Aborto pasekmės
5 (100%) 1 vote

Aborto pasekmės

RIZIKA, KOMPLIKACIJOS, PASEKMĖS

NUTRAUKTI NĖŠTUMĄ – VISADA RIZIKINGA, VISADA NESVEIKA. Operacija tik vienai kitai iš daugelio yra smulkmena, mažmožis . Tačiau dauguma moterų labai sielvartauja, nes, ką besakysi, čia visados kažkas nutrūksta, nežadėdamas naujos pradžios. Būna, kad galutinai dingsta meilė. Gal dėl to dauguma moterų dėkoja gydytojams liūdnai.

Aborto pasekmės

1. Mirtis. Žurnale ,,British Medical Journal“ (1970 m. gegužė) paskelbtos 8 nuo abortų mirusių moterų mirties priežastys: kraujo krešuliai plaučiuose – 2, anestezinė (nuskausminimo narkotikų) mirties – 1, širdis – 1, nežinoma priežastis – 1, komplikacijos po nelegalaus aborto – 1, savižudybė po legalaus aborto – 2.

Mirtys nuo aborto ne visada registruojamos. Pavyzdžiui, moteris nuvyksta į didelį miestą, ir jai padaromas abortas. Namo grįžta kraujuojanti, gavusi infekciją ir pan. Paprastai ji išgelbėjama, bet kartais ir miršta. Tuomet šeima prašo gydytojo: ,,Ligos istorijoje neminėkite aborto. Žmonės sužinos, ir jos reputacija bus sugriauta“. Daugelis užjaučiančių gydytojų nenori skaudinti artimųjų ir paklūsta jų prašymams.

Legalių abortų komplikacijos privačiose klinikose ar gimdymo namuose dažnai slepiamos ne tik saugant moterų reputaciją, bet ir ginant klinikos ar gydytojo prestižą. Pavyzdžiui, Los Angeles 1972 m. laikraščiuose buvo paskelbtos 3 moterų, mirusių nuo abortų per 1 mėnesį, istorijos. Smalsus reporteris išsiaiškino, kad viena sveika 21 metų mergina, atskridusi iš Dalaso šeštadienio vakare, gavo druskos nuodų injekciją ir mirė sekmadienio rytą. Jos oficiali mirties priežastis – ,,spontaniška kiaušidės gangrena“*( Los Angeles Times, part II, September 15, 1972.)

Kitas pavyzdys. Pacientė per abortą nukraujavo. Perpilant kraują, gavo hepatitą (kepenų uždegimą). Mirties priežastis nurodoma hepatitas, o ne abortas.

2. Infekcija. Gana dažna – 27%. Gali būti lokalizuota (gimdos gleivinės, kiaušintakio, priegimdžio ir kiti uždegimai), netolima (įvairūs dubens ir pilvaplėvės uždegimai: tromboflebitas, peritonitas, eiliulitas) arba tolimesnė (plaučių, endokardo uždegimai, septinė embolizacija į plaučius ar smegenis). Infekciją galima apibūdinti kaip sepsį (kraujo užkrėtimas). Infekcijos pavojus jaunoms moterims yra 2 kartus didesnis nei vyresnėms. Vieno tyrimo duomenimis, uždegiminės mažojo dubens ligos yra įprastinė ir rimta aborto komplikacija: maždaug 30% abortų baigiasi būtent taip.

Infekcija paprastai kyla dėl nešvarių instrumentų ir dažnai yra nevaisingumo priežastis, kadangi infekcijos žaizdos vidiniuose lytiniuose organuose pablogina jų funkcijas.

Tačiau pasitaiko, kad infekcija patenka ir naudojant švarius instrumentus. Tai atsitinka tada, kai piktybinė infekcija būna moters makštyje arba gimdos kaklelio žiotyse. Dubens organų uždegimu serganti moteris turi ilgai gulėti: labai karščiuoja, ją kamuoja skausmai. Lyties organai kraujuoja arba pūliuoja. Po tokio ūmaus uždegimo moters lyties organai jau būna pakenkti. Kiaušintakiai paprastai užanka, juose atsiranda pūlingi židiniai. Pūlingas kiaušintakių uždegimas kartkartėmis paūmėja. Ligonė ilgą laiką priversta gydytis. Dažnai, uždegimui praėjus, apie gimdą, kiaušintakius ir kiaušides lieka randai ir suaugimai. Nuo jų lyties organai iškrypsta iš normalios padėties. Dėl to sutrinka ir pasidaro skausmingos mėnesinės. Strėnose atsiranda nuolatiniai skausmai.

Sepsis. Nuo jo pakyla temperatūra, ligonę krečia šaltis, vidaus organuose – plaučiuose, kepenyse, inkstuose, blužnyje ir kitur – gali susidaryti pūliniai. Nuo kraujo užkrėtimo moteris dažniausiai miršta pirmosiomis ligos dienomis, jei nesigydo ligoninėje.

3. Kraujo perpylimas. Dr. W. Droegemuller, pranešdamas apie pirmų metų tyrimo Kolorade rezultatus, pažymi, kad 8 iš 100 moterų, dariusių abortą, reikia kraujo perpylimo.

Anglų žurnalas ,,Lancet“ teigia, kad 9,5% moterų, dariusių abortus, reikėjo kraujo perpylimo, o iš 250, kurioms buvo perpiltas kraujas, viena mirė. Kraujo perpylimo pavojai: alerginė reakcija, kepenų uždegimas, kraujo ligos ir kt.

4. Hepatitas. Kepenų uždegimas (hepatitas) kiekvienai moteriai gali būti lemtingas. Tačiau daugelis moterų suserga vidutine hepatito forma. Tai ilgai trunkantys negalavimai, labai dažnai ir nuolatinis sveikatos bei ištvermės praradimas.

5. Embolizmas. (Embolija – kraujagyslės užsikimšimas krešuliais, trombais). Gimdymas yra normalus procesas, organizmas gerai pasiruošia gimdymui, kūdikio atskyrimui bei placentos pašalinimui. Gramdant placentą, plėšiant nuo gimdos sienelės, prie kurios ji priaugusi, pjaustant kūnelį, vaisiaus vandenys, kūdikio kūno dalelės, kraujo krešuliai patenka į motinos cirkuliaciją. Tie svetimkūniai nukeliauja į plaučius, smegenis, širdį ir kitus organus. Kraujo trombai yra sveikų jaunų moterų, dariusių abortus, mirties priežastis. Kaip rodo Anglijoje atlikti tyrimai, vienos iš 4 nuo abortų mirusių moterų mirties priežastis – kraujo trombozė.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 735 žodžiai iš 2389 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.