Ignas šeinius kuprelis
5 (100%) 1 vote

Ignas šeinius kuprelis

Ignas Šeinius „Kuprelis“. Kuprelio paveikslas

Impresionizmas – meno ir literatūros kryptis, pagrįsta įsitikinimu, kad viskas pasaulyje nuolat kinta ir tikra yra tik tai, ką žmogus jaučia konkrečią akimirką. Vienas iš tokių žmonių rašiusių šiomis mintimis yra Ignas Šeinius, ryškiausias impresionistinio stiliaus lietuvių prozininkas. Jis ypač daug dėmesio skyrė kintančiai žmogaus vidinei tikrovei, gamtai. Vienas iš tokių reikšmingiausių kūrinių yra romanas „Kuprelis“, kuriame pasakojama romantiška apviltos meilės istorija, iškeliamas žmogaus ryšys su gamta. Visa tai glaudžiai susiję su mano nagrinėjamu Kuprelio paveikslu.

Iš viso paveikslo svarbiausias yra Olesio individualus vidaus pasaulis, kuris vyrauja visame kūrinyje. Visų pirma VI dalyje atsiskleidžia Kuprelio būdo savybės. Jas matome iš Ignasėlio ir Olseio dialogo, kada Kuprelis paprašomas paaiškinti kodėl nevedęs, o tai daro labai nenoriai. Taigi matome, kad Kuprelis buvo uždaras ir paslaptingas, nes nenorėjo judinti skaudžios praeities, kadangi praeitį jis išgyveno daug intensyviau nei dabartį.

Toliau Kupreliui pradėjus pasakoti savo praeitį matomi jo jausmai. Kuprelio meilė Gundei – viso pasakojimo centras. Begalinę Olesio meilę matome iš jo poelgių, kai jis Gundę visada palydi namo, groja fortepijonu, kada tik ji paprašo. Taigi matome, kad Kuprelis myli Gundę, o kartu ir savo moters idealą, kurį mato joje. Taip pat tuo parodomas Kuprelio požiūris į Gundę, kad į ją jis žiūri kaip į moterį, mylimąją, o ne tik į kaip į namų šeimininkę. Šia prasme Kuprelis – naujas žmogus lietuvių prozoje, nutolęs nuo patriarchalinės tradicijos.

Nevalia pamiršti ir Olesio išorinio paveikslo, kuris yra fiziškai gamtos nuskriaustas. Visų pirma tai matome iš vardo Kuprelis, sugalvoto aplinkinių. Taip pat pagrindinio veikėjo išvaizda matoma iš situacijos, kai Gundės tėvai prieštaravo judviejų vedyboms dėl Olesio nepatrauklios išvaizdos – kupros. Darome išvadą, kad neišvaizdus Kuprelio išorinis paveikslas sukėlė dar daugiau emocinių išgyvenimų.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 326 žodžiai iš 628 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.