Alkoholis3
5 (100%) 1 vote

Alkoholis3

Alkoholizmo stadijos ir formos

Kaip dažnai kai kurie žmonės didžiuodamiesi giriasi savo dideliu atsparumu alkoholiui, tardami, kad tai sąlygoja gera fizinė sveikata. O iš tikro didelis atsparumas degtinei-pirmasis prasidedančio alkoholizmo požymis, rimtos ligos simptomas. Ar taurelė, ar stiklinė, ar butelis-alkoholikui tas pats. Jau taurelė alkoholio jam sukelia euforiją (susijaudinimo būklę), kuri tik sustiprina jo norą išgerti, o kitos dozės mažai tekeičia jo išvaizdą, nors organizme vyksta nemaži poslinkiai. Iš pradžių alkoholikas nepaprastai aktyvus ima siautėti ar kvailioti. Bet štai paskutinis lašas perpildo atsparumo ribas ir alkoholikas ”pasitraukia iš šio pasaulio” netekdamas nuovokos. Prarasta išgertų svaigalų kiekio kontrolė, nenugalima alkoholio trauka, familiarus, ciniškas elgesys -tikri alkoholizmo požymiai. Susilpnėjusi yra ir alkoholiko valia -jis ne tik nepajėgia apriboti alkoholio kiekio, bet ir nesugeba tvarkyti kasdienio gyvenimo. Protinio darbo žmonėms po išgertuvių labai sulėtėja mąstymo procesai, skaičiavimų sparta bei tikslumas.

Taigi net nesistemingai, atsitiktinai išgėrus alkoholio organizme įvyksta rimtų sutikimų, rodančių, kad jis gerokai apnuodytas. O jeigu girtaujama sistemingai – žmogus geria bet kokia proga, ieškodamas dingsties pasigerti – tai jau vadinama buitiniu girtavimu. Girtuokliui neturi reikšmės šventinio įvykio prasmė , jam nesvarbu, ar jis elgiasi teisingai, ar ne. Šioje girtavimo stadijoje gerokai pakinta geriančiojo požiūris į aplinkinius, į visų pripažintas leistino elgesio normas. Laikas, vieta ir aplinkybės, kuriomis žmonės geria, nebetenka reikšmės.

Skirtumą tarp epizodinio svaigalų vartojimo ir girtavimo sudaro ne tik vienu kartu išgertų svaigalų kiekis, bet ir psichologinė geriančiojo nuostata. Pirmu atveju žmogus pažymi kažkokį iškilmingumą ar reikšmingą įvykį, antruoju- geria tik tam , kad pasigertų. O tai jau alkoholizmo pradžia. Alkoholizmas-sunki chroniška liga, dažniausiai sunkiai pagydoma. Ji išsivysto sistemingai ir ilgai vartojant alkoholį. Jai būdinga ypatinga patologinė būklė: nesulaikoma alkoholinių gėrimų trauka , ištvermės sumažėjimas ir asmenybės degradavimas. Alkoholikui girtumas atrodo geriausia psichinė būsena. Ši trauka nepavaldi argumentams, kad reikia liautis gerti. Alkoholikas visą energiją, priemones ir mintis nukreipia į tai kaip gauti alkoholio. Kartą išgėręs jis stengiasi pasigerti visiškai, iki sąmonės netekimo. Vėlesniuose alkoholizmo etapuose alkoholio pakeliama vis mažiau ir užkietėjusiam alkoholikui net mažos dozės sukelia euforiją, t.y. tą patį efektą, kaip anksčiau didelis kiekis. Šiai stadijai būdingos sunkios pagirios : bloga savijauta, irzlumas. Kad ir kaip būtų girtaujama kiekviena alkoholio dozė sukelia akivaizdžių organizmo pakitimų, o tolesnės ir vis didesnės dozės prisideda prie psichinio asmenybės degradavimo ir bendrų negalavimų.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 443 žodžiai iš 830 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.