Geleziniai irankiai
5 (100%) 1 vote

Geleziniai irankiai

Gratpjūklis-specialios paskirties pjūklas.Juo ruošinio plokštumos vidurys pjaunamas taip, kad pjūvis nesiektų kraštų. Gratpjūklis turi dvigubą rankeną,10-12cm ilgio ir 2-3 cm pločio geležtę, pagamintą iš 0,5 mm storio plieninės juostos.Dantys lenkti į priešingą nei išilginio pjūklo pusę,todėl pjauna traukiant rankeną į save.

Rėminis pjūklas anksčiau šis pjūklas buvo pagrindinis staliaus darbo įrankis.Atsiradus mechaniniams diskiniams ir rankiniams elektriniams pjūklams, jų poreikis laipsniškai mažėjo.Tačiau buityje šis pjūklas naudojamas ir dabar.Rėminis pjūklas susideda iš rėmo ir įtemtos plieninės juostos. Priklausomai nuo paskirties rėminiai pjūklai būna stambiadančiai ir smulkiadančiai,išilginio,skersinio ir universalaus pjovimo.Stambiadančiai rėminiai pjūklai turi 4-5 cm pločio plieninę pjovimo juostą.Atstumas tarp dantų t. y. dantų žingsnis,5mm,o juostos storis0,5-0,7mm.Smulkiadančių rėminių pjūklų juosta siauresnė.Jie skirti kreiviems paviršiams pjauti.

Rėminis siaurapjūklis naudojamas ploniems ruošiniams, faneros klijuotėms pjaustyti.Tai pagrindinis ažūrinio meninio pjaustinėjimo įrankis.Rėminius siaurapjūklius turi visos mokyklų dirbtuvės. Siaurapjūklio juostos dantukai labai smulkūs,pasvirę,o ji pati labai siaura, tvirtinama į rėmą priveržiant sparnuotomis veržlėmis.Įdedama taip,kad dantukai būtų nukreipti į rankenos pusę. Pjauna traukiant rankeną žemyn.Šiuo įrankiu dirbti nesudėtinga, tačiau labai svarbu nepertemti, bet gerai įveržti juostą,kad darbo metu ji neišslystų iš rėmo laikiklio ir nenulūžtų. Pjaunant rankeną reikia traukti ir kelti vertikaliai, nekraipyti.Keičiant pjovimo krypti, juosta pasukama tik darant pjovimo judesį.Jeigu reikia pjauti vidinę įpjovą, ruošinyje pragręžiama arba yla praduriama skylutė, įkurią įveriama, po to rėme tvirtinama siaurapjūklio juosta.

Grąžtų rūšys:sraigtinis grąžtas, spiralinis grąžtas su centru, spiralinis rankinis grąžtas su srieginiu centru, keičiamos ir reguliuojamos pjaunančios plokštumos grąžtas, kūginis grąžtas pirštinė freza, plokščiadugnis grąžtas.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 341 žodžiai iš 649 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.