Investicinis projektas
5 (100%) 1 vote

Investicinis projektas

TURINYS

ĮVADAS

Lietuvai integruojantis į Vakarų pasaulio ekonominę sistemą, ūkio subjektai turi tapti lygiaverčiais užsienio firmų partneriais. Todėl šiandieną jiems yra keliamas pagrindinis uždavinys- didinti konkurencingumą. Rinkas išlaikyti ir didinti galima tik sugebant taikytis prie nuolat kintančių išorinių sąlygų.

Šiandienos verslo įmonės veikia greitai besikeičiančioje aplinkoje, Buriai būdingas mažėjantis vartotojų lojalumas. Todėl tampa aktualus įmonės poreikis orientuotis į rinką ir vartotoją.

Jei yra idėjų kurti naują verslą ar plėtoti jau pradėtą verslą, tai prieš sprendimą reikia žinoti, ar jis yra realus, ar pakaks lėšų ir ar atsiras pirkėjų. Jei nors vienas reikalavimas yra neigiamas, reikia projektą ar verslo planą koreguoti, gal net ir atsisakyti.

Šio investicinio projekto idėja- besiplečiant nekilnojamo turto rinkai, matosi, kad žmonės nori gyventi rąstiniuose namuose. Todėl įmonė nori pabandyti išplėsti savo veikla, t. y., gaminti rąstinius namelius.

Darbo objektas: Individualios įmonės „ Medžio gaminiai“ veiklos plėtra.

Darbo tikslas: Parengti IĮ „ Medžio gaminiai“ naujo produkto įvedimo strategijos projektą.

Darbo uždaviniai:

1. Įvertinti dabartinę įmonės verslo būklę

2. Parengti naujam produktui investicinį projektą.

3. Naudoti šį projektą, jei jis bus efektyvus ir naudingas.

1. INVESTICINIO PROJEKTO PAGRINDIMAS

„ Planuodamas atidžiai ir kruopščiai- gali pasiekti pergalę;

Planuodamas neatidžiai ir atmestinai, laimėti nepavyks.

Koks neabejotinas pralaimėjimas laukia to, kuris neplanuoja visiškai!

Nuo to, kaip buvo atliktas planavimas mes galime numatyti pergales arba pralaimėjimus“

Sun Tzu.

Visi įmonės įgyvendinami tikslai priklauso nuo investicijų. Dėl jų didėja firmos turtas, tobulėja technika ir gamybos technologija, gerėja produkcijos kokybė, mažėja kaštai, didėja pelnas, stiprėja jos konkurencinis pajėgumas prekių rinkoje.

Investicinis projektas yra svarbiausias dokumentas, pagrindžiantis kapitalo investavimo būtinumą, kuriame nuosekliai išdėstomos pagrindinės projekto charakteristikos ir finansiniai rodikliai, susiję su jo realizavimu.

Anot R. Norvaišienės vienas iš investicijų įgyvendinimo uždavinių „ investicijos yra pagrindinis gamybinio potencialo formavimo šaltinis“ . Taigi „ kiekvienas verslininkas, jo konkurentas ir investuotojas kruopščiai skaičiuoja savo pajamas ir išlaidas“.

Investicijos grindžiamos investuotojo įsitikinimu, kad verslas yra ir ateityje bus pelningas, o savininkas susigrąžins investuotas lėšas iš įmonės pelno. Investicinius sprendimus lemia įmonės finansiniai ištekliai.

Investicinio projekto idėja kilo dėl to, kad mediena brangsta ir ne visada jos galima nusipirkti norimus kiekius, nes miškų urėdijos turi medienos iškirtimo limitus ir miškų urėdijos ne visada leidžia įvažiuoti į miškus dėl lietaus ar sausringumo, o privatūs medienos tiekėjai nespėja aprūpinti visų norinčiųjų, buvo priimtas sprendimas tirti rinką ir ieškoti, galvoti, ką gaminti.

Individualioji įmonė turi nusistačiusi tokius artimiausius tikslus:

1. Įsitvirtinti rinkoje su rąstiniais nameliais.

2. Per pirmuosius investicinio projekto laikotarpius gauti didėjantį pelną.

3. Sudominti kuo didesnį klientų skaičių.

4. Užtikrinti darbuotojams geras darbo vietas ir darbo užmokesčio didėjimą.

Įmonės tolimesni tikslai:

1. Nukonkuruoti konkurentus aukštos kokybės ir aukštesnės kainos pagalba.

2. Kaip kuo mažesniu medienos kiekiu gauti kuo didesnį pelną.

3. Domėtis technologijos tobulinimu ar alternatyvia veikla.

2. ĮMONĖS PRISTATYMAS

Įmonė įkurta 1991 metais. Įmonę įkūrė keturi žmonės, po lygiai įnešę savo kapitalą. Dirbo dešimt darbuotojų. Dabar įmonei vadovauja vienas įmonės savininkas ir dirba 30 darbuotojų. Tuo metu įmonės pagrindinė veikla ir pagrindinės pajamos buvo medinių padėklų gamyba ir realizacija. Tai pirminis medienos apdirbimas, kuris reikalauja daug žaliavinės medienos. Realizuojama buvo į užsienio rinkas. Medienos iškirtimo limitai yra riboti. Miškų urėdijos ir privatūs medienos tiekėjai ne visada sugeba parūpinti reikiamą kiekį medienos. Įmonei toliau vykdant savo veiklą ir siekiant išsilaikyti konkurencinėje rinkoje buvo ieškoma būdų, kaip su kuo mažesniu kiekiu gauti kuo didesnes pajamas. Tuo tikslu paimta iš banko paskola . Įrengta džiovykla ir įsigytos keturpusės obliavimo staklės. Dabar gaminamos dailylentės namų statybos vidaus ir lauko apdailai, daromos tvoros. Gaminiai realizuojami vietinėje rinkoje. Didžiausios išlaidos yra darbuotojų darbo užmokestis ir sodra. Pajamas didinti nutarta modernizuojant gamybą.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 689 žodžiai iš 2264 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.