Black metal istorija
5 (100%) 1 vote

Black metal istorija

Jie išsiskyrė savo – necro lyrika ir grojo Black metalą. Per visą egzistavimo laikotarpį garsėjo kaip viena baisiausiu grupių ir ne veltui, nes tikrai pateisino savo reputacija. Ji išsiskyrė savo neįtikėtinais skandalais… žmogžudystės, savižudybės, bažnyčių padegimais… Count Grishnackh’as (anot kitų šaltinių Grishnacht’as) ko gero tapo vienu įžymiausiu nariu po to kai nužudė savo grupės narį Eronymous ir padegė bažnyčią… Kas liečia muziką, Mayhem kaip black metal propaguotojai kartu su Bathory evoliucionavo ir išvystė šį stilių nuo primityvaus senamadiško ritmiško metalo (Venom, Celtic Frost) į naujovišką, pilną agresijos, brutalumo, fatališkumo ir tuo pačiu pripildyta paprastumo. Ši norvegų viena garsiausių black metal atstovių pasaulyje- grupė Mayhem susikūrė 1984. Iš pradžiu grojimas buvo šiek tiek gremėzdiškas, grubus ir netaktiškas, bet su laiku jis tapo pilnas ritmo ir prievartos. Mayhem’ai muzikiniam pasauliui pristatė painią, toli siekiančią, estetiškai abstrakčią viziją ankstesniajam black metalui.(Benediction)

Šiandien jau sunku pasakyti, kas yra TRUE black metal. Pagal ką gi juos atskirti? Tarkim, Cradle Of Filth ir Dimmu Borgir buvo populiarūs underground’e, tačiau kai tik jie papuolė į spaudą, išleido kelis itin nusisekusius albumus komerciškai, tai tada iš karto pasigirdo kalbos, kad jie „parsidavė“ ir populiari muzika jau nebe black metal, o popblack metal – tai jau nebe undreground’as. Pažiūrėkim, kas yra black metalas iš esmės: Venom „išrado“ šį terminą, tačiau iš esmės jų grojama muzika yra daugiau heavy/death. Bathory, kurie laikomi inovatoriais šiame tamsiame žanre, pavadino jį „viking metal“. Gal Black Sabbath, jei jau sakysite kad Black metal esmę sudaro lyrika? Tačiau juk Deicide ar Incantation taip pat turi tamsią lyriką, nors jie vadinami death metal žanro atlikėjais. Galbūt Mayhem, Burzum ar Darkthrone? Gal, bet jie turi nemažai death elementų, kurie laikui bėgant transformavosi. Emperor? Jie juk naudoja klavišinius beveik taip pat kaip ir Dimmu Borgir. Enslaved arba Immortal – juk beveik kiekvienas jų paklausęs pavadins šių grupių atliekamą muziką black’u. Tačiau ne, jie abu teigia, kad groja ne tai. Tai gal esmė apsirengime – diržuose darytuose iš šovinių – ir grime? Alice Cooper, Kiss jau daugybę metų grimuojasi. Ir tai, ką groja jie, visai neprimena black metal. Ko gero, tiksliausiai black metalą būtų galima apibrėžti kaip įdėją, apribotą tam tikruose muzikos ir lyrikos rėmuose. Tai per daug nenuklystume ir nuo daugybės black metalo apibrėžimų ir tuo pačiu galėtume iš dalies „atrūšiuoti“ grupes, neprikalusančias tamsiausiai metalo pusei.Iš esmės tai – satanistų muzika. Jo įdėjos – krikščioniškosios religijos atmetimas, veiksmai, tiek išoriškai, tiek netiesiogai nukreipti prieš bažnyčią. Nors skirtingi Black Metal pasakėjai tai interpretuoja įvairiai. Štai švedų black’eriai (didžiausieji The Black Circle priešai) tikėjo vadinamąją „Šėtono Biblija“, nors neaišku, ar tai buvo kažkoks senas, eretiškas veikalas, ar populiarusis Anton LaVey skaitalas. Na, o Norvegijos black’eriai nebuvo tokie skrupulingi. Jie garbino paskutinįjį skyrių: mirtį iš esmės. Tuo metu, kai Immortal po visų tragiškų įvykių atmetė visus bandymus priskirti savo muziką prie Black Metal, ir tam susigalvojo holocaust metal pavadinimą (beje, pirmas Immortal albumas vadinosi įtartinu pavadinimu „Diabolical Fullmoon Mysticism“), satanistų grupių yra buvo ir bus. Tam kad suprastume visa ko pradžią, reikia pažvelgti į praeitį.

Welcome To Hell – Venom

Venom susikūrė Anglijoje, 1979 metais, tuo metu, kai pačios sunkiausiai grojančios grupės buvo Motorhead ir Judas Priest. Tada dar buvo sunku įsivaizduoti, kad metalas gali būti toks koks yra dabar, tuometinėje muzikoje tokių įdėjų nebuvo. Kas gi ryšis patraukti tamsiu metalo keliu toliau? Tai ir buvo Venom.Jau pačiu pirmu albumu jie sukrėtė visus. Tai buvo ne tiek pati muzika, kiek įvaizdis. Iki tol, kol nebuvo Venom, vienintelė grupė išdrįsusi paminėti tiesiogiai šėtoną, buvo Black Sabbath. Ką gi, Black Metal pradininkai nutarė, kad Black Sabbath eina per lengvu keliu, ir nutarė satanizmą griebti už ragų. Aišku, tuo metu buvo žmonių, kurie išgirdę Venom, sakė kad tai net ne muzika, o triukšmas. Tuo metu Venom buvo sunkiausiai planetoje grojanti grupė.Išleidus antrąjį albumą, kuris sudarė visiškai naują muzikos šaką, pavadinimu „Black Metal“. Tai – kultinis albumas. Nors tai nebuvo tas Black‘as kurį turime šiandien, tai daugiau priminė Heavy Metal, bet tai buvo pradžia, ir albumo dainos iki šiol perdaromos kitų grupių. Beje, kad įsivaizduoti, kas darydavosi per koncertus tereikia paklausinėti liudininkų. Štai scenos apsaugininkas taip atsiliepė apie koncertą: „Maniau, kad viską, kas buvo baisiausia, mačiau Vietname. Tačiau pripažįstu, kad ši grupė mane išgąsdino. Jei norite, galite visi sulipti ant tos prakeiktos scenos, aš ten tikrai neisiu…“Būtent tada jie išleido dar vieną šedevrą – „At War With Satan“ – kuris irgi buvo nepaprastas. Tuo metu tai buvo kažkas naujo – dar niekas nebuvo įrašęs 21 minutės ilgio metalo dainos! Tikriausiai iki šiol tai yra pats ilgiausias trash gabalas. Kiek vėliau atsirado ir
daugiau konkurentų, kurie kiek susilpnino Venom įtaką – tai buvo Metallica ir Slayer. Ir ką gi…Jaunas norvegas, vardu Oystein Aarseth, buvo labai smarkiai inspiruotas Venom. Jis sakė, kad viso to pykčio ir neapykantos jis sėmėsi iš pačių pirmųjų trijų grupės albumų (Welcome To Hell, Black Metal, At War With Satan“). Jam nepakako tik klausyti, todėl jis įkūrė savo Black Metal grupę, kurią pavadino Mayhem (pavadinimas iš Venom „Mayhem With Mercy“). Tada jam tebuvo vos penkiolika metų. Pasivadinęs Euronymous (graikų mirties kunigaikštis), jis tapo šios grupės gitaristu. „Galiu pasakyti, kad dėl Venom’ų kaltės mirė mažiausiai šeši žmonės“, teigė Euronymous. „Štai NME grupės girtaristas nužudė motiną žirklėmis, prisiklausęs būtent Venom“. Kaip metalistas, Euronymous turėjo tikrai grandiozinių planų – metams bėgant Mayhem populiarėjo, Euronymous Osle įkūrė savo įrašų parduotuvę „Helvete“, kas reiškė „Pragaras“ (Hellvete vykusios orgijos buvo tikrai legendinės. Pasak ten besilankiusių žmonių, tai buvo tarsi šikšnosparnių ola, iš kur naktį į visas puses sklisdavo blogis. Black Metal Mafia – vidinio rato metalistai čia dažnai šėldavo. Apšvietimas būdavo tik žvakėmis, visi būdavo su grimu, juodais apsiaustai, ar dėvėjo vikingų tipo drabužius ir šarvus. Daugelis jų pjaustydavosi peiliais ar butelių šukėmis. Dalis eidavo niekinti kapinių, kur dažais išpurkšdavo pentagramas ar 666. Hellhammer teigė, kad vieną kartą kažkuris net įsikalė į galvą vinį), kelis Black Metal žurnalus, netgi įrašų kompaniją „Deathlike Silence Recording“ – pirmąją, kuri kontraktus pasirašinėjo tik su „grupėmis, kurios atstovavo totalų blogį“. Per dešimtmetį jis tapo Norvegijos Black Metal krikštatėviu. Kas be ko, jis neapsiribojo vien tuo, ko užtektų, tačiau ėmėsi ir antiįstatimiškos veiklos – pasirodo, jis buvo Juodosios Brolijos (The Black Circle arba The Black Metal Mafia) lyderiu. Iš esmės tai buvo brolija, jungianti pagrindines Norvegijos Black Metal grupes: pačio Euronymous Mayhem, Darkthrone, Emperor ir Enslaved. Šios grupės tuo metu buvo pagrindinės. Dar viena, penktoji, prisijungusi vėliau buvo „vieno žmogaus grupė“, Burzum, o jos lyderis buvo Varg Christian Vikernes, kuris grojo ir įėjo į Mayhem sudėtį, labiau žinomas kaip „Count Grishnackh.“ Euronymous su juo sutarė labai gerai. Jie turėjo ne vien bendrų interesų – kai kiti sėdėdavo ir plepėdavo, maldami š… apie Black Metal rifus ir pasaulio užkariavimą, jie buvo Juodoji Brolija. Viešumoj, dar geriau žinomi pavadinimu The Satanic Terrorists.

The Black Metal Circle – Juodoji Brolija

Kaip paiškėjo, Euronymous, Grishnackh, kiti black’eriai, ne tik degino bažnyčias (pvz. Fantoft, bažnyčia, kuri bvuvo pastatyta 12 a., iki pamatų supleškėjo 1992 birželio 2 dieną) bet dar ir niekino kapines, mušė švedus, bei visus krikščionybės pasekėjus. Kaip tikra mafija jie ne vien užsiemė tokia veikla, bet ir saugojo savo arealą nuo konkurencijos. Labai geras įrodymas būtų Paradise Lost (Anglijos doom-gothic metal grupė) kelioninio autobuso užpuolimas koncertinio turo per Norvegiją, metu. Autobusas buvo užpultas Black Metal pasekėjų. “ Aš jų nebijau, bet jie tikrai nesveiki“ – Konstatavo tada Paradise Lost vokalas Nick Holmes – “ Juk jie dar visai vaikai.. Mažvaikiai!!! Bet tai ir yra baisiausia. Maniakų kultas, kažkas panašaus į nacių hitlerjugend‘ą rytų Vokietijoje..“ Vėliau Euronymous pabrėžė, kad grupės, keliaujančios į Norvegija turi būti rimtai pasiruošusios rizikai. Aišku, tokių išsišokimų buvo ir daugiau. Tačiau įrodymų broliją patraukti į teismą nepakako. Tada, kai buvo padegta Fantoft bažnyčia, Grishnackh apkaltintas prisidėjęs prie jos padegimo, tačiau netrukus buvo išteisintas. Euronymous pakomentavo, kad Count‘as į kalėjimą tikrai nesės, ir pareiškė kad ateityje bus dar daugiau. Savo nelaimei jis buvo teisus. Tačiau tai negalėjo testis ilgai. Šėtoniškiesiems Teroristams koją pakišo infrastruktūra – senas, kai pasaulis ginčas – kuris vis dėlto yra viršesnis? Ne visi buvo tokie atsargūs ar žemiški, kaip Euronymous. Pelle Dead (Mayhem vokalas), nusišovė. Euronymous, nors ir skelbėsi humanistu, nufotografavo lavoną būsimiems albumų viršeliams. Kaukolės kaulų atplaišas jis pasiliko kaip talismanus.

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 1546 žodžiai iš 4741 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.