Galvos skausmas
5 (100%) 1 vote

Galvos skausmas

Galvos skausmas

Galvos skausmas- labai dažnas simptomas, nors gal ir ne toks dažnas, kaip mėgina įtikinti televizijos reklama. Galvos skausmas yra viena iš skausmo rūšių, o visų žmonių skausmo slenkstis, todėl jiems labai skirtingai skauda, o yra ir tokių, kuriems galvos visai neskauda.

Yra daug galvos skausmo rūšių, ir kiekviena jų skirtingai gydoma. Todėl, norint sėkmingai gydyti, svarbu nustatyti, koks galvos skausmas vargina.

Kraujagyslinis skausmas. Jis yra pats dzžniausias ir jį sukelia reiškyniai priverciantys mažąsias galvos arterijas išsiplėsti arba susitraukti, t.y. keisti savo spindį. Migrena- ypatinga kraujagyslinio skausmo forma, kuriai būdingi saviti požymiai, įskaitant trinkančią regą ir pykinimą.

Raumenų ir tempimo skausmas. Jis kyla dėl raumenų, ypač sprando ir pečių, spazmo ar sustingimo. Dėl to nuolat tempiama galvos oda pradeda skaudėti. Dažnai būna kraujagyslinio ir raumenų skausmo derinys, nes veikia panašūs veiksniai.

Rečiau galvos skausmo priežastis būna uždegimas, pavyzdžiui, sinusitas ir miningitas; spaudimas, pavyzdžiui, dėl naviko; pervargusios akys. Kdangi dažniausiai būna kraujagyslinis ir raumeninis galvos skausmas, todel neretai jį saugiai ir gana efektyviai galima numalšinti papildomomis priemonėmis. Tik tada kai galvos skausmas vargina nuolat ar stiprėja, reikėtų kreiptis medicinos pagalbos.

Gydimo tikslas- mažinti į raumenis ir kraujagysles sklindančių nervinių impulsų, dėl kurių ir pradeda skaudėti galvą, skaičių ir dažnumą.

Kova su stresu

Įveikite savo stresą. Jis dažnai turi įtakos kraujagysliniam skausmui. Daugybę stresų jūs galite suprasti ir mėginant įveikti. Dažniausiai stresą sukelia asmeniniai santykiai, darbas ir aplinkos veiksniai, pavyzdziui, alergenai, smogas, maistas ir kt.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 279 žodžiai iš 527 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.