Anglijos etiketas
5 (100%) 1 vote

Anglijos etiketas

Turinys

ŠALIS 2

POLITIKA IR VALDŽIA 4

BERDRAVIMO BŪDAI 5

INDIVIDUALI ERDVĖ 6

DOVANOS 7

VERSLO ETIKETAS 8

APRANGA 10

NAUDOTA LITERATŪRA 11

Šalis

Įvairūs faktai apie Didžiąją Britaniją

Anglija – Didžiosios Britanijos didžiausioji sudėtinė dalis (dažnai tuo vardu vadinama visa D. Britanija). Užima D.Britanijos salos centrinę ir pietinę dalį.

Oficialus pavadinimas-Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos karalystė.

Plotas-244 820 km2

Sostinė ir didžiausias miestas – Londonas

Gyventojai (1999m)-59 113 439

Kalba – anglų

Valiuta – Svaras sterlingas £

Valdymo forma – Konstitucinė karalystė

Priklauso Europos sąjungai

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos Karalystė įkurta 1801 m.. Pietinį šalies krantą nuo Vakarų Europos skiria Lamanšas, o rytinę pakrantę — šiaurės jūra. šiaurinius ir vakarinius krantus skalauja Atlanto vandenynas. Vietovei būdingos raižytos kalvos ir neaukšti kalnai lygiagrečiai su plokščiomis lygumomis. Krantas labai vingiuotas, todėl krašte nėra vietos, nutolusios nuo jūros daugiau kaip 75 mylias.

Politinis ir administracinis pasiskirstymas atsispindi nacionalinėje Britanijos vėliavoje: joje vaizduojami raudonas Anglijos šv. Jurgio, raudonas Airijos ir baltas,škotijos šv. Andriaus kryžius mėlyname fone . Velsas yra kunigaikštystė, išlaikiusi šiek tiek nacionalinės nepriklausomybės bruožų.

Klimatas

Britanija – drėgna, skendinti rūkuose vidutinių platumų klimato šiaurės jūros sala. Oro temperatūra

čia retai nukrinta iki užšalimo taško ir retai pakyla per 80″ pagal Farenheito skalę.

Neformalios šventės

Karalienės gimtadienis (švenčiamas antrą birželio šeštadienį). Tą dieną Londone organizuojamas iškilmingas paradas su daugybę arklių ir visomis regalijomis.

Atminties diena (arčiausias lapkričio mėn. 11 d. sekmadienis). ši diena skirta 1918 ir 1945 m. karo pabaigai paminėti.

Motinos sekmadienis — motinų pagerbimo diena. švenčiama anksti pavasarį.

Kalba

Britų anglų kalba, kaip ir šalies karališkosios ištakos, yra germanų kilmės. Anglų kalbos formavimuisi didelę įtaką turėjo keltų, skandinavų, anglosaksų, lotynų kalbos,ypač normanų, kurią vartojo skandinavų gentis. Mūsų dienomis anglų kalba tapo tarptautinio bendravimo kalba mokslo, verslo bei technologijos srityse. Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje nuo seno kalbama keliomis kalbomis. Pagrindinė kalba – anglų. Apie 26% Velso gyventojų kalba vietiniu velso dialektu, apie 60000 Škotijos gyventojų kalba škotiška gelų kalbos forma.

Švietimas ir verslas

Tarp verslo ir švietimo sistemų vyksta žymi kooperacija. Kaip eilės iniciatyvų išdava, pramonės ir komercijos klausimai įtraukiami į mokyklų, koledžų ir universitetų programas. Visiems mokiniams, paliekantiems mokyklą, vyriausybės numatyta mažiausiai dviejų savaičių darbinė praktika. Verslo žmonės turi savo atstovus mokyklų valdymo bei kitose institucijose.

Sportas

Regbis. Pietinėje šalies dalyje jį žaidžia Regbio sąjungos nariai, dieną užsiėmę įvairiausiais kitais darbais nuolatinėje tarnyboje. Tačiau šiauriniame regione regbis labiau gerbiamas — čia jį žaidžia beveik vien profesionalūs žaidėjai, priklausantys vadinamajai Regbio lygai. Kriketas, būtinas aristokratijos privačių mokyklų atributas,populiariausias pietinėje šalies dalyje. Įspėjame iš anksto: tarptautinės rungtynės gali tęstis penkias ar šešias dienas su pertraukomis pavalgymui, arbatos gėrimui, poilsiui arba dėl lietaus, valkataujančių šunų, traumų, o galiausiai paskelbiamos lygiosios!

Politika ir valdžia

Britanijos santvarka – konstitucinė monarchija; čia nėra rašytinės konstitucijos ir krašto įstatymai (kuriami parlamento), kartu su monarchijos stabilumu ir per ilgus šimtmečius susiklosčiusiomis tradicijomis, nulemia Britanijos visuomenininį ir politinį gyvenimą. Parlamentą, arba Britanijos atstovaujamą valdžią, sudaro dveji rūmai: Bendruomenių (renkami visų gyventojų) ir Lordų. Formaliai parlamentas pavaldus karaliui arba karalienei, tačiau iš tikrųjų nuo jo priklauso visas šalies gyvenimas, o manrchijos vaidmuo yra normaliai atstovauti šaliai. Išrinktoji vyriausybė priklauso nuo paralmento sudėties, o ministras pirmininkas atstovauja Bendruomenių rūmų daugumai. Pasikeitus parlamento daugumai, skelbiami nauji rinkimai. Šiuo atveju yra dvi pagrindinės partijos: leiboristų, išpažįstanti socialiai aktyvesnę politiką, ir konservatorių, prisilaikanti santūresnio vyriausybės vaidmens.

Berdravimo būdai

Tinkamos ir netinkamos temos

Tikamos: orai, naminiai gyvūnai, bet kokia visiems įgrisusi tema (niurzgėjimas yra įprastas laisvalaikio užsiėmimas), ekonomika. Netinkamos: politika, religija, seksas, britų maistas. Be to, venkite užuominų į „besileidžiančią saulę“ (imerijos žlugimą). Atsainiame pokalbyje venkite klausti, kur žmogus dirba. Nepradėkite pasakoti apie savo šeimą ir neklausinėkite apie šeimyninį gyvenimą.

Tonas, garsumas, kalbėsena

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 695 žodžiai iš 2282 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.