Incestas
5 (100%) 1 vote

Incestas

ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS

Incestas

Šiauliai 2004

Įvadas

„ Pats aš težinau apie meilę tiek, kad ji yra tas geidulio, švelnumo ir supratimo mišinys, kuris sieja mane su kita būtybe“.

A. Camus

Apie meilę yra sukurta begalė aforizmų, eilių, klasika tapusių kūrinių, kurių mūza- meilė. Turbūt tai vienintelis jausmas, apie kurį kalbėti galima labai ilgai ir daug, kai galima verkti ir juoktis vienu metu, juk ji kiekvieno asmens gyvenime vaidina vis kitokį vaidmenį, todėl būtų teisinga teigti, jog visi mes, vyrai ir moterys, mylime skirtingai. Meilė tėvams, broliams, šeimai ir mylimajam yra natūralus, bei suprantamas dalykas, tačiau kai meilės, aistros ir sekso objektu tampa moteris moteriai, vyras vyrui, sūnus motinai ar brolis seseriai, visuomenė linkusi netoleruoti, smerkti, ignoruoti ir bausti netradicinį pasirinkimą, tačiau pasitaiko išimčių, kai lytinis nukrypimas traktuojamas pozityviai dėl visuomenėje priimtų teisių ir moralės normų.

Šiame referate rašysiu apie lytinį nukrypimą- seksualinę deviaciją, o konkrečiau apie incestą, lytinius santykius su artimais giminaičiais (tėvais, broliais, seserimis), plačiau paanalizuosiu incestofilijos sąvoką, kraujomaišos paplitimą ne tik tarp žmonių, bet ir tarp gyvūnų, paieškosiu pedofilijos, smurto ir incesto sąsajų, aptarsiu kas tai yra lytinis nukrypimas, iškrypimo priežastys, koks lytinis santykiavimas laikytinas nenormaliu, kaip incestas buvo toleruojamas ankstyvose civilizacijose ir kaip yra dabar, šiuolaikiniame gyvenime ir skirtingose pasaulio šalyse.

1. Deviacija seksologijoje ir lytinis nukrypimas

Libido yra lytinio instinkto sintezė- bendražmogiškosios savybės, būdingos tiek gyvuliams, tiek žmogui, kartu su psichologiniais faktoriais, kuriais pasižymi tiktai žmogus ir kurie susiję su konkrečiomis jo „Ego“ ypatybėmis. Šių dviejų sudedamųjų tarpusavio sąveika lemia vyro seksualinių apraiškų pobūdį ir tokiais jų charakteristikas kaip normalumas, nenormalumas, nukrypimas, iškrypimas. Intymus gyvenimas- sudėtinga žmogaus gyvenimo dalis. Vyrauja daug nuomonių, kas lytiniame gyvenime yra normalu, o kas ne, todėl yra sunku nustatyti, koks seksualinis polinkis vadinamas iškrypimu. Sąvoka perversija (iškrypimas) pradėta vartoti XIXa., tokiu laiku, kai dar nebuvo galutinai nustatyti normalių lytinių santykių variantai. Perversija buvo laikoma tai, kas prieštaravo dorovės kodeksui. Suprantama, kad lytiniai įpročiai labai keičiasi: tai, kas seniau buvo normalu, mūsų laikais gali būti iškrypimas, o po kurio laikotarpio vėl pasikeisti, tad seksologijoje terminas deviacija(nukrypimas) yra sutinkamas pakankamai dažnai. Šis žodis apibūdina neįprastą elgesį, įpročius, kurie nebūdingi daugeliui žmonių. Deviacinis polinkis nepriklauso nuo žmogaus valios, todėl negali būti laikomas amoraliu ar moraliu. Skiriama dviejų rūšių deviacija, kai nukrypstama nuo lytinio objekto ir geidžiama vaiko, seno žmogaus, tam tikros kūno dalies, gyvulio ir tokia deviacija kai nukrypstama nuo lytinio tikslo ir pasitenkinama tuomet, kai demonstruojami lytiniai organai, stebima kai santykiauja kiti ar tiesiog partneris užvaldomas žiaurumu. Kraujomaiša priklauso tai deviacijos rūšiai, kai asmuo nukrypsta nuo lytinio objekto ir tuomet trokšta savo sesers, brolio, tėvo ar motinos meilės, kuri nėra platoniška, nes instinktas užgožia mintis, siekius. Iškrypimui progresuojnt, pasitenkinama vis dažniau, tačiau pasitenkinimas virsta trumpalaikiu.

Lytinio nukrypimo sąvoka gali būti analizuojama plačiąja ir siaurąja prasme. Plačiąja prasme, lytinis nukrypimas tapatinamas su seksualinėmis fantazijomis, su tokiu lytiniu elgesiu, kuris neatitinka konkrečioje visuomenėje priimtų normų, beje šis nukrypimas suprantamas sąlygiškai, nes priklauso nuo visuomenėje priimtų teisių ir moralės normų, tuo tarpu siaurąja prasme tai suvokiamas kaip nestiprėjantis ir neimpulsyvus nukrypimas nuo medicininių normų. Šiuo atveju žmogus savo netradicinį polinkį suvokia kaip ligą. Jei kalbame apie tai kas yra iškrypimas, derėtų paminėti ir tai kas yra normalumas. Statistiniu požiūriu normalu yra tai, ką daro dauguma, o nenormalu tai, ką daro nedaugelis, tuo tarpu subjektyvusis požiūris pažymi, jog jei kiekvienas iš mūsų elgiasi taip, kaip atrodo teisinga- tai normalu, o nenormalu ir nesuprantama yra tai, kas elgiasi atvirksčiai. Mokslininkai teigia tai, jog subjektyvūs žmonės nesupranta, kad jų įsivaiszduojama lytinių santykių norma tėra asmeninio išprusimo, patirties ir išgyvenimo atspindys. Ši norma atspindi tam tikrą socialinę aplinką, kurioje jie subrendo, gyveno, kurioje susiformavo jų charakteris. Medicininiu- psichologiniu požiūriu jei abiejų partnerių fizinė, psichinė ir socialinė savijauta gera, vadinasi tai yra normalu, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog normalūs lytiniai santykiai gali būti tik tarp skirtingos lyties žmonių, kurie nedaro jokios žalos.

Suprantama, kad normalumo ribas apibrėžti sunku. Teorinės žinios ar mokslininkų išvados negali būti kategoriškos, kurios įsakytų žmonėms elgtis tik taip kas yra normalu. Deviacija kiekvieną individą gali paveikti kitaip. Vieni asmenys gali ją integruoti į savo gyvenimą, o kiti jai nepasiduoti, vieniems ji
progresuoja, o kitiems egzistuoja tiesiog šalia. Kiekvienas individas pasirenka meilės objektą tokį, kuris jam atrodo geidžiamiausias, bet vis dėl to nederėtų meilės paversti egoistišku jausmu, negalvojant apie savo ar palikuonių ateitį.

2. Iškrypimų priežastys

Lytinio iškrypimo priežasčių ieškojo daug autorių, tačiau kiekvieno teorijos yra skirtingos. Iškrypimas gali atsirasti dėl psichinių, biografinių, socialinių, charakterio priežasčių, tačiau labiausiai derėtų pabrėžti tai, jog ypating reikšmę atsirasti iškrypimui sudaro socialinė aplinka ir auklėjimas, kuris yra neatsiejama kiekvieno asmens gyvenimo dalis. Šitokie žmonės būna augę be tėvų, nepatyrę namų šilumos, vieniši, bailūs, drovūs, augę griežtoje dorovingoje aplinkoje arba per anksti patyrę lytinius išgyvenimus.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 925 žodžiai iš 2998 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.