Andrius mamontovas
5 (100%) 1 vote

Andrius mamontovas

ANDRIUS MAMONTOVAS (gyvas klasikas)

Gimė 1967m rugpjūčio 23 d. Vilniuje.

1983m su keliais Antakalnio (tuo metu 18-osios) vidurinės mokyklos draugais ANDRIUS MAMONTOVAS sukūrė grupę FOJE, kuri po koncertų studentų festivaliuose ir vėliau atliktų kūrinių su žymiomis rusų grupėmis prestižiniame festivalyje LITHUANICA, 1986m. tapo viena populiariausių grupių Lietuvoje. FOJE buvo pakviesta dalyvauti kultiniame muzikiniame filme “Kažkas atsitiko” ir po to grupė tapo absoliučiomis “žvaigždėmis”.

ANDRIUS MAMONTOVAS buvo dainininkas, gitaristas, dainų tekstų autorius, kompozitorius ir grupės lyderis.1986 – 1988m. ANDRIAUS MAMONTOVO tarnavimo sovietų armijoje metais, jis buvo pakviestas dalyvauti kaip aktorius filme “Parodų rūmai”.

Tarp 1988 – 1997m. su savo grupe ANDRIUS MAMONTOVAS įrašė 117 dainų, išleido 14 albumų ir išvažinėjo Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją, Prancūziją, Angliją, Švediją, Čekiją, Bulgariją, JAV (1990 ir 1991), Kanadą. Pati pirma grupės FOJE daina buvo “Paveixlas”, tačiau jos niekaip nepavyko išleisti. Dabar ją yra planuojama išleisti paskutiniame geriausių FOJE dainų albume “Best Of Foje”.

FOJE laimėjo visus įmanomus muzikinius apdovanojimus Lietuvoje, tokius kaip: “geriausia grupė”, “metų kompozitorius”, “geriausias albumas”, “geriausias video klipas” ir t.t.1991m., paskutinėmis sovietų sąjungos dienomis, ANDRIUS MAMONTOVAS suorganizavo specialų koncertą, kuris išsaugojo spaudos rūmus Vilniuje nuo raudonosios armijos kariuomenės, mėginančios juos užimti. 1996m. ANDRIUS MAMONTOVAS įkūrė labdaros fondą “Muzikantai vaikams”, kuris kasmet rengė koncertus. Už pinigus surinktus šių koncertų metu, buvo perkamos mokymo priemonės visiems Lietuvos vaikų darželiams.

1997m. FOJE, kaip grupė, surengė paskutinį savo pasirodymą Lietuvoje. Daugiau nei 60 000 žmonių klausėsi paskutinio, tada jau kultinės roko grupės koncerto. Šaliai su 3,5 milijono gyventojų, tai buvo tikrai daug.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 273 žodžiai iš 489 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.