8 klasės rašinys lapino paveikslas v krėvės skerdziuje
5 (100%) 1 vote

8 klasės rašinys lapino paveikslas v krėvės skerdziuje

Vinco Krėvės kūrinyje „Skerdžius“ atsispindi lietuvių charakteris, gyvenimo būdas, mentalitetas. Šio kūrinio pagrindinis veikėjas-senas skerdžius, vardu Lapinas.

Lapinas buvo paslaptingas, netgi melagis, jis pasakodavo savo isgalvotas istorijas kaimo zmonėms.Vasaromis, genant banda Lapinas vadovavo jauniems piemenims, o žiemą, kai nereikėdavo ganyti, jis vertėsi tinklu, bradinių ar net petkių mezgimu.

Lapinas buvo „stiprus, nors žemo ūgio“;“visas apžėlęs“-rašo V.Krėvė.Kūrinyje senolis lyginamas su budingu ir reiksmingu elementu lietuvių gyvenima-medžiu, tokiu kaip ąžuolas, obelis. Stipriausias ryšys kūrinyje kuriamas tarp senolio ir liepos.

Skerdžius nebuvo turtingas materialiai, tačiau savo didžiausiu dvasiniu turtu laikė žmoną ir dūminę pirkaitę.Didžiausia Lapino šeimos turtas buvo jų laimė, kaip sako V. Krėvė: „visada būdavo linksmi“, kurios „ūkininkai net pavydėdavo jam“.Tačiau laimei buvo lemta pasibaikti mirus Lapienienei:“Nėra tikros laimės pasauly.“

Senasis skerdžius buvo lakios vaizduotės.Vaikams Lapinas pasakodavo apie tamsius miškus, girias, tankius šilus, klampius raistus, žvėris, kurių dabar nesutiksi: vilkus, briedžius, meškas, lokus. Suaugusius zmones taip pat apgaudinėdavo ir erzindavo savo sugalvotomis istorijomis, mėgu juos kiršinti, tačiau kartais žmonės atsilygindavo tuo pačiu senolį pusiau juokais, pusiau rimtai erzindami dėl žmonos Lapinienės mirties. Kartais žmonės norėdavo Lapiną iš tikro įžeisti, bet skerdzius, kad ir erzinamas, retai įsižeisdavo.Ypač skaudi tema Lapinui buvo Grainio liepa. Kai Grainis erzino senolį ją nukirsiąs, Lapinas „spjovė, ir paėmęs nuo suolo botagą, trimitą ir kepurę, nei neatsisveikinęs išėjo“. Tai patvirtina, kad senasis skerdžius „turėjo išdidumo ir orumo“.

Nepaisant išdidumo, Lapinas buvo dosnus, geros širdies.Kaimo žmonės jo dažnai prašydavo einant iš miško parnešti įvairių dalykų, ar išdožti kąą nors iš medžio.Skerdžius neatsisakydavo.Tuomet žmonės jam atsidėkodavo, siūlydavo atlygio: „sūrio kąsnelį laukan duosiu“,“kiausinėlį duonkrepšin įdėsiu“. Senolis šiuo atžvilgiu buvo geras ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.Jis mylėjo vaikus.Kartais Lapinas jiems duodavo kokią smulkmenėlę: „vienam kiša aukšliuka, kitam rėknę,trečiam margintą lazdelę, o tam vėl dūdelę“. Skerdžius šių dalykų neduodavo dykai, jis prašydavo atlygio-degtukų, kuriuos vaikams tekdavo vogti iš tėvų. Taigi Lapiną galima pavadinti ir nedorėliu.

Šiuo metu Jūs matote 60% šio straipsnio.
Matomi 409 žodžiai iš 682 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.