Alžyro australijos didžiosios britanijos Lietuvos ir prancūzijos demografiniai rodikliai
5 (100%) 1 vote

Alžyro australijos didžiosios britanijos Lietuvos ir prancūzijos demografiniai rodikliai

TURINYS

ĮVADAS 3

GYVENTOJŲ SKAIČIAUS KAITA 5

GIMSTAMUMAS, MIRTINGUMAS IR NATŪRALUS GYVENTOJŲ PRIEAUGIS 8

GYVENTOJŲ AMŽIAUS PIRAMIDĖS 11

GYVENIMO LYGIO INDEKSAS 18

IŠVADOS 19

NAUDOTA LITERATŪRA: 20

ĮVADAS

Savo darbe „Alžyro, Australijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos ir Prancūzijos demografiniai rodikliai“ analizuosime šių šalių gyventojų skaičiaus kaitą, gimstamumą, mirtingumą, natūralųjį prieaugį, 2000, 2025, 2050 m. gyventojų amžiaus piramides, gyvenimo lygio indeksą. Trumpai apibūdinsime kiekvieną valstybę.

ALŽYRAS. Per 80% Alžyro yra Sacharos dykumoje. Daugiausia eksportuoja naftą ir gamtines dujas, atrastas šioje šalyje. Tai respublika, nepriklausomybe nuo Didžiosios Britanijos atgavusi 1962 m. sostinė – Alžyras, piniginis vienetas – Alžyro dinaras, valstybinė kalba arabų, pagrindinė religija – musulmonų suitų (99%).

Alžyras suskirstytas į 44 vilajas.

Narystė tarptautinėse organizacijose: JT 1962 m., Arabų lyga 1945m., Afrikos vienybės organizacija 1963 m., Arabų Magribo sąjunga 1989 m., OPEC 1960 m., OAPEC 1968 m.

AUSTRALIJA – didžiausias pasaulio žemynas, bet šeštoji pagal dydį valstybė. Didžioji jos dalis yra sausrų išdegintos ir retai gyvenamos žemės. Tai turtingas kraštas, turintis savitą gyvenimo būdą. Australija yra konstitucinė monarchija, valdanti Achmore‘o ir Cartier salas, Kalėdų salą, Kokosų salas, Australijos teritoriją Antarktidoje, Heardo ir McDonaldo salas. Sostinė – Kanbera. Piniginis vienetas – Australijos doleris, valstybinė kalba – anglų, o pagrindinės religijos: krikščionys (iš jų daugiausia Romos katalikų 38%) ir anglikonai (31%).

Administracinis suskirstymas: 6 valstijos (Kvynslandas, Naujasis Pietų Velsas, Rytų Australija, Tasmanija, Pietų Australija, Viktorija) ir trys teritorijos (Australijos sostinės, Šiaurės ir Jervino įlankos).

Narystė tarptautinėse organizacijose: APEC 1989 m., Tautų Sandraugos bei kelių regioninių gynybos organizacijų narė.

DIDŽIĄJĄ BRITANIJĄ, kitaip Jungtinę Karalystę, sudaro Anglija, Velsas, Škotija ir Šiaurės Airija. Sostinė Londonas turi beveik 7 mln. gyventojų ir yra politinis bei finansinis šalies centras. Tai konstitucinė monarchija, valdanti Angiliją, Bermudą, Britanijos teritoriją Antarktidoje, Pitkerno salas, Šv. Eleną, Pietų Džordžiją ir Pietų Sandvičo salas, Britanijos teritoriją Indijos vandenyne, Tekso ir Kaikoso salas. Piniginis vienetas – svaras sterlingų, valstybinė kalba anglų, pagrindinės religijos: protestantizmas (51%) ir katalikybė (9%).

Administracinis suskirstymas: 4 istorinės geografinės šalys: Anglija, Škotija, Velsas ir Šiaurės Airija bei dvi Didžiosios Britanijos karūnos dependencijos: Meno sala ir Normandijos salos.

Narystė tarptautinėse organizacijose: G-7, JTO 1945 m., Europos Taryba 1949 m., NATO 1949 m., OECD 1960 m., EFTA 1960-1972 m., ES 1973 m., Vakarų Europos Sąjunga, nuolatinė Saugumo Tarybos narė, vadovauja Sandraugai.

LIETUVA. Beveik visa šalis – lygumos, daugybė ledynų suformuotų ežerų. Lietuva dažnai vadinama gintaro šalimi. Tai daugiapartinė respublika. Sostinė – Vilnius. Piniginis vienetas – litas. Valstybinė kalba lietuvių. Religinė sudėtis: daugiausia katalikai, yra evangelikų liuteronų ir reformatų.

Administracinis suskirstymas: 44 regionai ir 11 miestų; nuo 1994 m. naujas administracinis suskirstymas – 10 apskričių.

Narystė tarptautinėse organizacijose: JTO 1991m., Europos Taryba 1993m., ESBO, NATO 2002m., yra kandidatė į ES.

PRANCŪZIJA – didžiausia iš 15 ES narių ir svarbiausia Sąjungos žemės ūkio šalis. Tai daugiapartinė respublika, nepriklausomybę atgavusi 1789 m. Valdo Korsiką, Gvianą, Gvadelupą, Martiniką, Rejunjoną, Majotą, Sen Pjerą ir Mikeloną, Basas de Indijos salas, Klipertono salą, Europos salą, Prancūzijos Polineziją, Naująją Kaledoniją, Puikiąsias salas, Tromeleno salą, Volisą ir Futūną. Sostinė – Paryžius. Prancūzijos piniginis vienetas – frankas, valstybinė kalba prancūzų, o pagrindinė religija – katalikų (90%).

Administracinis suskirstymas: 22 regionai, 96 departamentai, yra regionų departamentai; išlikęs ir istorinis suskirstymas – 37 istorinės provincijos.

Narystė tarptautinėse organizacijose: G-7, JTO 1945 m., Europos Taryba 1949 m., NATO 1949 m., ES 1957 m., OECD 1960 m., Vakarų Europos Sąjunga ir ESBO, nuolatinė Saugumo tarybos narė.

GYVENTOJŲ SKAIČIAUS KAITA

Pasaulio, kaip ir atskirų valstybių, gyventojų skaičius nėra pastovus; jis nuolat kinta. Tūkstančius metų gyventojų pasaulyje daugėjo labai lėtai. Ne taip seniai žmonija peržengė pirmojo milijardo ribą. Dabar Žemėje gyvena daugiau kaip 6 mlrd. gyventojų. Gyventojų gausėjimą laikinai sutrikdo karai, gaivalinės nelaimės, tačiau šie veiksniai nelemia gyventojų skaičiaus esminių pokyčių. Šiais laikais gyventojų skaičiaus kaitą labai veikia dabarties problemos. Nelaimingų atsitikimų ir nusikaltimų aukomis per metus pasaulyje tampa maždaug tiek žmonių, kiek gyventojų yra Lietuvoje. Dabar trumpai apžvelgsime kiekvienos mūsų nagrinėjamos valstybės gyventojų kaitą.

ALŽYRAS

Diagramoje (nr. 1) aiškiai matoma, kad Alžyro gyventojų skaičius palaipsniui vis didėja.
1970 m. Alžyre buvo apie 13,7 mln. gyventojų. O 1995 m. jų padaugėjo dvigubai, t.y. 28,06 mln. Paskutiniais duomenimis Alžyre gyvena 32 810 500 gyventojų. Prognozuojama, kad 20502 m. Alžyre bus 52,754 mln. gyventojų.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 708 žodžiai iš 2227 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.