Ar aš gyvenu su kauke
5 (100%) 1 vote

Ar aš gyvenu su kauke

AR AŠ GYVENU SU KAUKE

„Kodėl, nepaisant visų veidrodžių, iš tikrųjų mes nežinome, kaip atrodome, todėl negalime savęs įsvaizduoti, kaip, sakysime, įsivaizduojame kiekvieną savo pažystamą? Tai keblumas, su kurio susiduriama žengiant jau pirmuosius (pažink pats save) žingsnius“. (A. Schopenhauer „Parerga ir paralipomena“, 20001. psl.286)

Kiekvienas žmogus yra asmenybė, jis turi savo nuomonę apie tam tikrą jam iškeltą klausimą. Anai bendraudamas aš išreiškiu savo mintis ne tokias, kokias aš noriu, nes išsakyta nuomonė galėtų pakenkti pačiam. Tą dažnai galiu pastebėti pokalbiuose su darbdaviais ar viršininkais. Kodėl taip yra daroma? Kodėl kartais negaliu pasakyti tą, ką noriu? Kartais aš geriau nutyliu, nei pasakau ar paprieštarauju, nes bijau būti apšmeištas (darbe atleistas ar įspėtas, papeiktas). Norėdamas pritapti prie kompanijos, įsilieti į visumą – dažniausiai aš randu paprasčiausią išeitį – užsidedu „kauke“, tokią, kokią yra užsidėję mano kolegos su kuriais aš bendrauju, praleidžiu daug laiko jų apsuptyje. Tai padeda man pritapti prie tos aplinkos, kurioje aš jaučiuosi nepatogiai, neįprastai, keistai. Bet jei aš to nepadaryčiau, tai yra, neužsidėčiau „kaukės“, ar aš lengvai galėčiau pritapti prie sau nepažystamos aplinkos? Ar mane taip lengvai priimtų į savo būrį? Ar aš galėčiau lengvai ir nepastebėtai įsilieti niekieno neužkliudytas? Tai padaryti būtų labai sunku ir neįsivaizduojama man. Kaip galima pritapti prie žmonių, kurių pažiūros į gyvenimą, jų pasaulėvoka, visiškai skirtūsi nuo mano. Bendraudamas su tokiomis asmenybėmis, mano pokalbis būtų visai neprasmingas ir kiltų nesutarimų, daug prieštaravimų vienas kitam. Paprasčiausiai aš nerasčiau bendros kalbos, kuria galėčiau palaikyti pokalbį. Taigi, su skirtingų pažiūrų, pomėgių žmonėmis aš dažniausiai bandau pritapti, ieškoti bendrumo tarp pašnekovo, jei jis yra man svarbus, naudingas ar iš jo galėčiau pasipelnyti, ar išgauti sau naudos. Bendraudamas su tokiais žmonėmis aš tarsi pats pasikeičiu, pakeičiu savo nuomonę ar požiūrį ir sutinku beveik su viskuo, ką pašnekovas pasako. Nes jei nori, ką nors gauti, turi ir pats duoti. Taigi reikia tarsi „užsidėti kaukę“ ir tapti tokiu žmogumi, kokiu tave nori pamatyti ta asmenybė, iš kurios aš tikiuosi gauti sau naudos, pasipelnyti.

„Talentingi ir puikių savybių žmonės nelabai tesistengia savo ydas ir silpnybes pripažinti ar jas slėpti. Jiems atrodo, kad tai dalykai, už kuriuos jie yra jau sumokėję, arba net mano, jog veikiau ne tos silpnybės jiems daro gėdą,o jie silpnybėms teikia garbę. Ypač tai pasakytina apie tas ydas, kurios susijusios su jų puikiosiomis savybėmis kaip ir šis teiginys atitinka anksčiau cituotą Sand mintį: Kiekvienas turi tokių ydų, kurios atitinka jo dorybes“. (A. Schopenhauer „Parerga ir paralipomena“, 20001. psl.286)

Būna kartais tokių dienų, kai man atsibosta ta pati gyvenimo rutina ir norisi ko nors neįprasto, neišbandyto ar nepatirta. Tada aš atsipalaiduoju, atsiriboju nuo mane supančios aplinkos ir išbandau, tai, ko nepadaryčiau ar neišdrysčiau tarp sau gerai pažystamų draugų. Slapčiausias savo svajones ar užgaidas galiu aš įgyvendinti sau nepažystamoje aplinkoje ir tarp nepažystamų žmonių. Tai darydamas aš nesuku sau galvos, ką gali apie mane pagalvoti ar nustebti, pamačius mano poelgį, nes aš įsitikinęs, kad tų žmonių daugiau nebesutiksiu ir jų nuomonė apie mane, mano veiksmus – man visiškai neaktuali ir neįdomi. Bet grįžęs į įprastas gyvenimo vėžes aš dažnai susimastau apie savo poelgius, veiksmus. Dėl ko aš taip pasielgiau, kodėl taip pasakiau ar padariau. Gal todėl, kad norėjau ką nors išbandyti, pajusti kitokį gyvenimo būdą. Bet tie poelgiai vistiek yra nepaaiškinami ir neįsivaizduojami, nes mano manymu, žmogus neišreiškia atvyrai savo nuomonės, ir kada negali paprieštarauti žmogui su kuriuo vienu ar kitu klausimu nesutinka, tai toks asmuo yra nevertas vadintis – stipria asmenybe. Kita vertus, neišreikšdamas savo nuomonės ir nepaprieštaravęs, gali daugiau pasiekti, nei atvirai išsakęs savo nuomonę, pastebėjimus, tam tikra tema. Pasislėpęs po „kauke“ aš net nesusimastau ką darau ir kodėl taip elgiuosi, nes giliai širdyje žinau, kad taip darydamas, aš tik noriu išbandyti ką nors naujo.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 728 žodžiai iš 1310 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.