Būsto kreditų teikimas fiziniams asmenims vilniaus banke tvarka
5 (100%) 1 vote

Būsto kreditų teikimas fiziniams asmenims vilniaus banke tvarka

Įvadas

Lietuvos banko duomenimis, per 2003 metus bankų suteiktos paskolos padidėjo 52,4 procento (iki 12,1 milijardo litų). Būsto paskolų portfelis (įskaitant ilgalaikes paskolas būstui remontuoti) padidėjo du kartus – iki 2,321 milijardo litų. Pernai paskolų gyventojams rinka Estijoje padidėjo 45 procentais (iki 5,328 milijardo litų), o Latvijoje – 73 procentais (iki 3,809 milijardo litų).

Lietuvai dar yra kur stiebtis, mat ES valstybėse vien tik būsto paskolos sudaro apie 50-70 procentų bendrojo vidaus produkto. 2003-iųjų pabaigoje Lietuvoje bendras bankų vartojamųjų ir būsto kreditų portfelis sudarė 4,32 procento Finansų ministerijos prognozuojamo praėjusių metų šalies bendrojo vidaus produkto (BVP). 2002 metų pabaigoje būsto ir vartojamųjų paskolų rinka sudarė 2,26 procento BVP.

Anot Statistikos departamento, būsto paskolų rinkos plėtimasis buvo vienas pagrindinių veiksnių, lėmusių ūkių vartojimą ir BVP didėjimą. Daugiau nei pusė kreditų rinkos teko Vilniui, tačiau pastebima tendencija, kad aktyvėja būsto paskolų teikimas Kaune ir Klaipėdoje, nes šiuose miestuose atsigauna gyvenamojo būsto statybos.

Darbo tikslas:

Išnagrinėti būsto kreditų teikimą fiziniams asmenims „Vilniaus banke“ tvarką.

Uždavinys:

Paaiškinti „Vilniaus banke“ teikiamas būsto kredito fiziniams asmenims tvarką.

Kreditai pirkti būstą

Jei esate Lietuvos gyventojas, sulaukęs 18 metų, galite AB Vilniaus banke gauti kreditą pirkti būstą (namą ar butą).

Jei įkeisite kitą nekilnojamąjį turtą (būstą ar žemės sklypą), priklausantį Jums ar kitam turto įkeitėjui, pradinės įmokos nereikės – bankas suteiks būsto kreditą iki 100 proc. būsto vertės.

Jei pateiksite apdailos darbų sąmatą ir įkeisite kitą nekilnojamąjį turtą, papildomą kredito sumą pagal tą pačią būsto kredito sutartį galėsite skirti įsigyto būsto apdailai.

Kreditai suteikiami litais arba eurais. Kliento pageidavimu kreditas gali būti suteikiamas JAV doleriais.

Būsto kredito laikotarpis – iki 40 metų.

Perkamo būsto vertę turi nustatyti bankui priimtini turto vertintojai.

Turto vertinti nereikės ir perkamo būsto vertė bus nustatoma pagal jo pirkimo kainą, jei kredito suma neviršija 50 proc. būsto kainos.

Jei ketinate pirkti senesnės statybos būstą, kredito suma neturi viršyti 70 proc. perkamo būsto vertės.

Kredito suma gali būti iki 80 proc. perkamo būsto vertės, jei jis yra geros kokybės, nors ir pastatytas seniau kaip prieš 5 metus. Jei Jūsų perkamas būstas yra pastatytas ne seniau kaip prieš 5 metus, kredito suma gali būti iki 85 proc. perkamo būsto vertės.

Kredito suma gali būti iki 90 proc. perkamo būsto vertės, jei jis pastatytas ne seniau kaip prieš 3 metus.

Jei negalite įkeisti bankui kito nekilnojamojo turto, būtino pradinei įmokai finansuoti, tačiau Jūsų sukaupta nuosavų lėšų suma pradinei įmokai sudaro 5 proc. perkamo būsto vertės – Jūsų kreditas bus apdraudžiamas UAB Būsto paskolų draudimas (A.Jakšto g. 8/10, Vilnius, tel.(8 ~ 5) 262 2878), o jo suma galės būti iki 95 proc. būsto vertės.

Kreditas pervedamas į būsto pardavėjo sąskaitą. Papildomos kredito lėšos, skirtos įsigyto būsto apdailai, gali būti pervedamos į Jūsų nurodytą sąskaitą.

Palūkanos

Palūkanų normos dabar ypatingai patrauklios!!!

Galite pasirinkti Jums tinkamas palūkanas – fiksuotas arba kintamas.

Fiksuota metų palūkanų norma gali būti taikoma už būsto kreditus litais arba eurais. Ji nustatoma suteikiant kreditą, o vėliau kas 5 metai (jei kreditas litais) arba kas 5-10 metų (jei kreditas eurais) nustatoma iš naujo.

Kintama metų palūkanų norma gali būti taikoma už būsto kreditus litais, eurais ar JAV doleriais. Ji nustatoma suteikiant kreditą, o po to kiekvienais metais koreguojama kas 3, 6 arba 12 mėnesių, atsižvelgiant į atitinkamos trukmės VILIBOR (jei kreditas litais) arba LIBOR (jei kreditas eurais arba JAV doleriais).

Prievolių įvykdymo užtikrinimas

Bankui įkeičiamas perkamas būstas. Kartu gali būti įkeičiamas kitas būstas ar žemės sklypas, privačios nuosavybės teise priklausantis Jums ar kitam turto įkeitėjui. Įkeičiant namą, kartu įkeičiamas ir žemės sklypas. Įkeičiamas būstas apdraudžiamas bankui priimtinoje turto draudimo bendrovėje.

Bankas rekomenduoja Jums apsidrausti gyvybę UAB VB gyvybės draudimas ar kitoje draudimo bendrovėje. Tai apsaugos Jūsų šeimą nuo finansinių problemų atsitikus nelaimei.

Papildomos išlaidos

Apskaičiuojant kredito kainą, būtina atsižvelgti į draudimo, hipotekos lakšto registracijos išlaidas ir vienkartinį kredito dokumentų parengimo ir administravimo mokestį.

Kredito dokumentų parengimo ir administravimo mokesčio mokėti nereikės, jei apsidrausite gyvybę UAB VB gyvybės draudimas kaupiamuoju draudimu ne trumpesniam kaip 10 metų laikotarpiui.

Kaip gauti kreditą

Kreipkitės į Vilniaus banko artimiausio filialo ar skyriaus kredito padalinio darbuotoją ir užpildykite Kredito paraišką . Kartu su paraiška pateikite šiuos savo ir sutuoktinio dokumentus:

• pasus arba asmens tapatybės korteles;

• pažymas firminiuose darbdavių blankuose, pasirašytas įmonės vadovo ir vyriausiojo finansininko bei patvirtintas antspaudu, apie paskutinių 12 mėnesių darbo užmokestį, jei pagrindinis kredito grąžinimo šaltinis yra darbo
užmokestis, arba kitas pajamas liudijančius dokumentus (jei kreditas apdraudžiamas, pateikite du šių pažymų egzempliorius);

• socialinio draudimo pažymėjimus;

• jei turite finansinių įsipareigojimų kitoms finansų institucijoms – sutarčių kopijas.

Jei bankas priima sprendimą suteikti Jums kreditą, tuomet:

• atsidarykite AB Vilniaus banke sąskaitą, į kurią bus pervedamas Jūsų darbo užmokestis;

• pasirašykite kredito sutartį;

• pateikite bankui valstybės įmonės Registrų centro pažymą ir pažymėjimą;

• pateikite bankui turto įvertinimo ataskaitą, parengtą bankui priimtinų turto vertintojų (jei turtas bus vertinamas);

• pateikite įkeičiamo turto savininko gyvenamosios vietos apylinkės teismo leidimą sudaryti įkeitimo sandorį, jeigu įkeičiamas šeimos turto teisinį statusą turintis nekilnojamasis turtas, o įkeičiamo turto savininkas turi vaikų iki 18 metų;

• pateikite notaro patvirtintą būsto savininko sutuoktinio įgaliojimą įkeisti būstą;

• sudarykite Būsto pirkimo ir pardavimo sutartį ir įstatymų nustatyta tvarka ją įregistruokite;

• apdrauskite perkamą būstą bankui priimtinoje draudimo bendrovėje banko naudai ir pateikite draudimo liudijimą;

• įregistruokite įkeičiamo būsto hipotekos lakštą.

Jei ketinate pirkti būstą, kurio statyba dar nebaigta, galite jau dabar sudaryti kredito sutartį, o bankas perves kredito lėšas statybos bendrovei po to, kai sudarysite Būsto pirkimo ir pardavimo sutartį ir įregistruosite įkeičiamo bankui būsto hipotekos lakštą.

Kredito grąžinimas ir palūkanų mokėjimas

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1028 žodžiai iš 3425 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.