4 rizikos grupės laboratorijos
5 (100%) 1 vote

4 rizikos grupės laboratorijos

IV RIZIKOS GRUPĖS LABORATORIJA, JOS ĮRANGA IR REIKALAVIMAI

(Iš anglų vertimo – 4 apsaugos lygio laboratorija)

4 apsaugos lygio laboratorija yra reikalinga dirbant su pavojingais ar dar neištirtais agentais kurie numanoma turi individualią didelę riziką nuo oru pernešamų laboratorijos infekcijų ar ligų sukėlėjų. Agentai panašūs ar identiški į ketvirtos rizikos grupės agentus yra laikomi šio lygio laboratorijoje tol kol surenkama informacija leidžianti nuspręsti ar toliau reikia dirbti 4 apsaugos lygio laboratorijoje ar šį agentą galima jau perkelti į žemesnio apsaugos lygio laboratoriją. Laboratorijos darbuotojai turi specifinius ir nuodugnius apmokymus kaip elgtis saugoti ar pernešinėti ypatingai pavojingus infekcinius agentus. Darbuotojai taip pat turi suprasti ypatumus laboratorijos interjero dizaine, bei įvairių specifinių priežiūros būdų svarbą. Visi darbuotojai taip pat pastoviai yra stebimi kompetentingo šioje srityje mokslininko kuris yra gerai apmokytas ir turi daug patirties darbe su tokiais agentais. Įėjimas į laboratoriją yra griežtai prižiūrimas laboratorijos vadovo. Patalpos yra arba atskirame pastate arba bendrame pastate, bet kontroliuojamoje zonoje kuri yra visiškai izoliuota nuo kitu pastato patalpų. Specifinės įrangos operacijų aprašymai turi būti paruošti ir išstudijuoti.

Darbo vietose, visi veiksmai yra pritaikyti pagal 3 biologinio apsaugos lygio traukos spintas arba 2 biologinio apsaugos lygio apsaugos spintas taip pat naudojant vientisus teigiamo slėgio, gyvybės palaikymo sistemą ventiliuojamus personalo kostiumus. 4 rizikos grupės laboratorija turi specialias inžinerines ir patalpos konstrukcines savybes kurios skirtos apsisaugoti nuo mikroorganizmų pasklidimo į aplinką.

Toliau pateikiami 4 rizikos grupės laboratorijos standartai.:

A. Standartinis Mikrobiologinis Panaudojimas

1. Įėjimas į laboratoriją yra limituotas vadovo kai veikla yra bandymo eigoje.

2. Visos procedūros atliekamos ypatingai atsargiai, kad būtų sumažintas įvairių dujų patekimas į orą.

3. Darbo paviršiai yra dezinfekuojami kiekvieną dieną arba kas kartą kai patenka ant jų įvairios gyvybės formos ar medžiagos.

4. Visos atliekos prieš išmetant taip pat yra dezinfekuojamos jau patvirtintu metodu autoklavavimu.

5. Bet kokia vabzdžių ar graužikų kontrolės programa yra pastoviai aktyvi.

B. Specifiniai Panaudojimai

1. Tik žmonės kurių buvimas laboratorijos kambariuose ar pagalbinėse patalpose yra būtinas programai vykdyti yra leidžiami įeiti. Žmonės turintys imuniteto susilpnėjimą turi rizika užsikrėsti infekcija. Taip pat tie kurie turi padidėjusią riziką užsikrėsti infekcija ar tie kuriem infekcija gali būti neįprastai pavojinga, tokie kaip maži vaikai ar nėščios moterys, yra neįleidžiami į laboratoriją ar gyvūnų kambarius. Vadovas turi pilną atsakomybę įvertinti kiekvieną susiklosčiusią aplinkybę ir nuspręsti kas gali patekti į laboratoriją ar joje dirbti. Žmonių patekimas į vidų yra kontroliuojamas laboratorijos vedėjo, biologinio pavojaus kontrolės atsakingo asmens ar asmens kontroliuojančio fizinę patalpų apsaugą. Prieš įeinant asmenys yra perspėjami apie biologinį pavojų ir apmokomi kaip susisiekti su apsauga iškilus pavojam. Autorizuoti asmenys turi sutikti su duotomis instrukcijomis ar taikomomis įėjimo bei išėjimo procedūromis. Įrašų knygoje pasirašytoje viso dirbančio personalo turi būti nurodytos datos bei laikai kiekvieno jų įėjimo ar išėjimo. Praktinės ir faktinės elgesio taisyklės esant nenumatytoms situacijom yra nustatytos.

2. Kai infekcinės medžiagos ar infekuoti gyvūnai yra laboratorijoje ar gyvūnų kambaryje, pavojaus ženklai, įskaitant universalų biologinio pavojaus ženklą, yra klijuojami ant visų įėjimo, išėjimo durų. Ženkluose turi būti apibūdintas agentas, pateiktas sąrašas laboratorijos direktoriaus ar kitų atsakingų asmenų, bei reikalavimai patekimui į patalpas (tokie kaip: „respiratorius, būtinas“).

3. Prieš dirbant 4 rizikos grupės laboratorijoje, vadovas yra įpareigotas įsitikinti personalo aukštu profesionalumo lygiu dirbant mikrobiologijos srityje, bei srityje tokioje kaip kad 4 rizikos grupės laboratorija. Prioritetas turi būti žmogaus patogenų ir ląstelės kultūrų pernešimo patirtis, arba vadovo parengta ir įvykdyta speciali mokymo programa.

4. Laboratorijos personalas turi turėti imunizacijos galimybę nuo agentų su kuriais dirbama arba kurie jau yra buvę laboratorijoje.

5. Pirminėje stadijoje kraujo serumų pavyzdžiai turi būti surinkti iš viso dirbančio personalo ir saugomi. Papildomi serumų mėgineliai turėtų būti periodiškai renkami, priklausomai nuo agentų su kuriais dirbama arba laboratorijos funkcijos. Sprendimas pradėti serologinė stebėjimo programą turi atsižvelgti į antikūnių poveiki naudojamoms medžiagoms įvertinimo metodus. Programoje taip pat turi būti numatyti periodiškai rinktų serumo mėginelių tam tikrais intervalais tyrimų rezultatų pranešimo būdai visiems jame dalyvavusiems asmenims.

6. Biologinė apsauga turi būti paruošta ir įsisavinta. Personalas yra perspėjamas apie specifinius pavojus ir yra reikalaujami perskaityti ir sekti instrukciją skirtą specifinėm procedūrom.

7. Laboratorijos ir taip pat aptarnaujantis personalas turi įsisavinti procedūras susijusias su darbu, būtinu
atsargumo priemonių aplinkos poveikio išvengimui, ir aplinkos poveikio eliminavimui. Personalas gauna kasmetinius procedūrų pakeitimus apmokymus ar atnaujinimų aprašymus.

8. Personalas patenka arba palieka laboratorija tik praeidami pro specialias drabužių bei dušo kambarius. Jie turi priimti dezinfekcinį dušą kiekvieną kartą palikdami laboratoriją. Personalas oro pakeitimo kameras naudoja tik ekstramalių sąlygų metu.

9. Personalo drabužiai yra paliekami ir laikomi išoriniame drabužių persirengimo kambaryje. Pilnu laboratorijos apsirengimu: įskaitant apatinius drabužius, trumpikes, palaidines, spec. drabužius, batus, ir kojines, personalas yra aprūpintas ir jį nešioja. Prieš paliekant laboratoriją ar einant į dušo zoną, personalas palieka laboratorijos apranga vidiniame persirengimo kambaryje. Nešvarūs drabužiai prieš pateikiant skalbti yra autoklavuojami.

10. Įvairios medžiagos ir jų resursai reikalingi tyrimams ar prietaisams yra atnešami per dviejų pusių durų atoklavą, dūminę dezinfekcinę kamerą nuo vabzdžių ir kt. bestuburių, ar oro kontrolės kamerą, kuri yra prieš kiekvieną naudojimą dezinfekuojama. Tik įsitikinus, kad išorinės durys yra uždaros darbuotojai esantys viduje gali atidaryti vidines autoklavo, dūminės kameros, ar oro kontrolės kameros duris ir išimti medžiagas. Po medžiagų išėmimo šios durys vėl turi būti uždaromos saugiai.

11. Dirbant su aštriais daiktais tokiais kaip: adatos, švirkštai, kapiliarai, pipetės, skalpeliai, visą laiką turi būti palaikomos aukštos atsargumo priemonės.

a. Adatos ir švirkštai yra draudžiami naudojimui laboratorijoje nebent kitos alternatyvos nėra. Kiek galima daugiau stikliniu indu turi būti pakeista plastikiniais.

b. Tik su tvirtai pritvirtinta adata su švirkštu arba vienkartiniu švirkštu su nenusiimančia adata yra dirbama siekiant padaryti injekcija ar paimti infekuotą medžiagą. Jei naudojamos vienkartinės adatos jos neturi būti sulenktos, padalintos, sulaužytos, atnaujinamos, nuimtos nuo vienkartinių švirkštų, ar kitaip paveikti bet kokia rankų veikla. Tikriau jie turėtų atsargiai padėti į čia pat esanti dūriams atsparų konteinerį naudojamą vienkartiniams aštriems daiktams. Nevienkartiniai astrus daiktai privalo būti padėti į konteinerį kietomis sienelėmis pernešimui į apdirbimui skirtą vietą dezinfekcijai, patartina autoklavavimui.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1101 žodžiai iš 3616 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.