Draugystė
5 (100%) 1 vote

Draugystė

DRAUGYSTĖ

Po šeimos tikriausiai didžiausią įtaką mūsų gyvenime turi draugystė. Jei šeimos mes negalime pasirinkti, tai draugus, atvirkščiai, renkamės patys. Draugų įtaka gali būti juntama mūsų aprangoje, mūsų pasaulėvaizdyje. Ji gali lemti, kokią muziką mes mėgstame, mūsų interesus, netgi mūsų kalbėjimo būdą. Iš tiesų draugai gali smarkiai paveikti, o kartais netgi pakeisti mūsų nuomonę, nuostatas, požiūrį į gyvenimą.

Teoriškai mūsų draugu gali tapti kiekvienas žmogus – kaip kad kiekvienas žmogus gali būti laikomas mūsų artimu. Tačiau gyvenime nekiekvieną sutiltą ir nekiekvieną pažįstamą laikome savo draugu. Kad ir kiek daug įvairiausių žmonių būtų greta, galime jaustis vieniši ir ilgėtis draugo.

KUO MUS TRAUKIA KAI KURIE ŽMONĖS?

Žmonės ieško draugystėje ne visai tų pačių dalykų: vienas labiau nori gauti, kitas –duoti; vienas pats nori būti suprastas, kitas – suprasti draugą, pažinti kitokį žmogų; vienam reikia kitų pagalbos, kitas trokšta pats būti reikalingas kitiems. Žmogus žmogui nelygus. Mūsų norą susidraugauti su kokiu nors žmogumi taip pat gali lemti labai skirtingi veiksniai. Štai kai kurie jų:

 Panašūs pomėgiai, interesai,

 Skirtingi pomėgiai ir interesai,

 Panaši į mūsų kito žmogaus prigimtis,

 Nepanaši, išskirtinė, ypatinga kito prigimtis,

 Patraukli, maloni, įdomi išvaizda,

 Stipri, įdomi kito asmenybė,

 Aplinkybės, kuriose atsidūrę patyrėme kito pagalbą,

 Aplinkybės kuriose mes buvome reikalingi kitam.

NERAŠYTOS DRAUGYSTĖS TAISYKLĖS

Visi žmonių santykiai remiasi tam tikromis neformaliomis taisyklėmis, draugystė – tai pat. Tikriausiai atrodo, kad skirtingose kultūrose turėtų skirtis ir draugystės taisyklės, tačiau tyrimai liudija, kad nerašytas draugystės kodeksas visur panašus:

 Dalintis naujienomis apie savo laimėjimus ir patirtį.

 Teikti emocinę paramą (suprasti, užjausti, palaikyti).

 Savo noru teikti materialinę pagalbą.

 Grąžinti skolas ir atlyginti už paslaugas.

 Stengtis, kad draugui būtų malonu su tavimi.

 Tikėti ir pasitikėti kitu.

 Ginti draugą už akių.

 Nekritikuoti draugo santykių su kitais ir nepavyduliauti.

 Nekritikuoti draugo nei viešai, nei už akių.

 Saugoti patikėtas paslaptis.

 Nepamokslauti ir neįkyrėti draugui.

 Gerbti draugo vidinį pasaulį ir autonomiją.Draugystė – neatsiejama meilės dalis, vienas iš jos etapų. Idealiausia, kai nuoširdi, artima draugystė perauga į meilės santykius.

Daugystė – būtinas ir labai svarbus meilės etapas. Pagrindinis draugystės tikslas ir užduotis – pažinti vienas kitą, suprasti vienas kito jausmus, bendravimo stilių, susipažinti su artimiausiais draugais, šeimos nariais. Svarbu įsigilinti į draugo pasaulėžiūrą, jo vertybes ir rasti bendrus sąlyčio taškus. Tai be galo svarbu, nes psichologų nuomone, jei konfliktai kyla dėl pasaulėžiūrų nesuderinamumo ar vertybių skirtingumo, tai tokie konfliktai paprastai yra neišsprendžiami. Jei tu esi tikintis, o tavo draugas yra abejingas ar net priešiškai nusiteikęs Dievo ir bažnyčios atžvilgiu, greičiausiai laikui bėgant tai taps bendravimo konfliktų priežastimi, ir vienam iš jūsų teks nusileisti, atsisakyti savo vertybių arba išsiskirti. Todėl draugaujant svarbu dalintis svajonėmis, planais, idėjomis, troškimais, norais. Manau, kad daugelis sutiksite, jog į sąvoką „pažinti žmogų“ įeina ne tik teigiamų savybių akcentavimas, bet ir neigiamų charakterio bruožų, silpnybių, ydų pažinimas. Visa tai anksčiau ar vėliau išryškėja, tad geriau išsiaiškinti kai kuriuos dalykus iki tol, kol dar nepadaryti rimti sprendimai.

DRAUGYSTĖS IŠIRIMO PRIEŽASTYS :

 Fizinis atsiskyrimas

 Naujų draugų atsiradimas

 Sumažėjęs senų draugų patrauklumas

 Trukumai draugystėje dėl mylimojo (-osios) atsiradimo ar vedybų.

Todėl galima manyti, kad draugystės išlaikymui svarbūs priešingi dalykai :

 Fizinio atsiskyrimo nebuvimas

 Ištikimybė

 Toliau mėgti savo draugus

 Išlaikyti tokį gyvenimo stilių, kuris leistų palaikyti draugystę

KUO ŽAVI DRAUGYSTĖ

Nerastumėte Žemėje žmogaus, kuris nebūtų susimąstęs, kas gi yra draugystė, kuo ji traukia, keri, dėl ko nepraranda savo vertės. Ir kodėl, jeigu draugo neturite, jaučiate, jog kažko trūksta? Trūksta net tuo atveju, jeigu jūsų santykiai su kolektyvu klostosi palankiai, bičiulių į valias, sutariate su tėvais, broliais ir sesėmis?

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 696 žodžiai iš 1316 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.