Darbo ekologija ir priešinimasis permainoms
5 (100%) 1 vote

Darbo ekologija ir priešinimasis permainoms

6 Darbo ekologija ir priešinimasis permainoms

Darbo ekologija ir permainos

Negalime išvengti toli siekiančio restruktūrizavimo proceso.

Centrinių restruktūrizavimo teorijos faktorių ateinančiais „ekologiniais dešimtmečiais“.

Ekosisteminė perspektyva gali patiekti statybines plytas vadovavimo ir darbo organizavimo teorijai ir apskritai permainų veiklai.

Kasdienines permainas ne visada galima pastebėti.

Bet kuriame permainų procese, kuris trunka tam tikrą laiką, susiduriame su ypatingu reiškiniu – pasipriešinimu. Pasipriešinimu laikome sąmoningą ar nesąmoningą žmonių ar grupių opoziciją permainoms.

Pasipriešinimo išvengimas ar kelio jam užkirtimas yra svarbi viso sėkmingo pertvarkymo ir ypač į aplinką orientuoto pertvarkymo garantija.

Bendrovės viena po kitos ateityje plėtos ir įgyvendins su aplinka susijusio restruktūrizavimo strategijas, o jų vykdymas turės derintis su organizacijos ekologiniais principais. ir remdamasi savo patirtimi.

Organizacijos ekologiniai principai, susiję su permainų procesais

l Situacija. Ant streiko slenksčio

Problema. Problemos sprendimui reikia rasti prityrusį žmogų, jam suteikti plačius įgaliojimus.

Jis turi išspręsti konfliktą ir grąžinti verslą į konstruktyvias vėžes. Netrukus po to, apibūdindamas situaciją, jis iškėlė tokią hipotezę.

Hipotezė Vadovybė ir darbininkai neteisingai įsivaizduoja, kad jų interesai susikerta. Jie veikia vieni prieš kitus, kad apgintų savo pačių interesus. Šis neteisingas supratimas ir yra konflikto pagrindas. Konfliktą galima išspręsti, jeigu abi šalys pripažins bendrą interesą, kad verslas turi išlikti ir toliau plėtotis.

Organizacinis ekologinis paaiškinimas: ekosistemoje visi komponentai priklauso vieni nuo kitų dėl jų pačių egzistencijos. Organizacijos individai ir grupės tarpusavyje priklauso vienas nuo kito ir turi aukštesnius bendrus interesus.

Jau seniai verslo bendrija laiko, jog kova tarp skirtingų grupių ar lygių yra natūrali ir neišvengiama. Pavyzdžiui, derybose dėl atlyginimų dera dar pakalbėti apie dalyvaujančias „šalis“. Jeigu sugebėsime pažvelgti anapus tariamai konfliktuojančių interesų, rasime nemažai sprendimų, kurie šiaip yra blokuojami.

Į „interesų konfliktus“ galima žiūrėti kaip į nesusipratimus arba blogos komunikacijos rezultatą.

Viskas yra tarpusavy susiję

2 situacija. Komunikacijos suirimas korporacijos vadovybėje

Organizacinis ekologinis paaiškinimas: individai ir (arba) žmonių grupės gina savo teritoriją nuo įsibrovėlių ir hierarchinius postus nuo konkurentų.

Nevaržomai bendradarbiauti, paprašyti sektoriaus pagalbos, sprendžiant sunkius klausimus, nemenkindamas savo orumo.

Neracionalų poelgį galima interpretuoti kaip natūralių procesų, kuriuos turime traktuoti konstruktyviai, išraišką.

3 situacija. Stiprėjanti kompetencija didina produktyvumą

Nuolat randama smulkmenų, kurias reikėjo pataisyti.

Organizacinis ekologinis paaiškinimas. Mažų krūvių komponentai (indukcija) gali duoti didelių krūvių efektus ekosistemoje ir organizacijose. Didelių krūvių komponentai (indukcija) gali duoti mažų krūvių efektus ekosistemoje ir organizacijose.

„mažas kupstelis gali apversti didelį vežimą. Didelis vežimas negali apversti mažo kupstelio“.

Mažas poveikis gali sukelti didelių pasikeitimų. Šito pavyzdys gali būti bendrovė, kuri rengėsi įvesti naują darbo laiko apskaitos sistemą.Darbuotojai visi iki vieno protestavo prieš naują darbo laiko apskaitos sistemą.

4 situacija. Apyvartos smukimas

Prekybos sustingimo priežastis yra ta, jog klientai nebepasitiki bendrove, nes bendrovė per dažnai kaitaliojo savo profilį.

Organizacinis ekologinis paaiškinimas: visoms sistemoms ir organizacijoms yra būdingas teorinis optimalus atvirumo lygis:

— uždaros sistemos ir monokultūros išsigimsta ir išnyksta;

— visiškai atviros sistemos netenka savo vientisumo, identiškumo ir fokuso.

Uždarų sistemų“ principą – verslai, kurie nereaguoja į rinkos impulsus ir gyvena savo uždarame pasaulyje. Įvairovė yra teigiamos „įtampos“ ir kartu stabilumo kriterijus. Būtina siekti pusiausvyros tarp imlumo rinkos signalams ir ilgalaikio vientisumo bei identiškumo

5 situacija. 10% produktyvumo padidėjimas

Numatytas mokymas, kad tarnautojus būtų galima perkelti toje pačioje organizacijoje.

Kai kuriems buvo pasiūlyta atleidimo pašalpa. Buvo ištyrinėtos įdarbinimo galimybės kitose bendrovėse. Pasamdytas neetatinis konsultantas.

Organizacinis ekologinis paaiškinimas: visi ekosistemos komponentai turi funkciją. Visi poelgiai organizacijoje turi funkciją.

Jeigu komponentai arba poelgiai pasikeitė arba tapo pašalinti, esmingesnės funkcijos turi užimti jų vietą.

Nesąmoningas ar slaptas solidarumas su tais, kurie dėl produktyvumo kėlimo turėjo prarasti darbą. Tik atsižvelgus į šį motyvą, buvo galima įgyvendinti reikiamas priemones.

Pasipriešinimas išreiškia norą išlaikyti funkciją.

6 situacija. Blogai dirbanti vyriausybinė organizacija

Prastai panaudojamas laikas, yra daugybė netoleruotino klientų aptarnavimo įstaigoje atvejų, organizacija, kuri vadovaujasi lygybės principais, būdingi smarkūs ginčai tarp bendradarbių ir kova dėl valdžios.

Konkurencija tarp bendradarbių ir kova dėl valdžios buvo individualių bandymų nustatyti hierarchiją ten, kur jos
nebuvo, išraiška.

Sprendimas. Programa numatė pakeisti visą atsiskaitymo tvarką. Uždrausti susirinkimai, neturintys aiškios temos. Profesinių sąjungų atstovai, įpratę kreiptis tiesiogiai į bet kurį jiems reikiamą lygį, buvo nukreipiami pas atsakingą asmenį.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 769 žodžiai iš 1526 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.