Gydymas medumi
Peršalus rekomenduojama medų vartoti prieš naktį su karšta arbata arba pienu (1 stiklinė karšto gėrimo ir 1 valgomasis šaukštas medaus), su citrinos sultimis (100 g medaus ir pusės citrinos sultys). Derinant medų su vaistingaisiais augalais, jo gydomasis poveikis dar labiau sustiprėja.
Nosies, burnos ertmės ir gerklės ligos
Sergant rinitu (nosies gleivinės uždegimu) daromos vietinės medaus aplikacijos.
Geriausiai tinka susikristalizavęs medus arba medaus bei anestezino, padedančio sumažinti arba visiškai pašalinti medaus sukeliamus nemalonius pojūčius, mišinys. 0,5 g anestezino sumaišoma su 25 g medaus, gerai išmaišoma ir stikline mentele įvedama į nosį.
Ši procedūra daroma 2 kartus per dieną.
Inkstų ligos
Medus šiek tiek skatina šlapimo išsiskyrimą.
Meduje esantis flavinas išplečia inkstų kraujagysles, o gausybė kitų naudingųjų medžiagų padeda pasišalinti šlakams, palankiai veikia inkstų audinius, dezinfekuoja šlapimtakius, naikina ligas sukeliančius mikrobus.
Medus naudingas ne tik inkstų ligų gydymui, bet ir jų profilaktikai. Rekomenduojama per parą suvalgyti 80-120 g medaus. Galima jį užgerti citrinos ar erškėtuogių sultimis.
Inkstų ligas efektyviausiai gydo kaštonų, pievų žolynų ir trešnių medus.
Sergant plaučių tuberkulioze,
rekomenduojami medaus ir įvairių produktų mišiniai, sustiprinantys organizmą. Tokie mišiniai tinka visiems nusilpusiems žmonėms ir po operacijų sveikstantiems ligoniams: