Ignalinos atomines elektrines uždarymas
5 (100%) 1 vote

Ignalinos atomines elektrines uždarymas

Ignalinos atomines elektrines uždarymas

ES skiria ir skirs išimtini demesi branduolines saugos klausimams. 1999 m. Kiolno ES Viršuniu tarybos susitikimas pabreže aukštu branduolinio saugumo standartu Vidurio ir Rytu Europoje svarba Sajungos pletros kontekste.

1999 m. spalio 5 d. Seimas patvirtino nauja Nacionalin energetikos strategij (NES). Vienas iš svarbiausiu atnaujintos Nacionalines energetikos strategijos elementu yra Ignalinos AE stabdymo planas, kuriame numatyta, kad Ignalinos AE pirmas blokas bus uždarytas iki 2005 metu. II bloko uždarymo datos klausimas turi buti sprendžiamas 2004 metu NES.

2000 m. gegužes 2 d. Seimas prieme Ignalinos AE I bloko eksploatavimo nutraukimo statym .

2000 m. birželio 21-22 d.d. Lietuvos Vyriausybe kartu su Europos Komisija ir EBRD surenge tarptautine donoru konferencija. Europos Sajunga isipareigojo skirti 165 mln. Euru finansine ir technine pagalba Ignalinos AE pirmojo bloko uždarymui ir uždarymo pasekmems likviduoti (iskaitant ir finansiniame memorandume numatytas lešas). Konferencijoje dalyvavusios kitos valstybes papildomai numate skirti 29,35 mln. euru i Ignalinos AE eksploatavimo nuraukimo fonda bei 22 mln. euru kitu inašu.

2001 m. sausio 31 d. LR Vyriausybe patvirtino Ignalinos AE pirmojo bloko eksploatavimo nutraukimo program .

2001 m. balandžio 5 d. Londone Lietuvos Respublikos Vyriausybe bei Europos rekonstrukcijos ir pletros bankas pasiraše sutart del Tarptautinio Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo remimo fondo veiklos Lietuvoje. Tai patvirtina tarptautines bendrijos ir ypac Europos Sajungos rupinimasi bei parama Lietuvai. Lietuvos Vyriausybe vertina toki tarptautines bendrijos supratima, jog tik bendromis pastangomis galime pasiekti teigiamu rezultatu. Tai liecia tiek sudetingus finansinius-techninius klausimus, tiek socialiniu-ekonominiu IAE uždarymo pasekmiu aspektus.

2002 m. birželio 11 d. Lietuva ir ES baige tartis del Energetikos skyriaus. Tai reiškia, kad del Ignalinos atomines elektrines buvo pasiektas principinis politinis susitarimas, atveriantis galimybes pradeti konkrecias derybas del pinigu, kurie bus skirti finansuoti jegaines uždaryma ir spresti su tuo susijusias pasekmes.

Derybose del IAE Lietuva pasieke svarbu etapa: Europos Sajunga pripažino, kad viena Lietuva nera pajegi uždaryti IAE, todel ES valstybes isipareigoja teikti/testi finansine parama. Parama iš ES biudžeto bus ilgalaike bei papildoma prie strukturiniu fondu (t.y. numatoma atskira biudžeto eilute).

Tai yra svarbus ES valstybiu sprendimas. Ignalinos AE uždarymui 2004-2006 metais atskira eilute siuloma skirti 70 mln. euru kasmet. Tai yra šalia 165 mln. euru, jau skirtu iš ES, ir 50 mln. euru, skirtu iš šaliu donoriu. ES valstybems narems patvirtinus ši Europos Komisijos pasiulyma, Lietuva iki 2006 m. iš ES bei kitu valstybiu donoriu galetu gauti iki 375 mln. euru negražinamos paramos. Atsižvelgdama i tai Lietuva isipareigojo uždaryti Ignalinos AE II bloka 2009 metais. Šis Lietuvos isipareigojimas yra aiškiai susietas su ES parama.

Šiuo metu Jūs matote 62% šio straipsnio.
Matomi 422 žodžiai iš 683 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.