Ab seb vilniaus bankas veiklos įvertinimas
5 (100%) 1 vote

Ab seb vilniaus bankas veiklos įvertinimasAB SEB „VILNIAUS BANKAS“ VEIKLOS ĮVERTINIMAS

Mokomosios praktikos ataskaita

KLAIPĖDA 2007m.

ĮVADAS

150 metų rinkoje veikiančios Šiaurės Europos finansų įmonių grupės SEB narys SEB Vilniaus bankas yra didžiausias Lietuvos komercinis bankas, teikiantis visas bankininkystės paslaugas privatiems ir verslo klientams bei finansų įstaigoms. SEB Vilniaus bankas pirmauja svarbiausiose šalies bankų paslaugų rinkose ir aptarnauja 981 tūkstantį klientų visoje Lietuvoje. SEB Vilniaus banko grupę Lietuvoje sudaro AB SEB Vilniaus bankas, šalyje turintis 67 klientų aptarnavimo padalinius, ir šešios bendrovės: UAB “SEB VB gyvybės draudimas”, UAB “SEB VB investicijų valdymas”, UAB “SEB VB lizingas”, UAB “SEB VB nekilnojamasis turtas”, UAB “SEB VB rizikos kapitalo valdymas”, UAB “SEB Vilfima”. Taigi aš praktiką atlikau viename iš klientų aptarnavimo padalinių t.y. SEB Vilniaus banke Klaipėdos filiale Taikos klietų aptarnavimo skyriuje.

Akcinė bendrovė (AB) SEB Vilniaus bankas (anksčiau – AB Vilniaus bankas) buvo įkurtas 1990 metų kovo 2 dieną ir yra vienas iš komercinės bankininkystės Lietuvoje pradininkų, nuo savo veiklos pradžios diegęs naujas bankų paslaugas, skatinęs šalies bankininkystės plėtrą ir daręs ženklią įtaką bankų rinkai. Būdamas SEB grupės dalimi, SEB Vilniaus bankas ypač daug dėmesio skiria universalioms ir pagal individualius klientų poreikius kuriamoms finansų paslaugoms, e. bankininkystei, ilgalaikiams ryšiams su klientais.

Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ yra patvirtinusi SEB Vilniaus banko ilgalaikio skolinimosi reitingą A investicinio lygio. Tai vienintelis šalies bankas, priklausantis tarptautinių vertybinių popierių tarpuskaitos ir atsiskaitymo sistemai „Euroclear“. SEB Vilniaus banko veiklos rezultatus yra aukštai įvertinę tarptautiniai bankininkystės leidiniai ir autoritetingos institucijos: 2005 metais geriausio banko vardą Lietuvoje suteikė leidiniai „Global Finance“, „Euromoney“, „Deutsche Bank“. Banke įdiegta tarpuskaitos sistema LITAS ir tarptautinis sąskaitos numerio formatas IBAN.

Šiandien SEB Vilniaus banko grupėje dirba 2 241 specialistas. Jie gali suteikti šias paslaugas: sąskaitų ir mokėjimo, mokėjimo kortelių, taupymo ir investavimo, kreditų, lizingo, pensijų fondų, draudimo, el. bankininikystės, terminuotų indėlių, valiutų ir pinigų rinkos.

O SEB Vilniaus banko grupė yra įsitvirtinusi Lietuvos kreditų, investicinių fondų, investicinio gyvybės draudimo rinkų lyderės pozicijose, ji pirmauja šalies akcijų prekybos, vertybinių popierių saugojimo ir trečiosios pakopos pensijų fondų rinkose.

Taigi mano praktikos užduotis yra įvertinti AB SEB „Vilniaus banko“ veiklą. Pabandysiu tai padaryti pagal šiuos uždavimius:

1. Susipažinti su banko veikla, darbo organizavimu.

2. Aptarti paskolų teikimo sąlygas ir galimybes fiziniems asmenims. Pateikti statistinės medžiagos.

3. Susipažinti su banko apskaitos sistema, duomenų kaupimo apskaitoje procedūromis.

4. Susipažinti su šio banko padalinių (filialų) funkcijomis ir veikla.

5. Padaryti išvadas ir pateikti galimas kitimo tendencijas ateityje.

DĖSTYMAS

SEB Vilniaus banko grupės pagrindiniai veiklos rodikliai (2005 m. gruodžio 31 d.):

• turtas – 15,1 mlrd. litų

• grynasis pelnas – 149,1 mln. litų

• kreditų portfelis – 8,8 mlrd. litų (34 proc. Lietuvos rinkos)

• indėlių portfelis – 8,4 mlrd. litų (31 proc. Lietuvos rinkos)

• privačių klientų skaičius – 874 tūkstančiai

• verslo klientų skaičius – 54 tūkstančiai

Šiandien SEB Vilniaus banko grupėje dirba 2 241 specialistas.

SEB Vilniaus banko misija – teikti konsultacijas finansų klausimais ir valdyti finansų riziką bei operacijas verslo ir privatiems klientams,

• sukuriant realų klientų pasitenkinimą,

• užtikrinant konkurencingą grąžą akcininkams,

• užsitarnaujant gerų piliečių vardą visuomenėje.

Šių tikslų siekiame padedami motyvuotų darbuotojų ir įvairias SEB veiklas plėtojančių padalinių bendradarbiavimo.

SEB grupės vizija – tai siekis tapti pirmaujančiu Šiaurės Europos banku ir savo veiklą grįsti ilgalaikiais ryšiais su klientais, kompetencija ir elektroninėmis technologijomis.

Bankas teikia šias paslaugas:

1. Sąskaitos ir mokėjimai: banko sąskaita, tiesioginis debetas, periodinis pinigų pervedimas, vietinis pinigų pervedimas, tarptautinis pinigų pervedimas, lėšų gavimas iš užsienio, čekiai ir IBAN.

2. Mokėjimo kortelės: debeto ir kredito kortelės.

3. Taupymas ir investavimas: indėliai, su akcijomis susietos obligacijos, dvejopo pelno investiciniai lakštai, investicinai fondai ir vertybiniai popieriai.

4. Kreditai: būsto kreditas, kaupiamasis būsto kreditas, vartojimo kreditas, didelių galimybių kreditas, atvirkštinis atpirkimo sandoris (RE-REPO) ir kreditai namų bendrijoms.

5. Lizingas: lengvieji automobiliai, krovininis transportas, specialioji technika, įranga ir nekilnojamasis turtas.

6. Pensijų fondai: antrosios pakopos pensijų fondai ir trečiosios pakopos pensijų fondai.

7. Draudimas: investicinis gyvybės draudimas, VIP investicinis gyvybės draudimas, vaikų draudimas, studijų draudimas, mišrusis
gyvybės draudimas, gyvybės ir kritinių ligų rizikos draudimas ir pensinis draudimas.

8. E. Bankininkystės paslaugos: paslaugos internetu, telefonu, mobiliuoju telefonu (wap.seb.lt), prekyba vertybiniais popieriais internetu ir e. prekyba.

9. Valiutos ir pinigų rinkos: valiutos keitimas, valiutos keitimo sandoriai, valiutų rizikos valdymas, valiutų skaičiuoklė ir palūkanų normos rizikos valdymas.

10. Terminuotasis indėlis – saugus būdas laikyti savo lėšas terminuotojo indėlio sąskaitoje pasirinktą laikotarpį (30 dienų ar ilgiau) ir už tai gauti iš anksto žinomas palūkanas. Visos operacijos susijusios su terminuotaisiais indėliais.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 776 žodžiai iš 2535 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.