Bermudų trikampio pavadinimo kilmė
5 (100%) 1 vote

Bermudų trikampio pavadinimo kilmė

Bermudų trikampis – tai trikampis rajonas Vakarų Atlante, netoli JAV pietryčių pakrantės, nusidriekiantis nuo Bermudų salų šiaurėje link pietų Floridos, o iš ten į rytus per Bahamų salas palei Puerto Riką iki 40laipsnių vakarų ilgumos ir atgal į Bermudus. Ši vietovė anksčiau vadinta įvairiai: Mirties trikampiu, Atlanto kapinėmis, Velnio trikampiu ir pan. Bermudų trikampiu pradėta vadinti tik nuo 1945m gruodžio 5d…

Tą dieną iš Fort Laudedale (JAV) jūrų laivyno oro bazės pakilo 5 lėktuvai, turėję atlikti eilinį treniruočių skridimą. Šis skrydis turėjo kodinį pavadinimą SKRYDIS-19. Penkis lėktuvus valdė penki karininkai pilotai. Be jų eskadrilėje buvo dar devyni nariai. Kiekvienas lėktuvas vežėsi kuro daugiau kaip tūkstančiui mylių. Oras buvo tiesiog idealus. Pilotai ir kiti įgulų nariai buvo patyrę lakūnai, todėl niekas nei lėktuvuose, nei žemėje nesuko galvos dėl “Skrydžio-19”.

Tačiau 15val 15min Fort Lauderdale bazėje kilo sąmišis – priimta neįprasta radiograma. Skrydžio vadas pranešė nukrypęs nuo kurso, nemato žemės. Štai koks buvo jo pokalbis su bokštu:

LĖKTUVAS: ”Šaukiu bokštą. Mūsų padėtis avarinė. Atrodo, nukrypome nuo kurso. Nematome žemės… Kartoju… Negalime įžvelgti žemės…”

BOKŠTAS: “Kur esate?”

LĖKTUVAS: “Nesame tikri dėl mūsų buvimo vietos. Nežinome, kur esame. Ko gero, pasiklydome.”

BOKŠTAS: “Laikykitės vakarų kurso.”

LĖKTUVAS: “Nežinome, kur vakarai. Nieko neišeina… keista… Visiškai negalime nustatyti krypties. Net vandenynas atrodo neįprastai…”

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 257 žodžiai iš 489 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.