Homoseksualumas ir homoseksualių žmonių problemos
5 (100%) 1 vote

Homoseksualumas ir homoseksualių žmonių problemos

Homoseksualumas-nenatūralus lytinis potraukis į tos pat lyties individus. Iki 1869 m. žodžio “homoseksualizmas” nebuvo

Homoseksualizmas būna slaptas ( nesąmoningas ) ir atviras( sąmoningas).Homoseksualizmas gali būti aktyvus, kai homoseksualistas atlieka vyro vaidmenį, arba pasyvus, kai homoseksualistas atlieka moters vaidmenį.

Homoseksualumas yra tam tikra lytinė nuostata, kurią sąlygoja homoerotinė motyvacija, vadinamas jausmų kryptingumas. Homoseksualistai elgesiu, emocinių ryšių raidos dinamika nesiskiria nuo heteroseksualinių žmonių, tik jie sudaro mažumą, todėl sunkiai randa partnerį.Homoseksualizmas vienodai paplitęs visose šalyse ir kultūrose. Manoma kad jį lemia biologiniai veiksniai, kad turi reikšmės įgimti polinkiai.Turi svarbos neatitikimas tarp vaisiaus genetinės lyties androgenų koncentracijos kritiniu smegenų diferencijacijos periodu.pastaruoju metu pastebėta, kad vaisiaus smegenų seksualinei diferencijacijai ir suaugusiojo lytiniam elgesiui turi įtakos sintetiniai nesteroidiniai moteriškieji lytiniai hormonai. Berniukams gali užtrukti arba sutrikti seksualinės orientacijos formavimasis.tokie berniukai gerai jaučiasi moterų draugijoje, vyriškumą laiko tartum nepasiekiamu idealu, o bręsdami ieško kontaktų su kuo moteriškesniais berniukais, šalia kurių galėtų jaustis vyriškesni.

Homoseksualizmas plinta dėl aplinkos sąlygų; atitinkamo tvirkinimo, mados, vyrų ilgalaikių izoliuotų sambūrių, vyro ir moters visuomenės vaidmenų kitimo, auklėjimo, heteroseksualinių draudimų. Vaikai aplinkos įtakai ypač jautrūs tada, kai formuojasi lytinis potraukis : erotiškai sudirginti tos pačios lyties atstovo, jei gali visam laikui įgyti atitinkamą emocinį potrauky. Homoseksualizmas arba dvilytiškumas šuo laikotarpiu gali atsirasti dėl psichinės traumos: berniukui- dėl blogų santykių santykių su su tėvu, mergaitei – dėl vyriško dėmesio stokos.

Skiriamos keturios rūšys: pseudohomoseksualizmas ( kai motyvai nelytiniai, pvz;materiali nauda); augimo periodo homoseksualumas ( kai užtrunka kuri nors lytrinio formavimosi fazė); homoseksualumas dėl psichikos raidos sutrikimų ( kai priešingos lyties atstovų bijomasi, juos tartum pakeičia tos pačios lyties atstovai); homoseksualizmas sąlygojamas heteroseksualinių tendencijų, arba tikrasis homoseksualizmas ( pasireiškiantis ne tik atitinkama seksualine orientacija ir elgesiu, bet ir fantazija, sapnais).

Homoseksualizmas tarp žmonių nėra jau toks retas reiškinys, o tarp gyvulių jo nepasitaiko, vadinasi jis yra susijęs su protu ir priklauso nuo auklėjimo. Net tada, kai šis potraukis yra įgimtas, kai jį skatina net žmogaus išorė.

Tarp žmonių šis reiškinys yra kur kas labiau paplitęs, negu galime įsivaizduoti. Kartais tokie žmonės net visiškai atvirai laiko save priešingos lyties atstovais, dėvi tos pačios lyties drabužius, dirba tos lyties darbus. Tokie vyrai mėgsta kepti ir virti, prižiūrėti vaikus, renkasi moteriškas profesijas. Paprastai jie užsiaugina ilgus plaukus, net jų drabužiai labai moteriški. Tuo tarpu lesbietės beveik visuomet rengiasi pabrėžtinai vyriškai, vaikšto trumpais plaukais, mėgsta vyriškus darbus ir t.t. Beje kaip tiria analizė, tokią tendenciją skatina ir literatūra bei menas.

Homoseksualizmas gali atsirasti , kai berniukai auga šeimose be vyrų, o mergaitės šeimose be moterų. Jeigu šeimose yra vien moterys, berniukams įdomesnis ir patrauklesnis atrodys vyras, tuo tarpu mergaitės, augdamos tarp vyrų, ims ilgėtis moters, šiuo požiūriu reikšmingi ir psichologiniai vaidmenys.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 513 žodžiai iš 1011 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.