Homeopatija
5 (100%) 1 vote

Homeopatija

Kaip HOMEOPATIJOJE suprantama liga ir sveikata?

Homeopatijoje liga suprantama kaip organizmo vidinės harmonijos pažeidimas. Liga – dinaminis procesas, apimantis visą organizmą. Pastebimi morfologiniai pokyčiai audiniuose yra tik ligos pasekmė, o ne pati liga. Pvz., opa skrandyje nėra vien skrandžio liga, tai – viso organizmo pasekmė. Todėl homeopatijoje vaistas parenkamas atsižvelgiant į viso organizmo ypatumus.

Alopatijoje (tai – gydymas priešingu) medikamentai skiriami slopinti tam tikras organizmo reakcijas (pvz., analgetikai, priešuždegiminiai ir kt. vaistai). Tačiau homeopatai yra pastebėję, kad užslopinus tam tikrus simptomus, dažnai nepašalinama ligos priežastis, ir po kurio laiko išryškėja pažeidimas kitoje, dažniausiai gyvybiškai svarbesnėje, sistemoje. Po to jau kitas specialistas gydo ,,naują” ligą, nors iš esmės tai yra ta pati neišspręsta problema. Pvz., atopinis bėrimas, užslopintas hormoniniais preparatais, vėliau dažnai pasireiškia bronchine astma, kuri gydoma kaip atskira liga. O gydant homeopatiškai ir praėjus bronchinės astmos simptomams vėl pasireiškia tas pats atopinis bėrimas, kuris buvo iš pradžių. Tik jam pranykus jau galima pripažinti, kad liga išgydyta.

Homeopatijoje simptomas yra tikslingos organizmo apsauginės reakcijos, siekiant atkurti pažeistą homeostazę, išraiška. Pvz., skausmas, karščiavimas, išskyros iš nosies, kosulys, viduriavimas ūmių ligų atvejais – visa tai yra apsauginė organizmo reakcija. Lėtinių ligų atveju, tai mažiau akivaizdu, tačiau tuomet organizmas paprastai iš kelių blogybių renkasi mažesnę, pvz., odos bėrimas vis dėlto yra geriau negu astma. Homeopato tikslas yra neslopinti atskiras organizmo reakcijas, bet padėti organizmui pačiam jas sureguliuoti. Kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į tą patį žalojantį veiksnį, todėl gydymo sėkmė priklauso nuo to, kaip tiksliai bus atsižvelgta į konkrečios organizmo reguliacinės reakcijos ypatumus.

Kada HOMEOPATIJA ypač veiksminga?

Dabar homeopatija taikoma lengvoms ir vidutinio sunkumo ūminėms būklėms bei lėtinėms ligoms gydyti – čia ji ypač veiksminga. Sunkioms būklėms taikoma retai, bet yra išimčių. Pvz., Indijoje yra homeopatinių ligoninių, kur vien homeopatiniais preparatais gydomas net vaikų meningitas. Mūsų šalyje, iš dalies dėl teisinių sumetimų bei tradicijų, sunkesniais atvejais homeopatija netaikoma.

Homeopatija gali būti taikoma, kai:

· Nepavyksta gauti rezultatų kitais metodais;

· Nėra aiškaus gydymo;

· Kontraindikuotinas įprastinis medikamentinis gydymas

(pvz.,nėštumo metu);

· Įprastiniai medikamentai netoleruojami dėl šalutinio jų poveikio;

Kaip homeopatijoje skiriami VAISTAI?

Homeopatija yra individualizuojanti terapija, t. y. vaistas skiriamas konkrečiam žmogui, o ne pagal klinikinę diagnozę. Parenkant vaistą labai svarbu fizinių, emocinių ir psichinių simptomų visuma bei konstitucija. Konstitucija ho9meopatijoje suprantama kaip tam tikras kūno sandaros, žmogaus charakterio ir viso organizmo reaktyvumo tipas. Beveik kiekvienas vaistas turi po vieną ar daugiau tik jam būdingų konstitucinių tipų.

Simptomatologija homeopatijoje užima labai svarbią vietą . skeptikai, nenorintys pripažinti homeopatijos veiksmingumo, kartais vadina ją tiesiog mokslu apie simptomus. Homeopatui išties būtina mokėti įvertinti simptomus, juos skirstyti, susieti su bendru ligos vaizdu. Iš viso to paminėsime tik būdingus simptomus – jie itin svarbūs parenkant vaistą. Jie išskiria tą konkretų atvejį iš kitų tos pačios ligos atvejų, yra tarsi priešingybė patognominiams (tik tam tikrai ilgai būdingiems) simptomams;gali ir nebūti susiję su pagrindine liga. Pvz., vaistui Bryonia būdingas pablogėjimas nuo menkiausio judesio, todėl ligonis nori absoliučios ramybės; Arsenicum album būdingas deginantis skausmas, palengvėjantis nuo šalčio, todėl pacientais norėtų tą vietą šaldyti, dėti šaldančius kompresus.

Pacientui skiriamas vaistas, galintis sveikam žmogui sukelti į ligą panašius simptomus. Vaisto specifiškumą nulemia jo panašumas. Pvz., žmogus skundžiasi nemiga, jis yra susijaudinęs, užmigti neleidžia minčių srautas bei padidėjęs jautrumas garsams. Kokia medžiaga galėtų sukelti panašią simptomatiką? Taip, tai būtų kava, kurią daugelis taip dažnai geriame. Šiuo atveju būtų paskirtas vaistas Coffea cruda, gaminamas iš žalių kavos pupelių. Šis vaistas bus ypač veiksmingas, jei susijaudinimas susijęs su džiaugsmingu įvykiu, pvz., kai negalite užmigti, nes dieną sutikote labai lauktą žmogų arba laimėjote loterijoje.

Nemigos rūšių gali būti daugybė: vienas nemiega negalėdamas atitrūkti nuo dienos rūpesčių ir darbų, kitas gal būt jaudinasi prieš egzaminą, trečiam naktį paūmėja tam tikri ligos simptomai ir t.t. Kiekvienu atveju pacientui būtų parenkamas kitas vaistas,specifinis atitinkamu atveju. Čia ir yra individualizacija.

Kaip veikia homeopatiniai VAISTAI?

· Didina organizmo imuninės sistemos aktyvumą (imunokomponentinės ląstelės, I g, citokinai);

· Padeda neutralizuoti biologinės ir cheminės kilmės toksines medžiagas;

· Veikia drenuojančiai, t. y. didina organų ekskrecines galimybes;

· Veikia organotropiškai, t. y. skatina normalaus audinio atsinaujinimą;

· Dėl rezonansinių ryšių tarp įvairių
homeopatinių preparatų D potencijų ir organizmo ląstelinių struktūrų 6D potencija turi reguliuojantį poveikį ląstelių citoplazmai, 12D veikia ląstelės membraną. Grybelių ir sporų rezonansą ypač veikia 8D potencija.

Kokios yra homeopatinių VAISTŲ formos?

· Žirneliai (globulės)

· Tabletės

· Tirpalai (Ø arba potencijuoti )

· Motininės tinktūros

· Tepalai

· Ampulės

Iš ko ir kaip gaminami HOMEOPATINIAI vaistai?

Homeopatijoje naudojamos medžiagos: ~70 proc. yra augalinės kilmės, ~25 proc. mineralinės arba cheminės kilmės medžiagos, ~5 proc. gyvulinės kilmės.

Homeopatijoje yra išbandyta ir vartojama apie 1600 vaistų. Tačiau daug simptomų apimančių ir dažnai praktikoje vartojamų vaistų yra apie tris-keturis šimtus, kiti dar retai vartojami.

Gaminant homeopatinius vaistus siekiama išvengti toksinio poveikio, praplėsti vaisto veikimo spektrą, sustiprinti efektą, todėl vaistai homeopatijoje yra potencijuojami, t. y. atliekami serijiniai skiedimai ir supurtymai, o potencijavimo metu atsiradęs vaisto gydomosios galios didėjimas yra vadinamas vaisto dinamizacija.

Yra trys pagrindinės vaisto skalės (šalia pažymėtas santykis, kuriuoskiedžiamas vaistas kiekviename potencijavimo etape):

D (X) decimalinės,

dešimtinės……………….. 1:9

C centimalės,

šimtinės………………… 1:99

LM penkiasdešimt-

tūkstantinės ……… 1:50 000

C potencijų vaisto gamybos schema: Gaminant C potencijjas 1 dalis veikliosios medžiagos maišoma su 99 dalimis skiediklio (distiliuoto vandens arba alkoholio) ir visa tai supurtoma nuo 10 iki 100 kartų. Taip gaunama 1C potencija. Norint gauti 2C potenciją, imama 1 dalis 1C potencijos tirpalo ir 99 dalys skiediklio ir vėl supurtoma nuo 10 iki 100 kartų. Kartojant tą pačią procedūrą gaunama 3C potencija. Pakrtoję ją 200 kartų turime 200C potenciją. Jeigu sektume medžiagos koncentracija tai matytume, jog pirmame mėgintuvėlyje būtų santykis 1:99 (suapvalinus 1:100), o kiekviename vėlesniame etape prasideda dar po du nulius.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1083 žodžiai iš 3375 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.