Automatinis ginklas ak4
5 (100%) 1 vote

Automatinis ginklas ak4

Automatinis ginklas AK4

AK-4MT yra automatinis šautuvas, kurio veikimas yra pagrįstas pusiau laisvos spynos atatranka. Vamzdžio užsklendimo būdas – pusiau laisva spyna (rutulėliais). Šiuo ginklu galima šaudyti ir pavieniais šūviais, ir automatine ugnimi. Šaudant pavieniais šūviais, nuleistuką reikia atleisti po kiekvieno šūvio, o šaudant automatine ugnimi, nuspaustas nuleistukas yra laikomas tiek, kiek tęsiasi ugnis.

Taktiniai-techniniai duomenys

Kalibras 7.62 mm

Šovinys 7,62×51 mm

Svoris 4,4 kg

Svoris su pilna dėtuve 5,3 kg

Ilgis 1025 mm

Dėtuvės talpa 20 šovinių

Kulkos pradinis greitis 790 m/s

Šaudymo tempas 500-600 šūv/min.

Efektyvus šaudymo nuotolis 400 m

Ginklo saugos mechanizmas yra saugos padėtyje, kai keitiklis yra padėtyje S, ir atvirkščiai, ginklo saugos mechanizmas nėra saugos padėtyje, kai keitiklis yra padėtyje P ( pavienių šūvių ugnis ) arba A ( automatinė ugnis ). Šios žymos yra apatinio uokso kairėje pusėje, tačiau ir dešinėje pusėje yra žymos, kurių pagalba taip pat galima nustatyti, kokioje padėtyje yra keitiklis.

Valant ginklą kiekvienas karys turi patikrinti ar keitiklis gerai užsifiksuoja kiekvienoje padėtyje. Jei jis neužsifiksuoja, tai reikia pranešti artimiausiam vadui.Priedai

1. 4 dėtuvės. (AK-4MT 3 dėtuvės)

2. Ginklo diržas.

3. Taikiklio reguliavimo atsuktuvas ( ne prie kiekvieno ginklo ).

4. Ugnies slopintuvo apsauga.

5. Lankstus grūstuvas su dėklu.

6. Šepetėlis.

7. Grūstuvo galvutė.

8. Universalus raktas.

9. Kaištis apatiniam uoksui ir vamzdžio apdangai.

10. Traukiklio spyruoklės.

11. Traukiklis.

12. Daužiklio spyruoklės.

13. Buožės kaištis.

14. Traukiklio raktas.

15. Dėžutė priedams ir atsarginėms dalims.

Priedai, kurie priskiriami taikos metu:

16. Tūtų surinktuvas.

17. Įvorė šaudymui imitaciniais šoviniais.

18. Pavienių šūvių keitiklis.

19. Saugos plokštelė.Taikymosi įrenginys

Taikymosi įrenginys susideda iš kryptuko ir taikiklio:

1. Kryptuką nuo pažeidimų apsaugo žiedas. Be to, jis yra sumontuotas taip, kad neįmanoma pakeisti jo padėties.

2. Taikiklis yra V formos ir turi angas, kurios pažymėtos 2, 3, 4 ir 5. Šie skaičiai reiškia šaudymo nuotolį nuo 200 iki 500 m.Kaip ir šaudant iš kitų ginklų, reikia atsiminti, kad pataikymui į taikinius įtakos gali turėti ir temperatūra, vėjas ir t.t. Tačiau kiekvienas karys turi prišaudyti savo ginklą ir sureguliuoti taikiklį taip, kaip jam reikia. Taikiklio reguliavimui naudojamas specialus atsuktuvas ( tai kryžminis atsuktuvas ir reguliavimo gilzė ). Reguliavimo gilzė naudojama tik taikiklio reguliavimui į aukštį.Prieš ginklo prišaudymą kiekvienas karys turi nustatyti taikiklį į nuolatinę padėtį, tai reiškia, kad:

a) reguliavimo gilze ir kryžminiu atsuktuvu atlaisvinama taikiklio galvutė, ji įsukama iki galo, o po to išsukama tris pilnus apsisukimus;

b) taikiklio varžtas atlaisvinamas ir taikiklio galvutė pastatoma ant taikiklio pado centro.

Ginklo prišaudymas yra atliekamas iš 30 m į specialius taikinius arba iš 200 m į standartinius taikinius.

Taikiklio reguliavimas į šoną:

Taikiklis reguliuojamas į šoną tada, kai pradauža ant taikinio yra į kairę ar dešinę nuo taikymosi taško. Taikiklis reguliuojamas taip:

1. Atlaisvinamas taikiklio varžtas.

2. Taikiklio padėtis pakeičiama, pasukus reguliavimo varžtą. Jei pradauža ant taikinio yra į dešinę nuo taikymosi taško, tai reguliavimo varžtas sukamas pagal laikrodžio rodyklę. Jei pradauža ant taikinio yra į kairę nuo taikymosi taško, tai reguliavimo varžtas sukamas prieš laikrodžio rodyklę. Atlikus pilną apsukimą, taikiklis pasistumia į šoną apie 26 cm, jei šaudymo nuotolis yra 200 m.

3. Taikiklio varžtas užsukamas.Taikiklio reguliavimas į aukštį:

Taikiklis reguliuojamas į aukštį tada, kai pradauža ant taikinio yra aukščiau ar žemiau negu taikymosi taškas. Taikiklis reguliuojamas taip:

1. Reguliavimo gilzė įstatoma į taikiklio galvutę taip, kad jos fiksatoriai įsistatytų į atitinkamas išėmas.

2. Kryžminis atsuktuvas yra atlaisvinamas taip, kad reguliavimo gilzės padėtis nepasikeistų. Taikiklio galvutė turi būti pasukinama, kad įsitinti, jog reguliavimo gilzės fiksatoriai užsifiksavo išėmose. Jei jie neužsifiksavo, tai išėmas reikia išvalyti.

3. Kryžminis atsuktuvas yra spaudžiamas į gilzės viršuje esančią skylę taip, kad taikiklio galvutė atsilaisvina. Taikiklio galvutė atsilaisvina tada, jei spaudžiama vienodai ir reguliavimo gilzės fiksatoriai yra užsifiksavę.

4. Reguliavimo gilzė yra laikoma įspausta, o galvutė įsukama ar išsukama atitinkamą skaičių apsukimų. . Jei pradauža ant taikinio yra aukščiau negu taikymosi taškas, tai taikiklio galvutė sukama pagal laikrodžio rodyklę. Jei pradauža ant taikinio yra žemiau negu taikymosi taškas, tai taikiklio galvutė sukama prieš laikrodžio rodyklę. Atlikus pilną apsukimą, taikiklis pakyla arba nusileidžia apie 24 cm, jei šaudymo nuotolis yra 200 m.

5. Reguliavimo gilzė yra išimama, o taikiklio galvutė pasukama į vieną ar kitą pusę taip, kad užsifiksuotų ( atsistotų ant artimiausios angos ). Po to taikiklis nustatomas ant pagrindinės taikiklio angos ( 200 m ).

Teleskopinis taikiklis (šita nėra reikalinga išmokti,tik žinoti, kad tai įmanoma)

Teleskopinis taikiklis susideda iš taikiklio su lęšių apsaugomis ir laikiklio. Nors ir uždėjus teleskopinį taikiklį, šaulys gali naudotis mechaniniu taikymosi įrenginiu.Dėkle teleskopiniam taikikliui turi būti pats taikiklis, buožės padas bei valdymo priemonės.

Taikiklį sudaro: korpusas su lęšių sistema, tinklelis, rateliai nuotoliui, koregavimui į šoną ir ryškumui nustatyti.Teleskopinis taikiklis didina kartus. Matymo laukas yra 100 tūkstantųjų.

Atstumų nustatymo ratelis turi šešias padėtis, kurios reiškia šaudymo nuotolius nuo 100 iki 600 metrų. Ratelį kiekvienoje padėtyje užfiksuoja fiksavimo spyruoklė. Kai pasukamas atstumų nustatymo ratelis, tinklelis automatiškai pasikelia arba nusileidžia. Kai pasukamas koregavimo į šoną ratelis, tinklelis pasistumia arba į kairę, arba į dešinę.

Laikiklį sudaro: priekinė ir galinė atramos, ašis, fiksavimo svirtis, užrakinimo svirtis, fiksavimo kulneliai.Ant viršutinio uokso prieš taikiklį yra dvi vietos priekinei ir galinei atramoms. Ant uokso šonų yra iškyšuliai, už kurių užsikabina fiksavimo kulneliai. Laikiklio apačioje yra rodyklė, kuri turi būti nukreipta į priekį uždedant teleskopinį taikiklį ant ginklo.

Jeigu reikia tu gali pakeisti buožės padą, naudodamas specialų raktą. Po to pritvirtink ir žandų apsaugą. Ją galima pasigaminti iš medžio (storis 3-4 cm) ar plastmasės ir prie buožės pritvirtinti lipnia juosta.Dėtuvė

Pagrindinės dėtuvės dalys yra šios: dėtuvės korpusas, dėtuvės dangtelis, dėtuvės spyruoklė, padaviklis, atraminė plokštelė.Išardymas

1. Įspausk atraminės plokštelės fiksatorių su universaliuoju raktu ir nuimk dėtuvės dangtelį taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Pirštais prilaikyk atraminę plokštelę, kad ši neiššoktų iš dėtuvės korpuso.

2. Išimk dėtuvės spyruoklę su padavikliu ir atramine plokštele.Pastaba: negalima atskirti padaviklį ir atraminę plokštelę nuo spyruoklės.

Surinkimas

1. Įdėk dėtuvės spyruoklę su padavikliu ir atramine plokštele į dėtuvės korpusą.

2. Paspausk atraminę plokštelę ir uždėk dėtuvės dangtelį taip, kad atraminės plokštelės fiksatorius įeitų į savo vietą.

Durklas-peilis

Durklas peilis yra išduodamas tik mobilizacijos metu. Durklas –peilis yra uždedamas taip: ginklo ugnies slopintuvas įkišamas į durklo-peilio žiedą, o durklo-peilio galas įstatomas fiksavimo įrenginį, esantį prie ginklo kryptuko. Norint nuimti durklą-peilį, reikia paspausti fiksatorių, esantį durklo-peilio gale.Tūtų surinktuvas

Tūtų surinktuve telpa 40 tūtų ir jis yra naudojamas tik taikos metu. Jis susideda iš laikiklio, tūtų kreiptuvo, tūtų maišelio ir fiksatoriaus. Kad ginklas veiktų, tūtų atmušiklis turi būti nepažeistas.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1182 žodžiai iš 3815 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.