Ekija
5 (100%) 1 vote

Ekija

Sostinė: Praha

Santvarka: respublika

Gyventojų skaičius: 10.3 mln.

Plotas: 78 864 km2

Valstybinė kalba: čekų

ES šalis kandidatė nuo: 1997 m.

Valiuta: Čekijos krona

Čekija – labiausiai industializuota Vidurio Europos šalis, turi modernų ūkį, joje aukštas pragyvenimo lygis.

Čekija – buvusi po Pirmojo pasaulinio karo susikūrusios nepriklausomos Čekoslovakijos valstybės dalis. 1993 m. Slovakija atsiskyrė nuo Čekijos taip taikiai, kad tos skyrybos buvo pavadintos aksominėmis.

Praha – viena gražiausių Europos sostinių. Šiame senoviniame mieste šalia istorinio centro išaugo milžiniškas prekybos centras. Ir pramogauti, ir verslo reikalais į Prahą atvyksta daug žmonių.

Čekijos sostinė Praha garsi bažnyčiomis su paauksuotais stogais, dėl kurių vadinama Auksine Praha.

Karolio tiltas Prahoje jungia Senamiestį rytiniame Vltavos upės krante su Mažuoju miestu vakariniame krante. Senovėje šis 400 m ilgio tiltas buvo ne tik svarbiausia miesto arterija, bet ir eisenų kelias karūnacijų ir kt. valstybinių švenčių metu. Kontrreformacijos metu ant jo pastatyta 30 šventųjų statulų; pasakojama, kad pamaldūs pėstieji eidami per tiltą prieš kiekvieną statulą nusiimdavo kepurę.

Daugiau kaip prieš keturis šimtmečius Prahos rotušės fasade įtaisytas astronominis laikrodis tebetraukia turistus. Jis ne tik laiką rodo, bet ir saulės bei mėnulio fazes, žvaigždžių judėjimą, lygiadienius ir švenčių dienas. Kiekvieną valandą giltinė apverčia smėlio laikrodį ir patraukia varpo virvę. Pro dureles virš laikrodžio išeina dvylika apaštalų.

Prahoje čekas režisierius Milošas Formanas filmavo filmą apie Mocartą (“Amadėjus”, 1984), šiame mieste sukomponavusį geriausius savo kūrinius ir labai jį branginusį.

Pasaulyje žinomas čekų Bohemijos krištolas, porcelianas ir stiklas, pastarasis gaminamas Vakarų Čekijoje iš smulkučio smėlio. Viduramžių amatininkai garsėjo įstabiais vitražais. Šiandien Bohemijos stiklo dirbiniai vertinami dėl kokybės ir dailumo.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 293 žodžiai iš 552 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.