Ekija2
5 (100%) 1 vote

Ekija2

Iki pietų išvyksite iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pravažiuosite daugybę miestų ir miestelių: Augustavą, Lomžą, Varšuvą, Čenstakavą, Katovicus; nuvažiuosite apie 650 km.

Lenkija, didžioji mūsų kaimynė, yra septinta pagal dydį Europos valstybė. Mums ji yra tarsi vienas iš „langų“ į Europą. Žemėlapyje šalis atrodo kaip plati lyguma. Tik pietuose, pagal Čekijos ir Slovakijos sieną, driekiasi Tatrų, Sudetų ir Beskidų kalnai.

Kelias eis per Augustavo miestą, kurį išgarsino XIX a. antroje pusėje pastatytas 102 km ilgio kanalas. Tai buvo Lenkijos technikos laimėjimas.

Neliks nuošalyje legendomis apdainuota šalies sostinė Varšuva. Miestas, turintis per tūkstantį istorinių paminklų, kelis sykius buvo griaunamas ir vėl klestėjo. Dabar į sostinę skverbiasi bankų ir verslo gijos iš viso pasaulio, kyla stiklu tvieskiantys dangoraižiai.

Naktis autobuse.

Čekija yra neaukštų kalnų ir aukštumų kraštas. Plotu ji nedaug didesnė už Lietuvą, neturi išėjimo prie jūros.

Čekija – senų tradicijų šalis, garsėjanti knygų leidyba, aukštosiomis mokyklomis, gausybe muziejų. Nuo seno ji vadinama „Europos konservatorija“.

Čekija turi gilias įvairių pramonės šakų plėtojimo tradicijas. Ir šiandien čia nestinga nagingų ir darbščių meistrų. Todėl visuose šalies miestuose ir miesteliuose atvykusiems siūloma gausybė stiklo, krištolo, porceliano, bižuterijos, avalynės ir dar devynios galybės kitų gaminių.

Pietvakarinėje Čekijos dalyje – Vidurio ir Pietų Moravija. Moravija – ne vien turizmo kraštas, bet ir pramoninis regionas. Čia kasama akmens anglis.

Nors Čekija didžiuojasi savo alumi, tačiau Pietų Moravijoje populiaresnis yra vynas. Moraviečiai savo kraštą vadina “saulės ir vyno kraštu“, nes čia auginamos vynuogės, daromas vynas. Kiekvieną rudenį rengiami vyno festivaliai.

Rytą atvyksite į Moravijos regioną. Aplankysite unikalią ankstyvojo baroko stiliaus Kromeriž pilį – buvusią arkivyskupo Karlo Lichtenšteino rezidenciją. Jis surinko geriausių Europos meistrų paveikslų kolekciją, unikalių knygų ir spaudinių biblioteką. Apžiūrėsite paveikslų galeriją, senąją biblioteką bei pasitarimų salę su 30 venecijietiško stiklo sietynų. Pilis įrašyta į UNESCO Pasaulinio kultūros paveldo sąvadą.

Pasivaikščiosite po Kvetna parką, kuris primena Versalio garsiuosius sodus. Tarp sodo takelių ir klombų pastatyta aštuonkampė rotonda, dekoruota freskomis ir barokiniais lipdiniais, kur ilsėdavosi dvasininkai.

Atvyksite į senąją Moravijos sostinę – Olomoucą. Miestas išsaugojo vaizdingą senamiestį, turi senąjį universitetą. Mieste tvyro austriška dvasia, nes iki Pirmojo pasaulinio karo pietvakarinė Čekijos dalis priklausė Habsburgų imperijai.

Pasivaikščiosite po romantišką dvasią išlaikiusį senamiestį, nusėtą mitologines būtybes vaizduojančiais fontanais. Rotušės aikštėje pasigėrėsite įspūdinga 35 m aukščio paauksuota barokine švč.Trejybės kolona. Miesto pasididžiavimas – Rotušės bokšto laikrodis (1949 m.) su kas valandą judančiomis darbininkų, kolūkiečių, mokslininkų ir inteligentų skulptūromis.

Aplankysite šv.Vaclovo neogotikinę katedrą, kurioje vienuolikmetis kompozitorius Mocartas sukūrė Šeštąją simfoniją F-dur, gyvendamas Olomouce su tėvu du mėnesius.

Nakvynė viešbutyje

Ryte vyksite į pasaulinės reikšmės archeologinę ir geologinę vietovę, susiformavusią prieš milijonus metų. Trokštantiems pajusti požemių karalystės dvasią, jos vėsą – puiki galimybė apsilankyti Balcarka arba Punkevni urvuose. Praeisite įvairaus dydžio ir ilgio galerijomis, salėmis bei labirintais; pasigėrėsite požeminiais ežerais.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 526 žodžiai iš 984 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.