Australijos vyno keliai
5 (100%) 1 vote

Australijos vyno keliai

AUSTRALIJOS VYNO KELIAI

ĮVADAS

Australijos vyno istorija prasidėjo kartu su pirmaisiais kolonizatoriais. Vynuogių ūglių į šį žemyną atvežė kapitonas Arthuras Philipsas 1788 metais, kai atplaukė į Sidnėjaus uostą. Čia jie ir buvo pasodinti, tačiau pakrantės sąlygos ir dirva netiko vynuogėms auginti, todėl vėliau jos persodintos Hanter Valley vietovėje – vulkaninėse dirvose vynuogės prigijo labai gerai. Platesniu mastu vyną gaminti Australijoje pradėta apie 1820 – 1840 metus ir greitai vynininkystė paplito visoje pietryčių teritorijoje.

Tokio vyno augimo priežastis – neribotai prieinamos naujos retai apgyvendinamas Australijos vietovės. Klimatas stabilus ir palankus – daug saulės. Australijos vynuogynai gerai mechanizuoti, gamybos sąnaudos nedidelės.

Pastaraisiais metais Australijos vynininkystė padarė didžiuli šuolį:

Šiuo metu šalyje yra trisdešimt trys vyno regionai, užregistruotų vynuogių augintojų skaičius siekia septinis tūkstančius, o vyninių, gaminančių vyną, yra per šešis šimtus. Australijos vyndarystė išgyvena klestėjimą.

SVARBIAUSIOS AUSTRALIJOS REGIONO VIETOS

1. Penki svarbiausi regionai, kuriose gaminami vynai…

1.1 Svarbiausias regionas, kuriame gaminami vynai, yra Pietų Australijos valstija. Čia susikoncentravusios pačios didžiausios firmos. Laikoma, kad geriausi vynai gaminami arčiausiai prie sostinės Adelaidės esančiuose rajonuose: tai Barrossa Valley, garsėjantis savo Shiraz, Cabernet, Sauvignon, bei Seilillon.

Barossos regionuose Barosso Vallei ir Eden Valley įsikūrę tokie garsūs vyno gamintojai kaip: „Penfolds“, „Beringe Blass“ ir „Orlando“. Barosso Valley regione yra apie 50 įvairiausių vyninių. Čia labai svarbus ir rislingas, nors krašto klimato erdvėje daug geriau jaučiasi iš Shiraz vynuogių gaminamas vynas.

Garsiausią Pietų Australijos ar net visos Australijos vyno firmą 1844 metais Barossa Valley regione įkūrė dr. Chistopheris Kawsonas Penfoldas. Dabar šiai įmonei priklauso daug ūkių ir ji gamina labai daug vynų, skirtingų įvairiems vartotojams. Labai populiarūs vynai pavadinti pagal firmos vynuogyną Barosso Valley regione – Koonunga Hill.

1.2 McLaren Vale, esantis į pietus nuo Adelaidės taip pat išskiria Shiraz, Caberne Sauvignon. O iš baltųjų čia geriausi vynai yra Savigynon Blanc.

1.3 Toliau nuo Adelaidės esantis Coonawarra rajonas garsėja savo Cabernet Sauvignon. Clare Yalley, Adelaide Hills ir Padthaway – šaltesnieji regionai ir juose geriau jaučiasi baltosios vynuogės.

1.4 Pirmosios vynuogės Australijoje buvo pasodintos Naujajame Pietų Velse, kuriame dabar pagaminami 27procentai viso šalies vyno.

1.5 Geriausieji šio regiono vynai daromi trijose rajonuose. Hunter Valley esančiame 160km. Nuo Sidnėjaus į šiaurę,šiek tiek nuo jo į rytus esančiame Upper Hunter Valley ir prie kalnų esančiame Mudgee.

Vakarų Australijoje gaminama žymiai mažiau vyno, tačiau jo kokybė labai gera ir pastaruoju metu gamyba ten vis plečiasi.

Labiausiai derlinga teritorija – Lover Murray su vyno regionu Riverlandu, kur žemės gana daug dirbtinai drekinamos.

PATARIMAI IR PERSPĖJIMAI TURISTAMS

2. Keturi patarimai ir perspėjimai…..

2.1 Lietuvoje parduodamų australiškų vynų etiketėje dažnai skaitome – „Vynas iš Pietryčių Australijos“. Kas susipažines su šio krašto administraciniu padalijimu, šiuo atveju kiek pasimeta, nes tokio administracinio regiono nėra. Taip pavadinta didžiulė teritorija, apimanti visus pagrindinius Australijos vyno regionus pradedant nuo seniausiojo Naujojo Pietų Velso, Viktorijos, daugiausia vyno gaminančios Australijos iš dalies Kvinslando. Kalbant su vyno mėgėjais Australijoje apie šitokį užrašą ,jų veiduose visada atsirandavo nuolaidi šypsena. Geriausieji Australijos vynai visada turi savo kilmės identifikavimų pagal visuotinai žinomus vyno regionus.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 535 žodžiai iš 1029 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.