Dalykiniai ypatumai indijoje
5 (100%) 1 vote

Dalykiniai ypatumai indijoje

DARBO APLINKA

Padėtis darbo vietoje

Indai labai jautrūs savo padėčiai.Vyresniajam administratoriui išeinant iš kontoros, chaprasi neša jo portfelį. Babu nepaduos viršininkui arbatos, nes tai yra chaprasi pareiga. Vyriausybės lygmenyje veikia oficialūs nurodymai, smulkiai nustatantys valdininkų hierarchiją. Šeimos nariai gali neturėti formalaus titulo ar tarnybinės padėties, tačiau pagal giminės hierarchinį ryšį yra aukščiau visų kitų.

Vyresnumas

Indų kultūra palaiko pagarbą amžiui ir vyresnumui, ypač valstybinėse įstaigose. Diena, kurią asmeniui paskirta tam tikra pagrindinė alga, kai kuriais atvejais net valanda, kurią jis buvo priimtas į darbą, gali turėti įtakos jo vyresnumo įvertinimui: į tai atsižvelgiama skiriant darbuotoją tam tikroms pareigoms arba paaukštinant tarnyboje. Privačiame sektoriuje, kur pagrindinis akstinas yra pelnas, vyresnumas neturi tiek reikšmės, bet jis dar siejamas su patirtimi. Indas gali sutikti, kad viršininku būtų jaunesnis asmuo iš Vakarų, tačiau sunku viršininku pripažinti jaunesnį indą.

lndų darbo etika

Valstybinėse įstaigose darbuotojai vėluoja į darbą ir anksčiau iš jo išeina, o darbo valandomis jie laikosi principo: „Palik rytdienai tai, ką turėtum padaryti šiandien“. Indai nemėgsta tiesaus, atviro pasitarimo ar derybų stiliaus ir nepatikliai žiūri į „akiplėšas“ jaunesnius darbuotojus. Daugelis derybų ir svarstymų vyksta „užkulisiuose“. Šią tendenciją stiprina tai, kad didumą verslo įmonių turi privatūs savininkai, kurie jas ir valdo. Klausimai dėl naujų įsipareigojimų, ypač liečiančių nuosavą turtą, sprendžiami šeimoje prie pietų stalo. Kai kurie savininkai dar elgiasi su savo vadovais kaip su raštininkais, kurie paprastai būdavo pasirenkami už jų gebėjimą įsiteikti viršininkams, bet ne už sumanumą ir įgūdžius. Tačiau jaunesnioji darbuotojų karta, išsimokslinusi nesutinka, kad su jais būtų globėjiškai elgiamasi.

Drabužiai ir išvaizda

Kai kurie vyresniosios kartos indai mėgsta vilkėti kurtą (kurta — paprasti ilgi balti marškiniai) ir dotį (šešių metrų ilgio balto audeklo juosta, apsupta aplink liemenį). Senbuviai ant šių drabužių dar vilki ilgoką formalų apsiaustą Tačiau vyrai tradicinius drabužius vilki tik ypatingomis progomis. Galvos apdangalus tiurbanus dabar dėvi tik sikai. Valstiečiai mėgsta vilkėti paprastas dotis ir ant jų paprastą drabužį, panašų į apatinius marškinius. Daugiausiai dėvi vakarietiško stiliaus kelnes ir marškinius. Žiemą apsisiaučia antklode arba skara. Indės teikia pirmenybę savo sariams, vienai iš seniausių drabužių rūšių. Penkių šešių metrų ilgio audinio gabalas apsupamas aplink liemenį ir žemiau liemens, o likęs galas permetamas per petį. Neturtinga moteris gali apsieiti su dviem sariais vieną vilkėti, kitą skalbti, turtuolė gali jų turėti net ir 2000. Indijos vyriausieji vadovaujantys darbuotojai vasarą dažnai dėvi marškinius be kaklaraiščio, kelnes ir sandalus. Per karščius dėvimi lengvi „safari“ kostiumai, daugelis jaunesniųjų vadovų vilki vakarietiško verslo stiliaus kostiumais su kaklaraiščiais. Dirbančios moterys, nešioja ilgus laisvus sijonus ir kelnes iš šilko bei medvilnės. SĖKMĖS STRATEGIJA

Vaišės

Per verslo derybas bus vaišinama. Valgių ir gėrimų bus atnešta tiesiog į darbinį susitikimą, ar pietūs surengti restorane. Kai kuriais atvejais rengiamas kokteilių vakaras, į kurį pakviečiami įvairių rangų tarnautojai. Asmeninio susitikimo restorane atveju sąskaitą apmoka tas, kuris pakvietė susitikti. Nemandagu būtų siūlyti dalintis sąskaitą. Jeigu jūs jį pakvietėte, turėtumėte apmokėti. Jei esate daug aukštesnio rango darbuotojas, primygtinai siūlykitės apmokėti sąskaitą, neatsižvelgdami į tai, kuris kurį pakvietė.

Pietūs indų namuose

Kurį laiką pabendravęs su atvykusiu verslininku, indas gali pakviesti jį į savo namus. Jų maistas gali būti puikus, kruopščiai paruoštas, o patiekalai tokie, kokių nerasite net geriausiuose restoranuose, tarp jų: žuvys, aviena, ožkiena, vištiena, aštrūs daržovių patiekalai, lęšiukai ir ryžiai, paskaninti šafranu, kmynais arba cinamonu. Daugelis verslininkų vegetarai, daugelis jų nepakenčia alkoholio ant savo vaišių stalo.

Tokiame pobūvyje galite rasti nuo 4 iki 50 žmonių. Dažniausiai paruošiamas švediškas stalas, Galite atsivesti ir draugę ar draugą, tačiau, jei numatomas „susėdimas prie stalo“, reikėtų iš anksto perspėti šeimininkus.Indai yra svetingi žmonės, stengiasi palaikyti gerus santykius su vakariečiais. Tačiau, norint pasiekti tikro draugo padėtį, reikia laiko ir kantrybės. Indų verslo bendruomenė paprastai būna konservatyvi, o jos nariai linkę pasirinkti draugus pagal savo charakterį. Draugiškų“ santykių megzti neskubėkite.

Atidžiai rinkitės partnerį

Visų pirma partneris turėtų atitikti aukštos klasės vadovavimo ir gero firmos įvaizdžio reikalavimus. Svarbūs kriterijai yra ir esminiai verslo įgūdžiai, pastovus finansinis pajėgumas, mažiau partnerio rinkos dalis.Turint omeny kultūrinius skirtumus, reikėtų įvertinti vadovavimo stilių ir įžvalgumą.Daugelis bendrovių ieško partnerių Indijoje 49—51 arba 50—50 procentų pagrindu, norėdamos patekti į Indiją ir tikėdamosi vėliau perimti įmonę, visiškai pašalinę
partnerį arba sumažinę jo akcijas iki minimalaus kiekio. Indijos bendrovės partnerystę laiko priemone laimėti reikiamo laiko, įgyti technologijų ir patyrimo, kad galėtų dalyvauti pasauliniame versle. Prieš įforminant sutartį, būtina išsiaiškinti partnerystės tikslus.

10 patarimų pradedantiems verslą Indijoje

1. Prieš vykdami į šalį, sudarykite susitikimų tvarkaraštį. Susitikite su prekybos banko arba vienos iš Indijos finansinių įstaigų arba Indijos pramonės plėtros banko atstovu. Kreipkitės į profesionalų teisininką, kuris konsultuoja bendrų įmonių ir bendradarbiavimo klausimais. Iš pradžių reikėtų susitikti su kuriuo nors iš valdžios, valstijos ar federaliniu pareigūnu. Palikite laiko nenumatytiems, neparengtiems susitikimams.

2. Užmegzkite ryšius Indijoje.

3. Neapsistokite ties pirmu sutiktu draugišku asmeniu. Turėkite omeny, kad renkantis partnerį reikia kantrybės ir įžvalgumo.

4. Ištirkite galimus varžovus.

5. Būkite kantrūs. Nemanykite, kad per pirmą apsilankymą padarysite didelį atradimą arba sudarysite sutartį.

6. Neabejokite dėl Indijos teisinės sistemos veiksmingumo. Ji yra stipri ir sukurta pagal vakarietiškąjį modelį. Venkite neteisėtų sutarčių taktikos. Nereikės nei kyšininkavimo, nei papirkinėjimo, jeigu turėsite gerą gaminį ir truputį kantrybės.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1009 žodžiai iš 3289 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.