Banko charakteristika
5 (100%) 1 vote

Banko charakteristika

Turinys

Įvadas —————————————————————————————————– 3

Varėnos banko charakteristika ———————————————————————— 4

Dokumentų pavyzdžiai ———————————————————————————8

Išvados ————————————————————————————————— 16

Literatūros sąrašas ————————————————————————————– 17

Priedai —————————————————————————————————- 18

ĮvadasŠiais laikais vyrauja daug įmonių. Viena iš pagrindinių įmonių yra bankas. Bankas tokia įmonė, kurio produktas yra pinigai. Yra įvairių bankų – privačių, valstybinių. Pagrindinis bankas yra valstybės bankas. Kuris išleidžia ir išima iš apyvartos pinigus. Bankas savo veikloje vadovaujasi atskaitomybės prieš visuomenę ir skaidrumo principais bei padeda užtikrinti šalies skaidrumą. Turi palaikyti kainų stabilumą. O šiais laikais palaikyti valstybės skaidrumą yra sunku. Turi būti tvarkingi dokumentai, juk dokumentai yra pagrindinis veiklą palaikantis variklis. Visas darbas atsispindi juose. Todėl dokumentai yra rengemi pagal tam tikras taisykles, tvarką.

1 lentelė

Varėnos banko CHARAKTERISTIKA

Eil. Nr. Sudėtinės dalys Įmonės duomenys

1. Juridinis statusas Varėnos bankas yra Lietuvos Respublikos centrinis bankas. Varėnos bankas yra nepriklausomas nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei kitų valstybės įstaigų. Pagal Varėnos banko įstatymą:

1 straipsnis. Varėnos bankas

1. Lietuvos Respublikoje centrinis bankas yra Varėnos bankas, kuris nuosavybės teise priklauso Lietuvos valstybei. Varėnos bankas yra sudėtinė Europos centrinių bankų sistemos dalis ir Europos centrinių bankų sistemos tikslų siekia bei uždavinius vykdo vadovaudamasis Europos centrinio banko gairėmis ir nurodymais. Varėnos bankas savo funkcijas atlieka ir veiklą vykdo tiek, kiek tai neprieštarauja Europos centrinio banko ir Europos centrinių bankų sistemos tikslams ir Europos Sąjungos teisės aktams, tarp jų Europos centrinio banko teisės aktams. Varėnos banko veiklos reglamentavimas suderintas su šio įstatymo priede nurodytais Europos Sąjungos teisės aktais.

2. Varėnos bankas turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja Europos Sąjungos teisės ir šio įstatymo nustatytu mastu, tvarka ir sąlygomis.

3. Varėnos banką steigia Seimas.

Bankas

Vrėnos banko pagrindinis tikslas – palaikyti kainų stabilumą. Varėnos bankas savo veikloje vadovaujasi atskaitomybės prieš visuomenę ir skaidrumo principais. Platesnis įvairios informacijos apie savo veiklą, o taip pat ir kitų finansinių bei ekonominių duomenų atskleidimas padeda užtikrinti ne tik Varėnos banko veiklos, bet ir bendrą šalies skaidrumą. Tai savo ruožtu lemia nuolat augančio šalies ekonominio ir finansinių sektorių funkcionavimo patikimumą. Varėnos bankas yra šalies centrinis bankas, kuris vienintelis išleidžia į apyvartą ir išima iš apyvartos Lietuvos Respublikos pinigus. Pagrindinis Varėnos banko tikslas – siekti kainų stabilumo, t. y. kuo mažesnės infliacijos. Įgyvendindamas šį tikslą, Varėnos bankas vykdo pinigų politiką, kredito įstaigų priežiūrą, valdo užsienio atsargas, atlieka kitas funkcijas.

Laikydamasis skaidrumo praktikos, kiekvienais metais Varėnos bankas skelbia metinę finansinę ataskaitą kartu su auditoriaus išvada. Taip pat viešai skelbia ir leidžia atskiru leidiniu metinę ataskaitą, kurioje pateikia informaciją apie pagrindinius pinigų politikos uždavinius ir jų vykdymą, pinigų politikos operacijas, veiklą vykdant kredito įstaigų priežiūrą ir kitas įstatymų numatytas funkcijas bei apie šalies makroekonominę padėtį – pokyčių šalies ekonomikoje ir finansų rinkose analizę, taip pat apie banko finansinę būklę ir veiklos rezultatus.

Adresas Vytauto pr. 6, LT-01103 Varėna

Elektroninis paštas info@vb.lt

Telefonas (8 ~ 5) 256 00 29

Faksai (8 ~ 5) 256 81 24, 221 15 01

Lietuvos banko kodas 10000

Identifikavimo kodas 198502244

PVM mokėtojo kodas LT985022411

Darbo laikas Pirmadienį–ketvirtadienį 8.00 val.–17.00 val. (pietų pertrauka 12.00 val.–12.45 val.)

Penktadienį 8.00 val.–15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 val.–12.45 val.)

Šeštadienis ir sekmadienis – poilsio dienos

Varėnos bankas yra stambi įmonė joje dirba daugiau kaip 250 dabuotojų. Turi septyniasdešimt tris skyrius kurie yra išsidėstę po visą Lietuvą.

Banko pavadinimas: Vrėnos bankas.

Banko buveinės adresas: Vytauto pr. 6, LT-01103 Varėna.

Banko tiksalai – siekti pelno, teikaint įstatuose nustatytas finansines paslaugas, tuo pačiu kiek leidžia banko galimybės siekti pelno, palaikyti kainų stabilumą.

Banko veiklą nustato Lietuvos Respublikos Varėnos banko įstatymas, Vrėnos banko statutai, nuostatai.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 614 žodžiai iš 2043 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.