Atlantida
5 (100%) 1 vote

Atlantida

ATLANTIDA

Įžanga

„Atlantida“ – šis vardas sukelia didingumo, šviesos, nepaprastos praeities pojūtį. Ar iš tikrųjų ekzistavo nepaprastas kraštas? Šiais laikais būtų juokinga atsakyti neigiamai į taip pateikta klausimą. Vis daugiau ir daugiau įrodymų randama jog Atlantida nėra mitas. Tai patvirtina įvairių profesijų tyrinėtojai: geologai, okeanologai, archeologai, istorikai, geografai, kalbininkai, literatai, zoologai, kosmologai ir t.t.

Ypatingų duomenų gauta iš ezoterinio pasaulio atstovų: madam Blavatskajos kūrinių Edgaro Cayce pranašysčių ir kitų.

Taigi čia mes nenagrinėsime klausimo: “ Ar buvo Atlantida?“ Mūsų užduotis – susumuoti viską, kas parašyta apie Atlantidą, išanalizuoti ir padaryti išvadas.

Klausimai į kurious bandysime atsakyti bus tokie:

1. Kada ji egzistavo?

2. Kur plėtesi? ( Geografinė padėtis Žemėje).

I. KADA?

Šiuolaikiniame mokslo pasaulyje Atlantidos civilizacijos buvimo laikas nurodomas labai skirtingai. Civilizacijos amžiaus nustatymas priklauso nuo tyrinėtojo profesijos, bei pozicijos Atlantidos atžvilgiu. Apžvelgiant įvairių specialistų nuomones sunku nepasimesti informacijos jūroje. Kompasas tiesos kelyje yra mūsų išsamios žinios, loginis mąstymas ir subtili intuicija.

Bandysime neišsigąsti laiko terminų kadangi tai ištikrųjų buvo labai labai seniai. Remdamiesi paskutiniais moksliniais tyrimais žinome, kad Žemės ašis keičia savo kryptį maždaug kas 25000 metų. To proceso pasekoje neišvengiami įvairūs kataklizmai: potviniai, ledynų judėjimai, žemės drebėjimai, vulkanų suaktyvėjimai ir t.t. Tuo metu mažiausiai nukenčia Žemės rutulio vidurys: pusiaujas ir šiaurės atogrąža. Taigi būtent čia galėjo ilgiausia išsilaikyti žmonių civilizacija ir pasiekti per daugybę tukstančių metų ypatingų aukštumų. Bet žemės paviršiaus geologiniai pokyčiai be abejonės palietė ir šią ypatinga juostą.

Didžiausia Atlantidos dalis paskendo prieš 800000 metų. Katastrofos metu visas žemynas pasidalino ( perskilo ) į keturias nelygias dalis – salas. Po to laikotarpio Atlantida kai kuriuose pasakojimuose ir tyrinėjimuose vadinama ne „žemynu“, bet „sala“.

Apie tai, kad žemynas prieš aštuoni šimtai tūkstančių metų egzistavo kaip didelis vieningas kontinentas byloja žemės ūkio kultūrų ( augmenijos ) panašumai bei zoologiniai tapatumai tarp šiuomis dienomis minėtoje juostoje esančiu žemynu. Neesant vieningam sausumos plotui tam tikri augalai ir gyvūnai nesugebėtų daugintis ( zoologinių ir biologinų tyrimų išvados ).

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 368 žodžiai iš 703 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.