Darbas ligoninese
5 (100%) 1 vote

Darbas ligoninese

Tvirtinu:

VŠĮ Anykščių raj. Savivaldybės ligoninės

Vyr. gydytojas

Dalis Vaiginas

Slauga- tai procesas, kai bendrauja žmogus su žmogumi. Bendravimas yra nuoširdžios slaugos pagrindas. Supratimas ir bendravimas reikalauja pasitikėjimo ir tikėjimo kito žmogaus svarbumu, verte, unikalumu, gerumu ir žmogaus sugebejimu palenkti save reikiama linkme. Tik bendravimas yra visos slaugos sistemos pagrindas. Slaugytojai turi išmanyti bendravimą ir žinoti, kaip geriausia elgtis su pacientais, tuo metu, kai jie yra nusivylę, pikti, prislėgti ar jiems sunku bendrauti su kitais asmenimis. Bendravimas slaugant neturi būti įvertintas kaip savaime suprantamas veiksmas. Geras bendravimas- sėkmingos slaugos pagrindas. Atlikdami įvairias užduotis (pvz: pacientų priėmimas, išleidimas, priešoperacinis laikotarpis, pooperacinis laikotarpis ir k.t) slaugytojai turi sugebėti imtis iniciatyvos ir mokėti bendrauti su pacientais. Pacientams gali prireikti patarimo, nuraminimo, rekomendacijos, paaiškinimo ar draugiško ir nuoširdaus bendravimo. Kaip slaugytojas sugebės tai atlikti, priklauso nuo jo įgūdžių, žinių ir patirties. Bendravimas pagrįstas kito žmogaus supratimu. Kiekvienas žmogus turi įgimtą gebėjimą rūpintis savimi, asmeniškai, nuolat ką nors daryti dėl savo sveikatos ir gerovės. Jis turi mokėti valdyti aplinką. Slaugytojas tik padeda pacientui, organizuoja įsijungimą į visuomenės gyvenimą, bendradarbiavimą su kitais žmonėmis, padeda pacientui kurti ir planuoti sveiką ir įdomų gyvenimo būdą. PSSO apibrėžimas:

„Sveikata yra visiškos fizinės, protinės ir socialinės gerovės būsena, o ne vien tik ligos ar negalės nebuvimas.“

1

1988m. įstojau į Panevėžio A.Domaševičiaus medicinos mokyklą. Ten, įsigijusi med. sesers specialybę, 1991m. pradėjau dirbti Anykščių raj. Centrinėje ligoninėje vaikų ligų skyriuje. Vėliau dirbau infekciniam skyriuje ir vidaus ligų skyriuje, suaugusiųjų stacionaro palatine med. seserimi. Šiemet jau bus 6 metai kaip dirbu ligonių priėmimo kambaryje bendrosios praktikos slaugytoja vieno etato krūviu. Bendras darbo stažas- 13 m.

Priimamojo patalpos

Mūsų ligonių priimamasis turi pagrindinį kabinetą, į kurį kreipiasi visi ateinantys ligoniai. Čia jie registruojami, pildoma reikiama dokumentacija, juos apžiūri gydytojas, atliekamos būtinos procedūros. Yra kraujo paėmimo kabinetas, taip pat vonios kambarys, kur ligonai prausiami, rengiami, mažoji operacinė-šioje patalpoje tvarkomos žaizdos, priimamojo vedėjo kabinetas, personalo poilsio kambarys ir kitos pagalbinės patalpos. Mūsų skyriuje dirba 10 fizinių asmenų: skyriaus vedėja, 7 bendrosios praktikos slaugytojos- iš jų viena vyr. slaugytoja ir dvi slaugytojų padėjėjos.

Mano darbo diena prasideda budėjimo priėmimu. Priimant budėjimą, ypatingai atkreipiamas dėmesys į ligonį, išsiaiškinu, koks gydytojas jį apžiūrėjo, kokie tyrimai užsakyti ar atlikti, kokia pagalba jam suteikta, perspėjama apie tai, kas nepadaryta ir reikia atlikti. Perimu raktus nuo rakinamų spintu, durų. Informuojama, kokių vaistų trūksta, ar nesugedęs EKG aparatas, ar pakankamai yra bintų, gipso bintų. Perimu med. inventorių, vaistus. Jei nėra anbulatorinių ligonių, tuomet pirmoje dienos pusėje yra guldomi planiniai ligoniai.Į mūsų ligoninės priimamąjį kreipiasi įvairaus amžiaus žmonės pradedant naujagomiais ir baigiant garbaus amžiaus žmonėmis. Kreipiasi ne tik iš Anykščių miesto ir rajono, Lietuvos miestų, bet ir pasitaiko užsienio piliečių. Žinoma, yra priimami visi, kuriems reikia suteikti būtinąją pagalbą. Pirmumą suteikiu sunkesnės būklės ligoniui ar vaikui. Iškviečiu skyriaus vedėją, kuri apžiūri ligonį. Terapiniam ligoniui, jei jis neturi EKG iš pirminio centro, ir, jei reikia, užrašau kardiogramą.Perspėju ligonį, ką reikia atlikti, paaiškinu procedūros reikalingumą ir papasakoju eigą. Padedu ligoniui nusirengti, atsigulti ant kušetės. Specialiu geliu suvilgytu tamponu sudrėkinu paciento krūtinę ties taškais, kuriose tvirtinsiu elektrodus. Sudedu elektrodus. Tuo pačiu tamponu sudrėkinu elektrodus, kuriuos uždedu ant rankų ir ant kojų. Užrašau kardiogramą. Tai atlikus, nuimu elektrodus, nuvalau paciento krūtinę vienkartine servetėle, padedu atsikelti, apsirengti. Jei nepaskirta daugiau procedūrų, pradedu pildyti hospitalizacijai reikalingą dokumentaciją. Paprašau iš ligonio paso, sveikatos draudimo pažymėjimo, pensininko ar invalidumo pažymėjimo, jei nedirbantis- bedarbio pažymėjimą.Visus guldomus ligonius registruoju į hospitalizacijos žurnalą. Toliau pagal pateiktus dokumentus pildau gydymo stacionare istoriją F.Nr.003/yL. Ligos istorijoje atžymiu, ar ligonis nejautrus vaistams, jei jautrus, užrašau kuriems; ar neturi žalingų įpročių, kuo yra sirgęs, ar neoperuotas, kokių turėjęs traumų. Taip pat užrašau į kurį skyrių buvo siųstas, ir kokia siuntimo diagnozė. Taip pat turi būti užrašytas ligos istorijos numeris, atvykimo į skyrių, pirmojo gydytojo apžiūrėjimo laikas, guldymo data ir į skyriaus,į kurį guldomas ligonis, pavadinimas. Toliau pildoma temperatūros kortelė. Kūno temperatūros pakitimas rodo, kad kažkuri organizmo funkcija sutrikusi. Prieš matuojant temperatūrą tai svarbu paaiškinti pacientui. Kaip ir prieš kiekvieną procedūrą,
nusiplaunu rankas, užsimaunu diagnostines pirštines, pacientą patogiai pasodinu, prasegu drabužius, vienkartine servetėle išsausinu paciento pažasties sritį. Įdedu termometrą į pažasties centrą, nuleidžiu ligonio ranką, priglaudžiu prie krūtinės.Termometrą laikome 5-10 min..Pasibaigus laikui termometrą ištraukiu, nuvalau, nuplaunu šiltu vandeniu su muilu, nusausinu ir dezinfekuoju. Nusimaunu pirštines, nusiplaunu rankas. Termometro rodmenis įrašau į temperatūros kortelę. Toliau pildomas paskyrimo lapas, išrašyto iš stacionaro asmens statistinė kortelė ir t.t

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 878 žodžiai iš 2795 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.