Belgija2
5 (100%) 1 vote

Belgija2

Šiais laikais praktiškai neįsivaizuojama etniniu požiūriu homogeniška valstybė. Modernioje visuomenėje kartu gyvena įvairių tautybių atstovai. Jie skiriasi tarpusavy. Visuomeninės minties bėgyje Vakaruose buvo kuriamos įvairios teorijos, siekiančios paaiškinti etninių ypatumų priežastis. Šie skirtumai buvo siejami su genetiškai nulemtomis charakteristikomis, antropologinėmis bei fizinėmis žmonių ypatybėmis, geografinėmis gyvenimo sąlygomis. Pastarųjų metų teorijos skirtumus aiškina ekonominėmis, socialinėmis ir kultūrinėmis istoriškai susiklosčiusiomis gyvenimo sąlygomis. Tautiniai ypatumai nėra amžini ir absoliutūs – jie kinta istorijos bėgyje.

Pasaulyje gausu multietninių valstybių, kurios susiduria su begale problemų. Pagrindinė problema yra tautinių grupių siekis tapti autonomiškomis ir pripažintomis. Dažnai jos to siekia įvairiais ir net gi neleistinais metodais. Etninių grupių konfliktai sukuria įvairių problemų ir tai silpnina valstybę.

Šiame darbe aš norėčiau pateikti informaciją apie Belgijoje gyvenančias etnines grupes ir su jomis susijusias pagrindines valstybės problemas.

Belgija yra maža, gerai ekonomiškai išsivysčiusi ir tankiai apgyvendinta šalis (10 milijonų gyventojų), esanti Vakarų Europoje. Šią šalį mes pažįstame kaip vieną iš Europos Bendrijos įkūrėjų, o jos sostinę, Briuselį kaip Europos Sąjungos sostinę.

Ilgą laiką Belgija buvo Nyderlandų sudėtyje ir 1830m. atgavo savo nepriklausomybę, tačiau per I ir II Pasaulinius karus ji buvo okupuota Vokietijos. Pakutinio šimtmečio bėgyje ši valstybė suklestėjo kaip moderni Europos valstybė ir kaip NATO bei Europos Sąjungos narė. Tačiau tai tik išorinis šios valstybės vaizdas. Viduje ši valstybė yra susikaldžiusi ir joje kyla nemažai problemų dėl etninių grupių konfliktų. Dažniausiai šie konfliktai pasireiškia politiniame gyvenime. Belgija yra federacinė valstybė, susidedanti iš 3 autonominių regionų: Flandrijos, esančios šiaurėje, kur kalbama olandiškai, Valonijos regiono pietuose, kur pagrindinė kalba yra prancūzų, bei Briuselio sostinės regiono, kuriame kalbama ir prancūziškai, ir olandiškai.

Šiame žemėlapyje pavaizduota Belgija su dauguma joje esančių miestų. Storesnės juodos linijos žymi kalbos sienas, skiriančias 3 regionus, o plonos juodos linijos skiria Belgijos provincijas.

Oficialios statistikos duomenimis, Belgijoje yra dvi pagrindinės etninės grupės: flemingai ir valonai, kurios sudaro 89% visų gyventojų. Likę 11% sudaro kitos smulkios etninos grupės kaip albanai, alžyriečiai, marokiečiai, italai, vokieciai, portugalai ir kiti. Didžiausi konfliktai kyla tarp pagrindinių dviejų etninių grupių, kurios įtakoja net politinius sprendimus. Visai neseniai buvo priimtos Konstitucijos pataisos, kurios suteikė šiems regionams oficialų pripažinimą ir autonomiją.

Šiuo metu Belgijoje kalbama 8 kalbomis. Oficialios yra 3: olandų kalba, prancūzų bei vokiečių. Šalia šitų kalbų yra kalbama arabiškai, ispaniškai, itališkai, portugališkai. Olandiškai kalbama Flandrijos regione, Antverpene, Limburge bei nemažoje Briuselio dalyje. Belgijoje yra 4 mln. žmonių, kurie kalba prancūziškai, tai sudaro 33% visų gyventojų. Vokiškai kalbančių žmonių skaičius nėra didelis, tik 150000. Dauguma šių žmonių gyvena Belgijos ir Vokietijos pasienyje.

75% Belgijos gyventojų yra Romos katalikai, o 25% sudaro protestantai ir kitų tikėjimų atstovai.

Flandrijos regionas yra 13,512 kv. km pločio, tačiau čia gyvena beveik 6 mln. žmonių. Ši vietovė yra viena iš labiausiai pasaulyje apgyvendintų rajonų. Flandrija susideda iš 5 olandiškai kalbančių provincijų: Antverpeno, Limburgo, Rytų Flandrijos, Vakarų Flandrijos ir flamandiškai kalbančio Brabanto.

Kitas Belgijos regionas – Briuselio sostinės regionas, kuriame yra beveik 1 mln. gyventojų, kurie kalba ir olandiškai, ir prancūziškai. Taip pat į šį regioną įeina ir flamandiškai kalbančių žmonių regionas. Ši vietovė pasižymi ir tuo, kad čia yra įsikūrusi Belgijos sostinė – Briuselis.

Valonijos regionas užima didžiausią Belgijos teritorijos dalį, tačiau čia gyvena per pusę mažiau žmonių nei Flandrijoje. Šį regioną sudaro 5 prancūziškai kalbančios provincijos: Hainaut, Namuras, Liege, Liuksemburgas bei Valonijos Brabantas.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 631 žodžiai iš 1224 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.