – tai puikiai derantis funkcionalumas ir dizainas. Dizainerių idėjos, prisitaikymas prie individualių vartotojų poreikių ir rinkos pokyčiai atsispindi „Snaigės“ produktuose. Įmonė stengiasi sukurti tokį gaminį, kuris ne tik patenkintų vartotojų poreikius, bet ir visiškai atitiktų ekologijos reikalavimus. Kiekvienais metais įmonė sukuria po keletą naujų šaldytuvų modelių.