Deformuojamų kietų kūnų mechanika dokumentas
5 (100%) 1 vote

Deformuojamų kietų kūnų mechanika dokumentas

DEFORMUOJAMŲ KIETŲ KŪNŲ MECHANIKA

1,Apkrova-Tai pagrindinis terminas kalbant apie įvairius krūvius, dėl kurių struktūra ar jos elementas įsitempia, įskaitant vėjo, sniego apkrovas. Taip pat apkrovas, kylančias dėl netikėto žmogaus poveikio ar daikto svorio.

Apkrovos buna išorinės ir vidinės.

2,Išorinės jėgos- tai apkrova, kuri kuri veikia į kūną iš tos pusės kur kūnai susiliečia su jomis.

Vidinės jėgos- šios jėgos priešinasi tų išorinių jėgų poveikiui.

3.Vidinės jėgos intensyvumo matas yra įtempimas. Įtempimas tai vektorius, kurio kryptis tokia pati kaip tame taške veikiančios vidinės jėgos, o didumas prilygsta vidutinei vidinei jėgai, tenkančiai ploto vienetui. Vienetai N/mm2 =Pa.

4. Normaliniai įtempimai(σ) yra tie kurie statūs plokštumai, o sukimo metu apkrauto kūno viduje atsiranda tangentinai įt.(τ). Tangentiniams įtempimams galioja Huko dėsnis. . Huko dėsnis: Išilginė deformacija tiesiogiai proporcinga normaliniam įtempimui. Proporcingumo koeficientas E (tamprumo modulis). Kiekviename strypo ruože veikia skirtinga strypo jėga, todėl kiekvienas ruožas susitrauks arba pailgės skirtingai. Kad surasti bendrą pailgėjimą arba sutrumpėjimą nustatom atskirų rūšių pailgėjimus ir sutrumpėjimus ir susumuojam.

5. Leistinieji įtempimai- tai tokie įtempimai kurius apskaičiuojame pagal formulę:

σ=lim(▲A-0)dFn/dA, τ=lim(▲A-0)dFt/dA,

A-skerspjūvio plotas

dFn statmenaspjūviui A, dFt- lygiagretus pjūviui A.

6. Leistinieji įtempimai- tai tokie įtempimai, kurie negali buti didesni, kad medž. stiprumas butų pakankamas veikiant apkrovai. šiuos įtempimus susirandame žinynuose

7. Stiprumas- yra medžiagos gebėjimas priešintis apkrovai, be irimo.

Stiprumo sąlyga: Paskaičiuoti įtempimai turi būti mažesni už leistinus įtempimus (arba lygūs), kuriuos priklausomai nuo medžiagos surandam žinyne.σ<=σadm, τ<=τadm.

8.Nagrinėsim atvejį kai susidaro tik ašinės jėgos. Ašinės jėgos gali strypą arba veleną tempti arba gniuždyti. Sprendžiant uždavinį, tam kad nustatyti vidinę įrąžą reikia susumuoti visas susidariusias jėgas iki pasirinkto pjūvio. Įražas pradedame skaičiuoti nuo laisvo strypo galo. Tempiant strypas ilgėja, gniuždant trumpėja, todėl deformacija gaunama su + arba -. Pailgėjus strypui skersmuo sumažėja.

9. Sukimu vadiname tokią stypo deformaciją, kai jos skerspjūvyje atsiranda įrąža- sukimo momentas Ts. Pagal pjūvių metodą sukimo momentas bet kuriame sukamo strypo pjūvyje yra lygus išorinių sukimo momentų (veikiančių iš kairės arba iš dešinės iki pasirinkto pjūvio) algebriniai sumai.

Sumuojant momentus pasirinkim ženklų taisyklę. Jeigu išorinis momentas stengiasi pasukti atskirą strypo dalį pagal laikrodžio rodyklę (žiūrint nuo pjūvio pusės) tokį sukimo momentą laikysime teigiamu, o jeigu prieš tai minusas.

10. Pagal pjūvių metodą lenkimas gali būti:

a)grynas lenkimas- jeigu sijos skerspjūvyje atsiranda tik 1 įrąža lenkimo momentas ML, o ašinių jėgų ir skersinių jėgų nėra.

b)plokščiasis lenkimas, jeigu sijos skerspjūvyje veikia 2 įrąžos (lenkimo momentas ir skersinė jėga Q).

11. Lenkimo momento nustatymo taisyklė. Lenkimo momentas ML bet kuriame sijos pjūvyje yra lygus visų išorinių momentų veikiančių iki pasirinkto pjūvio iš kairės arba iš dešinės algebrinei sumai. Įlinkis ir deviacija priklauso nuo išorinių sijos apkrovų ir nuo apkrovos pridėties taško.

12. projektiniame skaičiavime žinant T ir τadm galėtume skaičiuoti koks turėtų būti veleno skersmuo ploniausioje vietoje.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 572 žodžiai iš 1110 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.