Froidas
5 (100%) 1 vote

Froidas

ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS

SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS

ZIGMUNDAS FROIDAS

“KASDIENINIO GYVENIMO PSICHOPATOLOGIJA”

RECENZIJA

ATLIKO:

Zigmundas Froidas (1856 – 1939m.) – garsus austrų gydytojas, psichiatras, psichologas ir filosofas, gyvenęs XIXa. pabaigoje ir XXa. pradžioje. Jis – praktinės ir teorinės psichoanalizės pradininkas, kurio nuopelnai svarbūs visai žmonijai. Anglijoje išleista net aštuoniolika tomų Zigmundo Froido veikalų. Ypač vertinamas jo santykinis psichinės žmogaus veiklos padalijimas į sąmonę bei pasąmonę.

Zigmundas Froidas sukūrė nemaža hipotezių apie žmogaus psichikos savitumą ir jos psichologinius tausojimo bei gydymo metodus, pavyzdžiui: identifikavimas, fiksavimas, Superego, Id, Ego, katarsis ir kt.

Zigmundo Froido knyga ” Kasdieninio gyvenimo psichopatologija ” rašyta seniai, todėl jo pateikiama medžiaga primityvoka bei parašyta buitiniu stiliumi. Tačiau įdomu pažinti ir pačią PRADŽIĄ…

Šioje knygoje Zigmundas Froidas remiasi savo praktika, pavyzdžiais ir gyvenimiška patirtimi.Analizuoja užmiršimo ( “ …be paprasto tikrinių daiktavardžių užmiršimo, pasitaiko ir tokių atvejų, kai užmiršimas motyvuojamas slopinimu… ”), kalbos klaidų, supainiojimų, prietarų, apsirikimų priežastis bei pasekmes.

Autorius teigia, kad: “…galima skirti du esminius vardo užmiršimo atvejus: kai pats vardas susijęs su nemaloniais prisiminimais arba kai jis susiejamas su kitu, turinčiu tą patį nemalonų poveikį. Todėl vardą atgaivinti sutrukdo arba pats vardas, arba jam mažiau arba daugiau artimos asociacijos…”. Užmiršimas ar iškreiptas turinys asocijuojasi su nesąmoningo mąstymo faktais, kurių poveikis ir reiškiasi užmiršimu. Pavyzdžiui, vardo užmiršimas ( jis labai užkrečiamas ). Niekuomet nepamirštama be priežasties. Pamiršimas visada slepia kažkokią neigiamą asocijaciją su žmogumi, vietove, darbu ar pan. Galima užmiršti bet kurią kalbos dalį ( “Signorelli”, “Aliquis“ ) ir šis sutrikimas pasireiškia nevienodu svetimos kalbos mokėjimu bei priklauso nuo bendros kalbančiojo savijautos ir pavargimo.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 302 žodžiai iš 598 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.