Homoseksualizmas
5 (100%) 1 vote

Homoseksualizmas

ĮVADAS

Nuo gimimo iki mirties mums gyvybiškai svarbu mylėti ir būti mylimiems.

Žmonių meilė – tai visi gerieji, šiltieji jausmai vienas kitam: jautrumas, rūpinimasis, noras būti su mylimuoju ir džiaugsmas būnant kartu.

Tai jausmai, kuriuos išreiškiame kalba, kūnu ir siela. Kiekvienas žmogus yra kitoks ir unikalus. Mylėdami ir lytiškai santykiaudami visi norime skirtingų dalykų, kiekvienas savaip reiškiame jausmus. Skirtingus troškimus, svajones skirtingais būdais ir įgyvendiname. Vadinasi, kitų atžvilgiu visi priklausome mažumai, tačiau daugelis esame linkę ignoruoti tikrąsias mažumas. Žmonės, priklausantys mažumai, galbūt išsiskiria kitokiu tikėjimu, odos spalva, tautybe, galbūt jie kitaip reiškia jausmus.

Pagal tam tikrus požymius žmones skirstome į mažumas, o po to, iš anksto priešiškai nusiteikę, bandome visus vienodai vertinti.

Aage Brandt

Žmonės turėtų rūpintis ne tiek tuo, ką reikia daryti, kiek tuo, kokie jie yra…

Mokytojas Ekkartas

Seksas teikia džiaugsmą tik tada, kai fizinis artumas kartu yra ir meilės artumas.

Fromas

Kalbant apie meilę ir lytinį gyvenimą, taip pat esame linkę iš anksto neigiamai vertinti tuos, kurių jausmai ir lytinis gyvenimas, mūsų namuose, yra nenormalūs. Tačiau kas gi yra normalu, jei visi esame skirtingi? Gali susituokti tokie žmonės , kurie lytiškai santykiauja šiek tiek kitaip negu dauguma, kuriems džiaugsmą ir pasitenkinimą teikia kitokie erotiniai ir seksualiniai veiksniai, jei asmuo priklauso seksualinei mažumai, dar nereiškia, kad jo jausmai ir seksualiai veiksmai yra nenormalūs.

Žvilgsnis į praeitį

Dar prieš du šimtus metų homoseksualizmas buvo baudžiamas mirties bausme. 1787 metais Australijoje imperatorius Džozefas II atšaukė mirties bausmę už homoseksualius santykius, vietoje jos paskirdamas vieną mėnesį kalėjimo.

Tačiau XX amžiuje buvo net keturios šalys, kuriose gėjų ir lesbiečių lytiniai santykiai buvo traktuojami kaip nusikaltimas.

1934 metais Stalinas Rusijoje taip pat uždraudė homoseksualizmą, o kad tokio reiškinio būta, rodo pedagogo Antono Makarenkos romanai apie berniukų koloniją.

Laisviau apie seksualinių mažumų teises imta kalbėti tik šio šimtmečio septintajame dešimtmetyje, kai seksualinė revoliucija, atrodė, išlaisvins iš prigimties netobulumą

Nuo 1967 metų Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje liautasi homoseksualizmą vertinti kaip nusikaltimą, o gėjų, lesbiečių santykiai prilyginti natūraliems lytiniams santykiams.

Jonušienė Danutė

HOMOSEKSUALIZMO SAMPRATA

Homoseksualizmas (gr. homos – vienodas + lot. sexualis – lytinis) yra lytinis potraukis savo lyties atstovui. Homoseksualistai elgesiu, emocinių ryšių raidos dinamika nesiskiria nuo heteroseksualių žmonių, tik jie sudaro mažumą, todėl sunkiai randa partnerį, homoseksualiniai ryšiai dažniausiai būna trumpi, nes iš jų negimsta vaikai, be to, Lietuvoje tai įstatymu neįteisinta. Maždaug 1/3 vyrų ir 1/5 moterų yra turėję epizodinius homoseksualinius kontaktus, o 5-6% vyrų ir 3-4% moterų seksualinė orientacija yra išskirtinai homoseksualinė. Per 10% pastarųjų būdingi sumoteriškėjimo (vyrams) ir suvyriškėjimo (moterims) bruožai. Homoseksualizmas vienodai paplitęs visose šalyse ir kultūrose.

Manoma, kad tai lemia biologiniai veiksniai, reikšmės turi ir įgimti polinkiai. Homoseksualizmas gali plisti dėl svarių aplinkos sąlygų: atitinkamo tvirkinimo, mados, vyro ir moters visuomeninio vaidmens kitimo, auklėjimo, heteroseksualinių draudimų.

Vaikai aplinkos įtakai ypač jautrūs tuomet, kai formuojasi lytinis potraukis: erotiškai sudirginti tos pačios lyties atstovo. Jie gali visam laikui įgyti atitinkamą emocinį potraukį.

XX a. pradžioje daugelis psichiatrų homoseksualizmą klaidingai laikė psichine liga. Amžiaus viduryje įsitikinta, kad homoseksualistams būdinga neurozė ir depresija, susijusi ne su seksualine orientacija, o su konfliktu visuomenėje.

Jocius Kazimieras

Kad esi homoseksualus, aiškiau supranti įsimylėjęs, pajutęs seksualinį potraukį ar norą lytiškai santykiauti su savo lyties asmeniu.

Homoseksualistas – žmogus, gyvenantis aktyvų lytinį gyvenimą su tos pačios lyties asmenimis, homoseksualūs vyrai vadinami pederastais, o moterys – lesbietėmis. Žmogus, lytiškai santykiaujantis ir su vyrais, ir su moterimis, vadinamas biseksualu.

Būti homoseksualistu reiškia jausti visiškai tokius pačius jausmus, turėti tas pačias fantazijas, troškimus, taip pat norėti meilės, švelnumo, artumo kaip ir daugelis šios žemės žmonių, vienintelis skirtumas yra tas, kad homoseksualisto lytinis potraukis ir meilė yra nukreipti į tos pačios lyties asmenį, heteroseksualūs žmonės lytinį potraukį jaučia kitai lyčiai.

Minėtieji jausmai ir troškimai nėra nenormalūs. Kaip du skirtingos lyties, taip ir tos pačios lyties žmonės gali įsimylėti ir trokšti vienas kito. Juk įsimylime ne kūnus ar daiktus, žmones.

Homoseksualūs vaikinai/vyrai kitaip dar vadinami žydrais, merginos/moterys –lesbietėmis.

Tarp mūsų yra 5-10% homoseksualistų, vadinasi iš viso šalyje – maždaug 150 tūkstančių. Taigi būti homoseksualistu nėra jau taip neįprasta.

Daugelis jaunuolių pubertetiniu laikotarpiu yra turėję homoseksualių santykių. Pvz.: visiškai normalu, kad berniukai kartu
masturbuojasi ar masturbuoja vienas kitą, o mergaitės kartu miegodamos glamonėja viena kitą.

Tai dar ne homoseksualizmas, o tiesiog natūrali išraiška, rodanti, kad seksualumas yra platesnė, nei mums atrodo (ir nei esame linkę pripažinti) sąvoka.

Net ir nesant homoseksualiam, seksualines fantazijas ir troškimus visai nesunku nukreipti į tą pačią lytį.

Išvada: ar homoseksualizmas yra įgimta, liga, asmenybės ypatybė, gyvensena ar kas kita – dar tebediskutuojama. Kol kas aišku, kad homoseksualizmas nėra laisvo pasirinkimo išdava, todėl nuo žmogaus valios nepriklauso.

HOMOSEKSUALIZMO PSICHOLOGIJA IR PRIEŽASTYS

Pas vieną merginą, pavadinkime ją Dalia, ateina… jos gerbėja. Kiekvieną vakarą. Atsineša šampano, dovanėlių, o anądien prisipažino, kad sapnuoja Dalią naktimis.

Daliai iki šiurpulio neramu: begalinius dėmesio ženklus jai primygtinai rodo 17-metė mergaitė!

Be Dalios negalinti gyventi mergaitė – iš didelės šeimos: 5 dukterys! Ji – jauniausioji, mylimiausioji, nuo mažų dienų vyresniųjų seserų puoselėta, myluota, prausta, maudyta. Gal iš ten ryškus potraukis moteriškai draugijai? Paklausta, ar ji turinti kokį vaikiną, paniekinančiai vypteli: a, visi jie žąsinai!

Kas yra šis potraukis tos pačios lyties žmogui? Anomalija, iškrypimas, liga, ar…?

Jaunuolių, kurie niekaip negali suprasti savo seksualinės orientacijos, psichologinė būsena ir savijauta kur kas blogesnė nei tų, kurie jau susivokė, kas jiems yra. Todėl pirmiesiems labiausiai reikia psichiatrų pagalbos; jie dažniau nei kiti mėgina nusižudyti. Deja, nei suaugusieji, nei bendraamžiai tragiškos jų būsenos nesupranta.

Seksualinė orientacija – tai jausmų išreiškimo būdas siekiant patenkinti seksualinius poreikius. Dauguma žmonių yra normalios seksualinės orientacijos. Medicinos – psichologijos požiūriu normaliais laikytini dviejų skirtingos lyties žmonių lytiniai santykiai, paremti sąmoningu abiejų noru, abiem teikiantys fizinį pasitenkinimą, nedarantys jokios žalos.

Lietuvoje gėjai ir lesbietės dažnai patiria įvairių asmens orumo ir garbės pažeminimų. Pvz.:

Po Andriaus Giržado pokalbių laidos Vladimiras su Eduardu buvo viešai užgauliojami vienoje parduotuvėje. “kai mes parašėme pareiškimą, atvykęs policininkas negalėjo rasti nei vieno liudytojo, net parduotuvės darbuotojai apsimetė, kad įvykio nematė”, – pasakoja V.Simonko.

Lesbietė Aušra Ckopaitė, atskleidusi “Lietuvos ryte” paslaptį apie savo gyvenimą su drauge neteko siuvėjos darbo. “Įstatymai mūsų negina, – teigia Aušra. – Aš neturiu vilties pakeisti visuomenės, nebent senoji kasta išmirtų ir atsirastų pakantesnių gėjams ir lesbietėms žmonių. Aš tik nesuprantu, kodėl mūsų valstybėje negalima pakeisti įstatymų, kurie gintų žmogaus teises nepaisant jo prigimties”.

Jonušienė Danutė

Homoseksualizmas – lytinis potraukis tos pačios lyties atstovui. statistikos duomenimis jis būdingas 3-4% įvairių šalių gyventojų.

Lytiniai santykiai tarp moterų vadinami lesbietizmu, tarp vyrų pederastizmu. Yra biseksualių žmonių t.y. galinčių santykiauti su abiejų lyčių atstovais.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 1251 žodžiai iš 4144 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.