Automobiliai
5 (100%) 1 vote

Automobiliai

Turinys

Įžanga

Trumpa apžvalga

Pirmasis automobilis, bei kompanijos „Laurin & Klement” istorija

Simboliai nuo 1895 iki 1991

Gamyba

Bendrovės

Prekyba

Parkai

Lietuva ir kaimynės

Įžanga

Automobilis – tai „kūrinys”, kuriam gimti reikalingas daugybės įvairių profesijų žmonių darbas ir patirtis. Automobiliui sukurti reikia milžiniškų bendrų inžinierių, konstruktorių, technikų, darbininkų ir menininkų pastangų ir įtempto darbo.

Jau nuo senų laikų žmonės pradėjo kurti automobilius, juos tobulino, bei naudojosi. Anksčiau automobilis žmonėm prabanga. Ne kiekvienas gyventojas galejo įsigyti automobilį. Palaipsniui automobilis buvo tobulinamas. Atsirasdavo vis įvairesniu ir vienas už kitą geresnių modelių.

Šiais laikas automobilis mus lydi visur. Automobiliu mes važiuojame į darbą, keliaujame. Turbūt neisivaizduojame dabartinio pasaulio gyvenimo be automobilio. Tai mūsų pagrindinė susisiekimo priemonė, palengvinanti mūsų gyvenimą.

Šį referatą parašiau noredama papasakoti apie kasdieninę musų transporto priemonę – automobilį. Turbūt ne kiekvienas iš mūsų žinome kada buvo sukurtas pirmasis automobilis ir kas jį sukūrė, kokios kompanijos gamina automobilius ir t.t. Šiame referate pateikta informacija, mano manymu, sudomins kiekvieną.

TRUMPA APZVALGA

Automobilis (gr. Autos – pats + lot. mobilis – judamas), variklio varoma ratinė mašina keleiviams ir kroviniams vežti. Automobilius pradėta kurti XVIII a., ratiniam akliniam vežimui pritaikius mechaninį variklį.

1769 -1770

Prancūzų išradėjas Nikola Žozefas Kiunjo (Nicolas Joseph Cugnot) sukonstravo pirmąjį garo automobilį. Greitis 4 km/h. Saugomas Paryžiaus meno ir amatų muziejuje.

1885-86

Vokiečių inžinieriai Karlas Bencas (Karl Benz) ir Gotlibas Daimleris (Gottlieb Daimler) sukūrė pirmąjį šiuolaikinį automobilį su vidaus degimo varikliu. K. Benco automobilio greitis 16 km/h.

1903

Henris Fordas (Henry Ford) įkūrė JAV „Ford Motor Company“ ir pirmasis pradėjo serijinę automobilių gamybą. Pirmojo automobilio „Model T“ 1908-27 metais buvo pagaminta ir parduota 15 mln.

1983

„Rolls-Royce“ [roulz rois] su reaktyviniu varikliu JAV Nevados valstijoje per Juodosios uolos dykumą skriejo didesniu kaip 1000 km/h greičiu.

1996-97

Lengvųjų automobilių skaičius pasaulyje viršijo 500 milijonų. Vienas lengvasis automobilis tenka 9 planetos gyventojams.

PIRMASIS AUTOMOBILIS, BEI KOMPANIJOS “LAURIN & KLEMENT“ ISTORIJA

Šeimos kompanija „Laurin & Klement“„Škoda” automobilius pradėjo gaminti labai seniai. Pasakoti „Škoda” kompanijos istoriją – tai lygiai tas pats, lyg pasakoti automobilizmo istoriją. Nedaugelis kompanijų pasaulyje (tik 4) gali pasigirti 100-mete patirties, žinių, kūrybos ir gamybos istorija.

„L & K” dviratis “Slavia”

Kompanijos istorija prasidėjo 1895 m., kai mechanikas Vaclavas Laurinas ir buhalteris Vaclavas Klementas, abu dievinantys motociklus, pradėjo gaminti savos konstrukcijos dviračius, juos pavadinę išdidžiu ir patriotišku pavadinimu „Slavia”.

„L & K” dviratis “Slavia”

Verslas sekėsi puikiai. 1899 m. kompanija „Laurin & Klement” pradėjo gaminti motociklus. Prasidėjo pirmosios kompanijos pergalės tarptautinėse motociklų lenktynėse. Amžių sandūroje kompanija žengė dar vieną ypatingai svarbų žingsnį – pradėjo gaminti pirmuosius automobilius.

Pirmasis automobilis – 1905 m

Pats pirmasis automobilis „Voiturette A” susilaukė milžiniškos komercinės sėkmės ir tapo Čekijos automobilizmo simboliu. Dėl savo žinių ir patirties kompanija netrukus įsitvirtino sparčiai besivystančioje pasaulinėje automobilių rinkoje. „Laurin & Klement” kompanija tapo Bohemijos karalystės, kaip labiausiai išsivysčiusio Austro-Vengrų monarchijos pramoninio regiono, įsitvirtinimo pagrindu.

“L & K” limuzinas

1907 m. – akcinė bendrovė „Laurin & Klement”

Sparčiai besivystanti kompanija nebeišsiteko šeimyninio verslo rėmuose. Atėjo laikas pereiti į visiškai naują lygį, tad 1907 m. kompanijos įkūrėjai „L & K” kompaniją performavo į akcinę bendrovę. Spartaus progreso dėka sukurtas visiškai naujas modelis – „Faeton”. Nuo 1914 m. kompanija gamino karinę techniką.

1925 metai – susijungimas su „Škoda Pilsen”

Siekdama sustiprinti ir išplėsti savo pozicijas bei modernizuoti gamyklą, „L & K” pasitelkė stiprų partnerį. Nuo tol kompanija be automobilių gamina sunkvežimius, autobusus, aviacinius variklius ir žemės ūkio techniką.1925 m. „L & K” susijungė su didžiausia regiono pramonine įmone „Škoda Pilsen”. Tai buvo „L & K” prekės vardo istorijos pabaiga ir „Škoda” prekės vardo istorijos pradžia. Rezultatas – konvejerinė elegantiškų automobilių gamyba, rinkai pateikiamų su daugybe puikios įrangos ir skynusių laurus tarptautinėse varžybose.

Didžioji depresija sulėtino „Škoda” progresą, bet visiškai jo nesustabdė. Išleistas dar vienas sėkmingas modelis – „Popular”.

“Škoda Popular” 1938

Okupacijos periodas

Sunkiais

Antrojo pasaulinio karo metais „Škoda” tapo ekonominė Trečiojo Reicho sistemos dalis. Gamybos programa buvo pakreipta į karinę produkciją.

Nežiūrint į daugybę sunkumų, „Škoda” kompanija sugebėjo išleisti dar vieną nuostabų automobilį – „Škoda Superb”.

„Škoda 256“, versija medikams

Socializmas ir „planinė” ekonomika

Antrojo pasaulinio karo pabaiga atnešė daugybę permainų. Visos pramonės darbas planuojamas centralizuotai. Komunikacija ir pasikeitimas informacija buvo nutraukti, o tuo tarpu Vakaruose vystymosi procesas tęsėsi. Pervadinta į „AZNP”, nacionalinę įmonę, kompanija tapo Čekijos nuosavų automobilių rinkos monopolistė.

Sėkmingi 1950-jų ir 1960-jų metų modeliai

Dėl tvirtos bazės, tradicinio gamybos proceso ir sėkmingos praeities, nepaisant egzistavusio visuomeninio aparato ir informacinės tuštumos, Čekoslovakija sugebėjo ekonomiškai vystytis socialistiniu pokario periodu.

Pasirodė visiškai nauji modeliai – „Tudor”, „Spartak” ir „Octavia”. Tačiau po spartaus technologijų progreso šuolio 1960 m. Vakaruose, pramoninės technologijos šalyje pradėjo atsilikti.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 828 žodžiai iš 2688 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.