Frezavimas frezavimo staklės
5 (100%) 1 vote

Frezavimas frezavimo staklės

FREZAVIMO STAKLĖS klasifikuojamos: konsolinės frezavimo staklės, bekonsolinės frezavimo staklės, išilginio frezavimo staklės, nepertraukiamo frezavimo staklės, frezavimo – kopijavimo staklės, išdrožų velenuose frezavimo staklės, specialios frezavimo staklės.

Konsolinės frezavimo staklės

Konsolinės frezavimo staklės yra daugiausia naudojamos iš visų frezavimo staklių. Konsolinėmis šios staklės vadinamos, todėl, kad jų stalas yra sumontuotas ant vertikaliai kilnojamos konsolės. Konsulinės frezavimo staklės pagal suklio padėtį yra skirstomos į horizontalias ir vertikalias. Pagal universalumo laipsnį konsolinės frezavimo staklės skirstomos į paprastas, universalias ir plataus universalumo. Universalios konsolinės frezavimo staklės nuo paprastųjų skiriasi tik tuo, kad jų kryžminis stalas gali būti pasukamas apie vertikalią ašį ±45° kampu. Šios staklės dažniausiai naudojamos įmonių eksperimentiniuose ir įrankiniuose cechuose.

Horizontalios konsolinės frezavimo staklės skirtos detalių paviršių apdirbimui įvairios paskirties ir konstrukcijos cilindrinėmis ir diskinėmis bei kampinėmis frezomis. Be to, šiomis staklėmis galinėmis frezomis galima frezuoti detalių vertikalias plokštumas, o kotinėmis ir pirštinėmis frezomis – išimas, įgilinimus ir griovelius detalių vertikaliuose paviršiuose. Šiose staklėse suklys sukasi apie horizontalią ašį.

Vertikalios konsolinės frezavimo staklės skirtos įvairiems paviršiams frezuoti galinėmis, kotinėmis, pirštinėmis ir kotinėmis fasoninėmis frezomis. Šiose staklėse suklys sukasi apie vertikalią ašį. Kiti mechanizmai ir stalo konstrukcija yra analogiški horizontalių konsolinių frezavimo staklių atitinkamiems elementams. Dažnai naudojamos vertikalios konsolinės frezavimo staklės su pasukama frezavimo galvute, leidžiančia nustatyti staklių suklį su jame įtvirtinta freza reikiamoje kampinėje padėtyje. Tai sudaro galimybę, nenaudojant jokios įrangos, frezuoti detalių nuožulnias plokštumas, įstrižus griovelius.

Bekonsolinės frezavimo staklės šiose staklėse stalas yra sumontuotas ant nejudamo stovo horizontalių kreipiančiųjų ir gali slinkti tik išilgine ir skersine kryptimis. Reikiamas frezavimo aukštis nustatomas, perstumiant frezavimo galvutę su jos suklyje įtvirtinta galine freza stovo vertikaliomis kreipiančiosiomis. Bekonsolinės frezavimo staklės naudojamos sparčiam stambių detalių frezavimui dideliais pjovimo režimais. Bekonsolinės frezavimo staklės dažniausiai būna vertikalaus tipo. Bekonsolinės frezavimo staklės naudojamos sparčiai frezuoti stambių gabaritų detales galinėmis frezomis vienetinės ir serijinės gamybos sąlygomis.

Išilginio frezavimo staklės išilginio frezavimo staklės yra skirtos stambių gabaritų detalių plokštumoms ir sudėtingesnio profilio paviršiams frezuoti galinėmis, kotinėmis ir kitomis frezomis.

Išilginio frezavimo staklės būna bendrosios paskirties ir specialios. Išilginio frezavimo staklės turi vieną arba kelias frezavimo galvutes su sukliais, kuriuose tvirtinamos frezos. Išilginio frezavimo staklės būna: vienašonės, dvišonės, trišonės.

Vienašonėse išilginio frezavimo staklėse ruošinys apdirbamas iš vieno šono galine, cilindrine freza arba frezų blokais.

Dvišonėse išilginio frezavimo staklėse ruošinys apdirbamas iš dviejų šono vienu metu galine freza.

Trišonėse išilginio frezavimo staklėse ruošinys apdirbamas vienu metu iš trijų šonų.

Nepertraukiamo frezavimo staklės skirtos detalių plokštiems paviršiams našiai frezuoti galinėmis frezomis. Nepertraukiamo frezavimo staklės skirstomos į dvi grupes:

1. Karuselinės frezavimo staklės

2. Būgninės frezavimo staklės

Karuselinėse frezavimo staklėse ruošiniai tvirtinami specialiuose arba universaliuose greitai veikiančiuose tvirtinimo įtaisuose ant pastoviu greičiu besisukančio apskritiminės pastūmos greičiu apie vertikalią ašį apskrito stalo. Tokiu būdu apdirbamieji ruošiniai iš eilės praeina po besisukančiomis pjovimo greičiu galinėmis frezomis, nufrezuojami ir vėl grįžta į pakrovimo poziciją, kurioje jie nuimami nuo stalo. Staklių pakrovimas ruošiniais vykdomas nestabdant staklių stalo, apdirbimas vykdomas dideliais greičiais ir pastūmomis, o visa tai suteikia staklėms labai didelį našumą. Todėl šios staklės naudojamos stambiaserijinėje ir masinėje gamyboje.

Karuselinės frezavimo staklės būna viekolonės arba dvikolonės. Be to, jos gali turėti vieną, du arba tris suklius. Esant vienam sukliui, staklėmis detalių paviršiai frezuojami rupiai, arba glotniai. Esant dviems sukliams, pirmojo suklio galine freza detalės paviršius frezuojamas

rupiai, o antrojo suklio freza – glotniai. Esant trims sukliams, pirmųjų dviejų suklių frezomis frezuojama rupiai, o trečiojo suklio didelio skersmens freza – glotniai.

Būgninės frezavimo staklės, ruošiniai tvirtinami ant besisukančio apie horizontalią ašį šešiabriaunio arba aštuoniabriaunio būgno, kuris lėtai sukamas pastūmos greičiu. Ruošiniai apdirbami galinėmis frezomis, įtvirtintomis sukliuose, iš vieno arba abiejų šonų. Pakrovimo zonoje darbininkas nuima iš įtaisų ant būgno apdirbtas detales ir jų vietoje įstato naujus ruošinius. Tuo metu būgnas pastoviai sukasi. Yra gaunamas labai didelis darbo našumas. Būgninės frezavimo staklės naudojamos
stambiaserijinėje ir masinėje gamyboje.

Frezavimo – kopijavimo staklės yra skirtos sudėtingiems detalių paviršiams frezuoti kopijavimo būdu. Frezavimo – kopijavimo staklės skirstomos į dvi pagrindines grupes:

1. kontūrinio frezavimo – kopijavimo staklės;

2. tūrinio frezavimo – kopijavimo staklės;

Kontūrinėmis frezavimo – kopijavimo staklėmis apdirbami plokšti kumšteliai, šablonai ir kt., o tūrinio frezavimo – kopijavimo staklėmis frezuojami erdviniai fasoniniai paviršiai (štampų, laivų sraigtų, turbinų menčių ir kitų detalių erdviniai fasoniniai paviršiai).

Išdrožų frezavimo staklės skirtos pleištinėms prizminėms išdrožoms velenuose ir įvairiems įgilinimams detalėse frezuoti pirštinėmis pleištinėmis frezonis. Šiuos darbus galima atlikti ir universaliomis vertikaliomis konsolinėmis frezavimo staklėmis, tačiau ilgų velenų išdrožoms frezuoti naudojamos specialios išdrožų frezavimo staklės. Išdrožų frezavimo staklės skirstomos į du pagrindinius tipus:

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 944 žodžiai iš 1780 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.