Bachas1
5 (100%) 1 vote

Bachas1

GYVENIMO KELIO GAIRĖS

CHORO BERNIUKAS

Eizenachas, kuriame 1685 metų kovo 21 d. gimė J. S. Bachas, yra netoli Erfurto. Ten kėlė vestuves Sebastiano tėvai, tarnavo daug artimų ir tolsnių giminaičių. Netoli ir Veimaras-jame vėliau įsikūrė Gėtė ir Šileris, dar vėliau-Listas.

Sebastiano vaikystėje šalis stojosi ant kojų po ją nusiaubusio Trisdešimties metų karo, kai svetimšalių kareivių pulkai niokojo miestus, plėšė gyventojus, degino kaimus. Tiuringija, Bacho tėvynė, buvo labiausiai nuniokota. Vis dėlto būtent čia tvirčiausiai išsilaikė vokiečių muzikos tradicijos.

„Bachų giminė“ dalyvaudavo muzikuojant bažnyčiose ir dvaruose-dažniausiai smulkiuose, muskurdusiuose. Šie muzikantai taip išgarsėjo, jog XVII amžiaus Erfurte visus miesto muzikantus vadino Bachasi. Johano Sebastaino tiesioginiai pirmtakai ir artimiausi giminaičiai tarnavo tame pačiame Erfurte, Eizenache, Arnštate, Veimare, Geroje ir t.t.

Iškilo įdomus dokumentas-deja, ne autografas, o kopija: 1735 metais Bachas sudarė savo giminės iš tėvo pusės genealogiją, išvardijęs 53 giminaičius; visi jie-su retomis išimtimis-pasišventę muzikai. Sąraše, pavadintame „Muzikinės Bachų giminės kilmė“.

Bažnyčioje dirbo „dvaro ir miesto vargonininkas“ Johanas Kristofas Bachas, Ambrozijaus pusbrolis, tačiau jų dviejų santykiai buvo nokokie. Johanas Sebastianas Bachas labai vertino savo antros eilės dėdės muziką.

Ambrozijus turėjo aštuonetą vaikų; Johanas Sebastianas-jauniausias, o pirmagimis, Johanas Kristofas (1682-1721), buvo vyresnis už Sebastianą 14 metų; jis mokėsi Erfurte pas garsųjį Pachelbelį. Johano Jakobo (1682-1722), amžiumi kiek vyresnio Sebastiano brolio, likimas susiklostė neįprastai.

Pirmosius dešimt metų Sebastianas praleido Eizenache-mieste, kur tebegyveno legendos apie Liuterio gyvenimą ir darbus. Eizenache Sebastiano tėvai gyveno gatvėje, pavadintoje Liuterio vardu, o jis mokėsi toje pačioje mokykloje, kurią maždaug prieš porą šimtmečių trejus metus buvo lankęs Martynas Liuteris. 1693 metais Sebastianas įstojo į šią seną lotynišką mokyklą prie šv. Jurgio bažnyčios, kurioje vargonininkavo jo dėdė.

Būdamas mokiniu, Bachas giedojo parapijos chore, turėjo gražų sopraną. Bachas buvo savamokslis ir jokių sistemingų studijų, vadavaujamas meistro, nepraėjo. Pasiekti meistriškumo viršūnės jam padėjo nepaprastas žinių troškimas ir genialūs gabumai.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 360 žodžiai iš 686 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.