Ar sunku buti jaunam bilietas
5 (100%) 1 vote

Ar sunku buti jaunam bilietas

Ar sunku bûti jaunam ?

Jaunimas sudaro nedidelę visuomenės dalį, bet jo svarba visuomenei yra akivaizdi. Juk tai naujoji karta, kuri kurs Žmonijos ateitį ir tęs senesnės kartos pradėtus darbus. Į klausimą, ar sunku būti jaunam, vienareikšmiškai atsakyti neįmanoma.

Jaunuolio gyvenimas nėra lengvas. Jo kelyje iškyla daug sudėtingų ir sunkiai įveikiamų problemų, kurių pasekmės kai kada gali būti tragiškos. Visų laikmečių jaunimo problemos panašios, skiriasi tik detalės. Šios problemos yra amžinos: jaunosios ir senosios kartos tarpusavio santykiai, pinigų, laiko, asmenybės laisvės…

Jauno žmogaus asmenybė dar nėra visiškai susiformavusi. Jis dar neturi gyvenimiškos patirties. Dvasinis brandumas ateina per pažinimą. Jaučiamas idealų poreikis, ieškoma idealų, kurie padėtų formuotis asmenybei. Tačiau dažnai jais nusiviliama, jie praranda savo vertę. Apie šitą reiškinį eilėraštyje ,,Labora“ rašo ir garsusis Vincas Kudirka :Kol da idealais, brol, besigėrėsi,

Siek idealo tik doro ir aukšto,

O skubink! Paskui tu … jų išsižadėsi

Dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto.Idealais dažnai laikomi ir tokie žmonės, kurie yra visiškai to neverti. Laikui bėgant jaunimas tai supranta. Iš klaidų mokomės. Aišku, būtų geriau, jeigu būtų mokomasi iš svetimų klaidų.

Kitas jaunimui svarbus klausimas yra pinigai. Jaunas žmogus, norėdamas save realizuoti, savo reikmėms turi turėti ir šiek tiek pinigų. Be jų jis apsieiti negali, todėl yra visiškai priklausomas nuo tėvų. Puikiai suprantamas yra daugelio jaunuolių noras finansiškai nepriklausyti nuo savo tėvų, jaustis laisvam ir nevaržomam.

Jaunas žmogus nori būti laisvas, turėti galimybę pats rinktis savo likimą.

Šia problemą akcentuoja rašytojas Ričardas Gavelis. Romane ,,Vilniaus pokeris“ jis pabrėžia, kad žmogus turi būti laisvas. Kūrinyje jaučiamas protestas prieš valstybinių struktūrų varžomą žmogaus (ne tik jaunuolio) laisvę apskritai.

Jaunuolis nori būti nepriklausomas, tačiau jį kontroliuoja tėvai. Čia ir kyla konfliktas tarp tėvų ir vaikų. Vaikai nenori klausyti tėvų ir jų patarimų, o tėvai nori savo vaikus visiškai kontroliuoti. Tėvai nori vaikams gero, tačiau šie to nesupranta. Laikas viską keičia, ir jaunuoliai, patys tapę tėvais, elgiasi visiškai taip pat.

Jaunimui nuo mažens svarbu atrasti tikrąsias, amžinąsias vertybes, pažinti gyvenimą, surasti jame savo ,,nišą“. Apie tai rašo J.Ivanauskaitė. Prozininkei rūpi šiuolaikinio jaunimo moralinė degradacija. Ji atskleidžia visą jauno žmogaus vidinės tuštumos, vertybių nuvertėjimo siaubą, pasaulėžiūros vakuumą, kai žmogus, atskilęs nuo visatos, nesuvokiantis savo vietos ir paskirties joje, lieka it gyvulys, intstinktyviai bijąs mirties, nežinios, bijąs pačios baimės ir bejėgis su ja kovoti.

Pagrindiniai romano ,,Mėnulio vaikai“ veikėjai – Gediminas ir Anita – ieško savo vietos pasaulyje. Nuošalyje lieka daiktai ir pinigai, madingos pramogos, tai, kas šiaip jau laikoma pagrindiniais jaunimo gyvenimo komponentais. J.Ivanauskaitė mėgina parodyti visas jauno žmogaus gyvenimo puses – tiek teigiamas, tiek neigiamas. Jaunuolis pats turi pažinti gyvenimą, pajusti tikrąsias jo vertybes.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 534 žodžiai iš 954 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.