Antovilas pensionatas- organizacijos vizijos ir misijos kūrimas
5 (100%) 1 vote

Antovilas pensionatas- organizacijos vizijos ir misijos kūrimas

TURYNIS

ĮVADAS

1. Vizijos ir misijos samprata.

2. Organizacijos istorija.

2.1. Organizacijos misija.

2.2. Organizacijos vizija.

2.3. Uždaviniai ir tikslai.

3. Antoviliu pensionato veiklos strateginis planas.

Išvadas

Naudota literatūra

Įvadas

Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeima. Tliau visas žmogaus gyvenimas – kelionė per įvairiausias organizacijos: vaikų darželius, mokykla, darbovieti ir t.t.

Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Taigi žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijos narys nesirinktų. Šis darbas vadinamas vadyba. Kadangi kiekvienas žmogus per visą gyvenimą didžiają laiko dalį praliedžia organizacijoje, jam tiesiog būtina suvokti tiek organizacijų gyvavimo pagrindinius rieškinius, teik vadybos darbo esminius bruožus. Tik tada žmogus galės gauti didžiausią naudą iš tos organizacijos.

Vadybos mokslas atsirado tik XX am. pradžioje. Todėl tiek įvairiausios organizacijos – nuo šeimos, verslo įmonės iki valstybės, – tiek pavieniai asmenys negali rezultatyviai ir prasmingai veikti.

Vadyba – veikla, kuria organizuotai siekiama užsibrieštų tikslų.

Nauduota literatura:

1. F.S. Butkus

Organizacijos ir vadyba; Vilnius 1996

2. Algimantas Sakalas

Personalo vadyba; V-1998

1. Vizijos ir misijos samprata.

Organizacijos misija – tai dabartinės organizacijos paskirtis apibūdinimas. Misijoje turėtų atspindieti organizacijos pobūdis, veiklos specifika, kuo ji skiriasi nuo kitus panašus tipo rganizacijų. Misija – tai taip pat ir įstaigos vizitine kortelė, skirta kitiems asmenims ir organizacijoms.

Misija – išreiškia strateginius organizacijos ketinimus ir kryptį, prieš ja formuluojant būtinas aukščiaussio lygio vadovų pritarimas.

Organizacijos vizija – tai pageidaujama organizacijos ateitis. Vizijoje turi būti numatyta kokia, esant palankiomis aplinkybėms, organizacija galetu tapti po 5 ar 10 metų.

Vizija – tai idealas, kurio organizacija, kurio organizacijos nariai įsipareigoja bendrai siekti. Dažniausiai organizacijos viziją numato aukščiausio lygmens vadovai, tačiau tam, kad vizija būtu veiksmingą, ja turi apsvarstyti ir pritarti visi organizacijos nariai.

2. Organizacijos istorija

Antovilis pensionatas įkurtas 1949 m. Vilniaus rajone. Ši socialinės globos įstaiga, pradžoje vadinta Antovilių internotų, vėliau – pensionatu buvo bendro profilio, skirta gyventi pensinio amžiaus žmonėms ir invalidoms. Tokia ji išliko ir ii šių dienų.

Šio metu Anovilis pensionate teikiama globa bei priežiūra žmonėms reikalaujantiems intensiva slauga.

Antovilių pensionatas stacionari globos įstaiga, kur pastoviai gyvena seneliai ir iš dalięs invalidai ( iki 250 globotinių ). Jiems užtikrinama globa, esant reikalui – slauga, palaikomasis gydymas ir reabilitacija. Gyventoju tarpe – 92 invalidai I ir II grupes, 26 – ne pensinio amžiaus. Pensionate dirba 118 darbuotoju, iš ju 52,8 % dirba tiesiogiai su gyventojais. Pensionatas yra valstybinė biudžetinė įstaiga, finansuojama iš valstybės biudžeto. Pensionatas pavaldus Vilniaus apskrities viršininko administracijai. Pensionato veikla grindžiama LR Konstitucija, LR įstatymais, Vyriausybes nutarimais bei Vilnaius apskrities viršininko įsakymais ir pensionato nuostatais.

2.1. Organizacijos misija

ių dienu Antoviliu pensionato, kaip valstybinės biudžetinės socialinės globos įstaigos, misija – yra globos bei slaugos teikiamos pensinio amžiaus žmonėms bei I ir II gr. invalidams nuo 18 m. amžiaus, kurie dėl senatvės ar negalios negali savarankiškai gyventi savo namuose, o jų vaikai ar kiti artimieji dėl objektyvių priežasčių negali jų priežiureti. Pensionate teikiamos būsto, maitinimo, informavimo ir konsultavimo, socialinio darbo, sveikatos priežiūros bei slaugos organizavimo, buotinės, asmens higienos, laisvalaikio ir užimtūmo organizavimo paslaugos bei sudarytos paslaugos medicinei ir socialinei reabilitacijai.

Išanalizavę savo veikla, aplinkos analizeje nurodytą veiksnių įtaką. Antoviliu pensionatas savo artimiausių pagrindinių strateginiu uždavinių laiko savo kaip valstybinės socialinės paslaugų įstaigos statuso pakeitima, t.y. reorganizavima iš biudžetinės į viešiają įstaigą. Viešoji įstaiga būtu biudžetinės įstaigos Antovilis pensionato teisiu ir pareigu perėmėja. Jos pagrindinių uždavinių ir toliau išliktų socialinių paslaugos teikimas Viešioji įstaiga Antoviliu pensionatas ir toliau liktu ne pelno siekianti organizacija, kurios veiklą reglamentuotu Socialinių paslaugų teikimo bei Viešiosios įstaigos įstatymai, kiti paįstatyminiai aktai bei viešiosios įstaigos Antoviliu pensionato įstatai.

2.2. Organizacijos vizija

Organizacijos vizija – tai bet kurios samoningos, nukreiptos į ilgalaikė perspektyva veiklos pradžia ir atskirties taškas. Kokibiškai vizijai būdingas nuoseklumas ir aiškumas.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 667 žodžiai iš 1312 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.