Automobilis
5 (100%) 1 vote

Automobilis

Masinos nuo senowes iki dabar. Automobilis yra transporto priemonė.Su ja žmones lengviau nusikelia į reikiamą vietą.Mašina iš metalo. Mašinos dažniausiai būna keturvietės.

1903 metais Fordas drauge su 11 kitų investuotojų įkūrė Ford Motor Company. Savo naujai sukurta mašina jis įveikė mylią (~1,609km) per 39,4 sekundės, tuo pagerindamas greičio žeme rekordą. Šio pasiekimo dėka Fordas pritraukė visuomenės dėmesio.

Ford Model T

1908 metais buvo pagamintas Ford Model T automobilis, tapęs vienu sėkmingiausių istorijoje. 1913 metais buvo pritaikyti judantys diržai surinkimo linijose, smarkiai padidinę produkciją. Nors dažnai šis išradimas priskiriamas Fordui, kai kurie tų laikų šaltiniai teigia, kad tiek idėja, tiek jos vystymas buvo keleto jo darbuotojų nuopelnas. 1918 metais pusė automobilių JAV buvo Model T, o jo gamybai trukus iki 1927 metų, jų jau buvo pagaminta 15 milijonų. Šis kiekis išliko rekordinis 45 metus. Henris Fordas yra pasakęs: „Bet kuris klientas gali nusidažyti savo automobilį kuria nori spalva, jeigu tik tai yra juoda“.

1919 metais, po nepavykusio mėginimo tapti JAV senato nariu, Henris Fordas perleido savo kompanijos prezidento titulą sūnui Edseliui, tačiau išliko tvirtas valdytojas. Vėliau T modelio populiarumas dėl didėjančios konkurencijos smuko, nes Henris Fordas netobulino savo automobilio, norėdamas išlaikyti mažas kainas, bei nesiūlė išperkamosios nuomos, manydamas, kad tai žalinga ekonomikai.

1926 metais krintantys pardavimai įtikino Henrį Fordą, kad naujo modelio atsiradimas būtinas, tad buvo sukurtas Model A. Šis modelis, gamintas 1927-1931 metais buvo gana sėkmingas, ir jo buvo pagaminti 4 milijonai vienetų.

Henris Fordas buvo susidomėjęs plastikais, sukurtais iš žemdirbystės produktų, ypač – sojų. Šie plastikai buvo naudojami atskiroms detalėms, tačiau 1942 metais Fordas patentavo automobilį, pagamintą beveik vien iš plastiko, pritvirtinto prie rėmo. Ji buvo 30% lengvesnė už įprastus automobilius, ir buvo sakoma, kad galėjo ištverti 10 kartų didesnius smūgius nei plieninė. Be to, šis automobilis naudojo grūdų alkoholį kurui, vietoj benzino. Šis automobilis nebuvo suprastas ir jo gamyba nebuvo pradėta.

1943 m. gegužės 26 d. mirė Henrio Fordo sūnus Edselis, palikdamas tuščią kompanijos prezidento vietą. Henris Fordas siūlė į šią vietą Harį Benetą, tačiau Edselio našlė Eleonora, paveldėjusi akcijas, norėjo, kad prezidentu taptu jos sūnus Henris Fordas II. Kurį laiką tai buvo išspręsta Henrio Fordo, tuo metu 79-erių, asmeniniu sugrįžimu į šias pareigas. 1945 metais Henrio Fordo senatvė tapo žymi, ir jis buvo išstumtas iš kompanijos valdymo.

Veliau prasidejo kitu automobilio markiu gamyba.siuolaikiniai automobiliai yra su daug privalumu ir pritaikomi pagal amoniu pageidavimus.

Tarp keturračių automobilių išskiriami dviejų (2WD) ir keturių (4WD) varančiųjų ratų modeliai, kurie savo ruožtu gali būti varomi elektros arba vidaus degimo variklių. Suprantama, kad pradedančiajam vertėtų pasirinkti elektros varomą 2WD modelį. Šiuos modelius lengviau aptarnauti, jie yra pigesni ir paprasčiau valdomi.

Be RC automobilių modelių yra ir kordinių, trasinių, stendinių automobilių modelių klasės, kurios vis dar labai populiarios. Kai kurie automodeliavimo intuziastų pasiekimai rezultatai tiesiog stebina vaizduotę. Kaip pavyzdį paminėsime, kad kordiniai 10cm3 klasės automobilių modeliai pasiekia didesnį nei 300km/h greitį. Akivaizdu, kad techninės kūrybos ir techninių sporto šakų galimybės neturi ribų.

Šiuolaikinis automobilis yra pasiekęs nepaprastai aukštą tobulumo lygį. Palyginti be didelio vargo per dieną galima nuvažiuoti iki 1000 kilometrų ir daugiau. Tačiau vis dažniau kyla klausimas: kokia šiuolaikinių automobilių variklių ateitis? Kaip yra iš tikrųjų?

Šiuolaikinis stūmoklinis variklis, naudojantis degalus tik 25–30% gaunamos energijos panaudoja judėjimui. Likusioji dalis – tai išmetama šiluma, įvairūs oksidai ir dūmai (n. k. 25–30%). Ir tai geriausiu atveju, o miestuose ir susidarius kamščiams naudingai panaudojama tik 15%.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 619 žodžiai iš 2032 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.