Iniasklaida1
5 (100%) 1 vote

Iniasklaida1

ŽiniasklaidaVisuomenės istorija rodo, kad paprastai išradimai padaromi ir pritaikomi tada, kai pribręsta tam tikros socialinės, ekonominės ir techninės sąlygos, kai jie tampa būtina visuomenės tolesnės pažangos reikšme.

XXI amžius žmogaus gyvenimą paįvairina palengvina ne tik informacinės technologinės priemonės, bet ir žiniasklaida. Ji žmogaus gyvenimą padaro įdomesnį bei skaidresnį, padeda atitrūkti nuo kasdienybės ir žinoma praplečia žmogaus akiratį.

Šiandien žiniasklaida — gerai visiems žinomas žodis. Jį nuolat girdime per radiją, televiziją, įvairaus pobūdžio renginiuose, politikų kalbose ir taip pat skaitydami laikraščius. Žiniasklaida operatyviai. perduoda informaciją, reikalingą visuomenės, valstybės valdymui, teikia pasiūlymus ir rekomendacijas tam valdymui tobulinti.

Dalyvaudama valstybės valdyme, žiniasklaida daro tiesioginį poveikį visuomenei, padeda keisti tikrovę ir socialines institucijas, atnaujinti gamybinius ir visuomeninius santykius. Žiniasklaida taip pat formuoja viešąją nuomonę, (atskleidžia įvairių institucijų tarpusavio santykius) yra nuolatinė tarpininkė tarp visuomenės narių ir visų trijų demokratinių valdžių — įstatymų leidžiamosios (parlamento), vykdomosios ir valstybinės priežiūros (prokuratūros, teismų). Todėl žiniasklaida dar laikoma „ketvirtąja valdžia“. Ji visuomenę supažindina su kiekvienos rinktosios valdžios atstovų veikimo būdais bei metodais, nuolat skelbia informaciją apie jų kasdieninę veiklą. Žiniasklaidos priemonės praktiškai tampa vieša visuomeninės kontrolės valdžia.

Šiandien daugelio pasaulio šalių žiniasklaidos sistemose dar vyrauja tradicinės visuomenės informavimo priemonės — knyga, laikraštis, radijas, televizija ir sparčiausiai plintanti informavimo priemonė — internetas.

Radijas, kaip žiniasklaidos priemonė, ypatingas tuo, kad jis skirtas plačiai žmonių auditorijai, vienu metu klausytis ir suvokti perduodamą informaciją. Radijo „kalba“ yra ypatinga: ji turi klausytojui pateikti pačią aktualiausią informaciją, jį sudominti, sukelti emocijas.

Informacijos pateikimo operatyvumu nuo radijo beveik neatsilieka šiuo metu populiariausia žiniasklaidos priemonė televizija — tai ne tik priemonė suteikianti visuomeninio, politinio, kultūrinio gyvenimo naujienas, bet ir meninė priemonė, rodanti žiūrovų laisvalaikiui bei poilsiui skirtas pramogines, kultūrinęs laidas.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 328 žodžiai iš 585 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.