Biplan
5 (100%) 1 vote

Biplan

BIPLAN:

danguje ir žemėje

Pakilimo takas

Sostinės grupė Biplan, grojanti smagią gitarų muzikėlę ir varanti iš proto Lietuvos paaugles, susikūrė 1994 metų rugsėjį ir savo karjerą pradėjo dainuodama rusiškai. Jauni vaikinukai, pakerėti vienos roko dainininkės balso ir šiaip neturėdami, ką veikti, nusprendė tapti muzikantais. Maksimas Bambras, dabar grojantis Lemon’s Joy, būgnijo pirmoje Biplan sudėtyje, vėliau nusistovėjo dabartinis kvartetas: Maksimas Melmanas (vokalas, gitara); Artiomas Miškinas (bosinė gitara); Olegas Aleksejevas (gitara); Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 1995 metų spalio 1 dieną grupė pirmą kartą koncertavo drauge su Merlin ir Šiaurės kryptimi. Biplan sugrojo 4 dainas. Vėliau toje pačioje vietoje – Tauro kalno galerijoje – įvyko dar keletas koncertų, deja, didelio susidomėjimo nesulaukę. Bet jaunuoliai rankų nenuleido. „Tamstos“ studijoje įrašę keletą dainų, nunešė jas į „Bombą“. Ši buvo maloniai nustebinta ir sutiko išleisti porą singlų – Open Your Eyes bei When I see You, kurie iš karto pakliuvo į radijo stočių Ultra Vires ir Laisvoji banga topų viršūnes. Grupę ėmė kviesti į įvairius renginius. Tačiau pirmasis pasirodymas plačiajai visuomenei – dalyvavimas Blogiausių grupių festivalyje buvo liūdnas ir pamokantis. Grupės nariai pasižadėjo surimtėti ir daugiau tokių kvailysčių, kaip tądien, nekartoti. Didžiausias Biplan įvertinimas – kvietimas dalyvauti Roko marše, po kurio, anot jų pačių, „klubiniai renginiai atrodo tarsi draugų vakarėliai“. 1997 metų pradžioje pasirodęs grupės debiutinis albumas Banzai, įdainuotas anlgų kalba, tapo vienu perkamiausių lietuviškos muzikos kūrinių. Greitai pasirodysiančiame antrajame albume Biplan prabils lietuviškai, o vieną dainą atliks vokiškai.

Pašaliniai užsiėmimai

Visi grupės nariai sutartinai teigė, kad muzikavimas jiems – svarbiausias užsiėmimas. Olegas ir Artiomas dirba, Viačeslavas studijuoja rusų filologiją Pedagoginiame universitete, be to, neseniai vedė. Bet tai ne bėda, žmona – ne siena, skubėjo šmaikštaudamas nuraminti Biplan fanes Olegas, prisipažinęs, kad ne kartą yra turėjęs romanų su gerbėjomis. Kokius honorarus gauna, muzikantai nesutiko pasakyti, tik užsiminė, kad pragyventi iš to galima, ir teigė, kad dėl pinigų jų grupėje barnių nekyla.

Antrieji namaiNiekam ne paslaptis, kad Biplan labai patinka dangus. Olegas ir maksas, pažįstami nuo kūdikystės, kartu svajoję tapti kosmonautais, yra labai daug keliavę lėktuvais po Rusiją. Pernai Biplan šuolis parašiutais buvo plačiai aprašytas spaudoje. SKAT aviacinės eskadrilės aerodrome buvo nufilmuotas ir jų populiarios dainos „Someday“ vaizdo klipas. Nepameluosiu sakydama, kad aerodromas šiai grupei – vos ne antrieji namai. Taigi nekeista, kad ir jos pavadinimas reiškia dvisparnį lėktuvą.

Simbiozė

Grupė mano, kad tarp muzikantų ir žurnalistų yra simbiozė (kaip tarp grybų ir medžių). Jei nebūtų žurnalistų, muzikantai negalėtų išpopuliarėti, o jei nebūtų muzikantų, žurnalistai turėtų mažiau apie ką rašyti. Biplan nėra labai žiauriai nukentėję nuo žiniasklaidos, tik labai nemėgsta, kai yra vadinami roko atlikėjais. Jeigu grojam gitarom. tai dar nepasakysi, kad esam roko grupė, piktinosi muzikantai, mes grojam pop muziką. Lygiai kaip Foje, Naktinės personos ir kt. Nereikėtų mūsų vadinti ir grunge ar britpopo atstovais, tiesiog mes grojam taip, kaip mums išeina, ir niekada nesistengiam, kad tai būtų vienas ar kitas stilius. Nors Biplan ir nepatinka būti liginamiems su Oasis, Pulp bei panašiomis grupėmis, jie neneigė, kad britiška muzika jiems prie širdies.

Žalingi įpročiai

Vaikinai visai neslėpė, kad kartais piktnaudžiauja alkoholiu, nors pastaruoju metu stengiasi pokoncertinėse išgertuvėse nedalyvauti. Neretai pragerdavom visą honorarą, liūdnai prisipažino jie. Yra keletą kartų tarp Lietuvos muzikantų paplitusios „žolės“, bet ji didelio įspūdžio nepaliko. Dar rūkom, daug valgom, nepraleidžiam bobučių per perėjas, vardijo kitas savo ydas muzikantai. paklausti, kodėl daugelis naujosios kartos atlikėjų nesistengia rodyti gero pavyzdžio fanams., viešai demonstruoja savo žalingus pomėgius, Biplan samprotavo, kad galbūt todėl, jog tarp gerbėjų daugiausia yra merginų, o jos yra protingesnės ir blogai įtakai lengvai nepasiduoda.

Veikiantys asmenys:

Maksim Melman – gimimo metai – 1977, ūgis – 1750 mm, svoris – 65 kg +-10, plaukų spalva – nenustatyta, akių spalva – nesimato(nes dainuoja užsimerkęs).

Oleg Aleksejev – gimimo metai – 1977, ūgis – (įsivaizduokit kelio ženklą), svoris – (su batais) 60 kg, plaukų spalva – natūrali, akių spalva-paslaptinga. Laisvalaikiu groja gitara.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 717 žodžiai iš 1421 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.