Australijos paukščiai
5 (100%) 1 vote

Australijos paukščiaiROJAUS PAUKŠTČIAI:

Rojaus paukščiai taip pavadinti dėl savo gražių plunksnų.Jie yra vieni iš įspūdingiausių paukščių . Kai kurių beveik visos plunksnos juodos , tik atskiri ploteliai žėri vaivorykštės spalvomis.Kiti yra puikios mėlynos , raudonos , ir geltonos spalvos.Daugelio iš jų uodegas ar galvas puošia ilgos ,keistų formų plunksnos . Rojaus paukščių yra daugiau nei 40 skirtingų rūšių , kūno ilgis-nuo 13 iki 107 cm.Dauguma jų gyvena Naujosios Gvinėjos drėgnuosiuose tropikų miškuose , tačiau kelios rojaus paukščių rūšys aptinkamos netolimose Mokolų salose bei Šiaurės Australijos miškuose.Pagrindinis jų maistas vaisiai , tačiau jie gaudo ir vabzdžius , vorus , kartais taip pat varles ir driežus . Spalvingas ir puošnias galvos ir uodegos plunksnas , kuriomis garsėja rojaus paukščiai , turi tik patinas. Patelės atrodo visai kitaip, jų plunksnos neryškios , paprastai rusvos .

1.ILGAUODEGIS ROJAUS PAUKŠTIS :

Ilgauodegis rojaus paukštis turi blizgančių žalių plunksnų lopus apie galvą ir beveik 1m ilgio kaspino pavidalo uodegos plunksnas . Tuoktuvių ritualo metu priešais pateles jis trūkčioja tas plunksnas , siūbuodamas jas į šonus.

2.ALBERTO ROJAUS PAUKŠTIS:

Iš patino galvos išaugusios dvi panašios į vielas plunksnos nusitęsia iki 50cm. Tuoktuvių metu paukštis jas pakelia ir šokinėdamas aukštyn ir žemyn garsiai šnypščia. Priartėjus patelei ,patinas ilgąsias galvos plunksnas nuleidžia prieš ją . Patinas nuseka jai iš paskos ir paukščiai susiporuoja.

AUSTRALIJOS NETIKRASIS VAMPYRAS:

Australijos netikrojo vampyro angliškas pavadinimas atsirado dėl šiurpokai nakties tamsoje atrodančio šviesaus kailio(angliškas pavadinimas „ghost bat“ reiškia „šikšnosparnis vaiduoklis“).Jis skrajoja virš įvairių vietovių –nuo miškų iki dykumų , medžiodamas peles , paukščius , gekonus ir kitus šikšnosparnius . Dieną praleidžia olose , uolų plyšiuose , apleistų kasyklų šachtose , tačiau labai jautriai reaguoja , jei jų

poilsį sutrukdo žmogus . Dabar šie šikšnosparniai tapo reti , nes plečiantis kasykloms (naikinant uolas)jie prarado svarbiausius savo prieglobsčius.

DYDIS:kūnas 11,5-14cm ;uodegos neturi; sparnų tarpugalis:40-60cm.

PAPLITIMAS:šiaurinės ir vakarinės Australijos tropikai.

MOKSLINIS PAVADINIMAS: Macroderma gigas.VIOLETINIS PALAPINUKAS:

Šiltuose miškuose gyvenantys violetinio palapinuko patinai surenčia mažytes palapines , kad atkreiptų patelių dėmesį . Statybai jie naudoja šakeles, lapus, stiebelius ir žiedlapius. Kiekvienas paukštis savaip renčia palapinę, net parsineša butelių kamščių ir kitokių blizgančių niekučių.

Palapinuko patinėlis ant žemės pastato „palapinę“ , kad priviliotų pateles.Palapinę sudeda iš pagaliukų ir papuošia ryškiomis mėlynomis gėlėmis bei uogomis.Jei arti pasirodo patelė , patinėlis šoka savo palapinėje , plasnodamas sparnais ir papūsdamas plunksnas .

DYDIS:27-33cm

PAPLITIMAS:rytinė Australija

MOKSLINIS PAVADINIMAS: Ptilonorhynchus violaceus.

EMU:

Emu-antras pagal dydį Australijos paukštis.Jis ,kaip ir afrikinis strutis , negali skraidyti . Australijos krūmynuose ieškodamas maisto jis savo ilgomis kojomis bėgioja iki 48 km per val.greičiu .Pagrindinis emu maistas yra vaisiai , uogos ir vabzdžiai , tačiau jis taip pat lesa žolę ir kitus augalus . Patelė sudeda nuo 7 iki 10 kiaušinių , kuriuos šildo(peri) patinas.

DYDIS:2m.

PAPLITIMAS:Australija

MOKSLINIS PAVADINIMAS: Dromaius novaehollandiae.

Šalmuotasis kazuaras:

Šalmuotasis kazuaras gyvena drėgnuose tropikų miškuose.Jis negali skraidyti. Mokslininkai mano , kad dideliu raginiu šalmu , esančiu viršugalvyje , kazuaras naudojasi prasiskindamas sau kelią per tankų pomiškį , kai ieško maisto-nukritusių vaisių. Patinai ir patelės yra panašios išvaizdos , tačiau patelės kiek didesnės ir turi ryškesnes plunksnas. Kazuarai turi ypač stiprias kojas su labai aštriais nagais , kuriais užpulti ginasi .

DYDIS:1,5m;

PAPLITIMAS:Naujoji Gvinėja, šiaurinė Australija;

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 601 žodžiai iš 1198 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.